۵ افزونه مرورگر كروم براي سئو


Open Seo Stats  – ۱ :

يكي از بهترين افزونه هاي سئو مرورگر كروم افزونه Open SEO Stats است اين پلاگين  اطلاعات مفيدي در ارتباط با سايت شما از جمله  رتبه الكسا  و زمان بارگذاري صفحات سايت شما  و مشخص كردن متا تگ هاي موجود در سايت شما و همچنين اطلاعاتي درباره تعداد لينك ها خارجي  و جزئياتي درباره  اطلاعات هاست  در اختيار شما قرار مي دهد. به شخصه خودم خيلي از اين پلاگين استفاده مي كنم پيشنهاد مي كنم براي بررسي كردن سايت  از اين افزونه استفاده كنيد

 

۲ –     Seo for chrome :

 

يكي ديگر از افزونه هاي سئو كروم افزونه Seo for chrome است اين افزونه نيز مانند افزونه قبلي اطلاعات كاملي را در ارتباط با سايت در اختيار شما قرار مي دهد از جمله اين موارد مي توان به تعداد صفحات ايندكس شده در موتور هاي جستجو و همچنين بك لينك هاي گرفته شده از شبكه هاي اجتماعي و غيره به شخصه افزونه قبلي را به اين مورد ترجيح مي دهم

 

 1.  Meta Seo Inspector :

اين افزونه نيز مانند افزونه هاي معرفي شده اطلاعات زيادي در ارتباط با سايت در اختيار شما قرار مي دهد از اين جمله مي توان به مشخص كردن متا تگ ها و مشخص كردن مشكلات داخلي سايت و رتبه سايت در سايت هاي معتبر و غيره اشاره كرد مزيت اين افزونه نسبت به افزونه هاي ديگر سادگي مثال زدني اين افزونه است به طوري كه شما با يك بار كار كردن با اين افزونه به راحتي مي توانيد مشكلات داخلي سايت خودتان را متوجه شويد

 

 1.       SEO Quake :

در ابتدا اين افزونه براي   Mozilla Firefox عرضه شد ولي به تازگي اين افزونه كاربردي براي كروم نيز موجود شده است . به جرات مي توانم بگويم  SEO Quake يكي از بهترين افزونه ها براي بررسي و تحليل سايت است اين افزونه امكانات زيادي دارد در صورتي كه اين افزونه را فعال كنيد قسمتي در نتايج گوگل ايجاد مي شود كه اطلاعات كاملي در ارتباط با آن سايت دراختيار شما قرار مي دهد اطلاعاتي از جمله قدمت دامنه – رتبه الكسا – تعداد صفحات ايندكس شده در موتور هاي جستجو وغيره

 

 1.  MOZ :

۸

افزونه moz توسط شركت moz كه در زمينه آموزش بهينه سازي وب سايت فعاليت مي كند  عرضه شده است با استفاده از اين افزونه شما به راحتي مي توانيد لينك هاي follow و nofollow در صفحه مشخص كنيد و همچنين شما مي توانيد تعداد بك لينك هاي گرفته شده از شبكه هاي اجتماعي را با استفاده از اين افزونه در سايت خودتان مشخصادامه مطلب
نوشته شده توسط نوين ماركتينگ | ۱۶ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۰۰:۴۲ | آرشيو نظرات (0) :موضوع |

قواعد كلي موفقيت دربهينه سازي وب سايت در موتورهاي جست وجو

 1. ۹۰  تامين اهداف جستجوگران و راضي كردن انها :

تمام تلاش ما براي تامين هدف و راضي كردن كاربران است. پشت هر جست وجويي قصد و نيتي وجود دارد. در اين زمينه اطلاعاتي را جمع اوري كردم كه در اغلب انها قصد اوليه با هدف نهايي متفاوت است. براي تفهيم بهتر مثالي ميزنم. زماني كه فردي براي پيدا كردن انواع لباس هاي رسمي جشن عروسي جستجو مي كند، حدس مي زنيم كه مقصود معين از اين جستجو، درخواست براي بازديد از انواع مختلف لباسهاي رسمي عروسي كه بعنوان مهمان يا عروس يا داماد مي پوشند است. اما هدف نهايي ممكن است تصميم گيري براي خريداري يكي از لباسهاي روزانه باشد.اين مسئله به اين معناست كه ما نياز به تلاش در راستاي انجام هر دو مقصود داريم. كار خيلي دشواريست است كه بعنوان يك تاجر الكترونيك به مشتريان بگوييد: ” كت و شلوار يا لباس رسمي خود را حتما از سايت ما خريداري كنيد.” به چند دليل اين كار دشوار است: شما نمي دانيد لزوما لباس مد نظر همان كت و شلوار امريكايي با كراوات مشكي است يا نه و كسي كه جستجو كرده خانم است يا اقا. در حالت عادي يك خانم اقدام به خريد كت و شلوار نمي كند و احتمالا پيراهن زنانه مي خرد. پس بهتر است براي موفقيت بيشتر از يك قسمت متن يا محتوا براي توضيح بيشتر استفاده كرد و تمام تلاش را براي به اجرا درآوردن درجه يك اين موارد بكار بگيريد.

 1.       سرعت، سرعت و سرعت بيشتر:

بسيار ساده و واضح است و همه ي ما مي دانيم جلب رضايت مشتري از نشان هايي ست كه گوگل بطور مستقيم و غير مستقيم آن را توجيه مي كند. ما صفحاتي را مي شناسيم كه با ذخيره سازي “سريع تر”، لينك ها و آپديت منظم سايت رتبه بهتري  را بدست اورده اند و  مي دانيم كه تمامي اين مسائل كه فاكتور اصلي آن سرعت است  به تنهايي مي تواند تاثير زيادي در  رتبه بندي داشته باشد. اگرچه گوگل سرعت بارگذاري صفحات را كم كرده اما  رتبه بهتر را به صورت مستقيم به صفحات اختصاص داده است كه سرعت بارگذاري كمتري را داشته باشند

 1.     تبليغات:

قاعده ي سوم كه دربرگيرنده ي ايجاد و تثبيت اعتبار و تعهد مي شود، با قاعده ي دوم در ارتباط است. قسمت اعظمي از تجربه ي مشتري، سرعت عملكرد سايت شماست. پس اگر من يك وب سايت داشته باشم، حتما از جنبه هاي مختلف موجود در بهينه سازي موتورهاي جستجو بهره مي برم. با كمك بهينه سازي در موتورهاي جستجو كه در گروه هاي بازاريابي نقش عمده اي را داراست، توانسته ايم توانايي بيشتري براي نفوذ به موارد زير بدست اوريم كه عبارتند از:

– ايا تا بحال مردم درباره ي حوزه كاري شما چيزي شنيده اند؟

-ايا  عناصر ديداري  داريد كه شما را بعنوان يك سايت معتبر معرفي كند درحاليكه حتي بار اولي است كه درباره ي شما مي شنوند؟ اين گزينه مي تواند مانند عكس هاي داخل يك صفحه عمل كند كه درباره ي ترتيب رنگها  هستند.

-ايا شما بطور مستقيم در دسترس هستيد؟

 1.       جلوگيري از عوامل دلسردكننده ي مشتريان:۶۶

شما مي خواهيد تا از گيج يا دلسرد شدن كاربراني كه در زمان حال يا اينده سايتتان را مي بينند ، جلوگيري كنيد. رايج ترين اشتباهي كه مرتكب مي شويم اين است كه مي خواهيم طي يك زمان خاص راجع به يك محصول يا خدمات، مطالب و محتواي زياد از حدي را ارائه دهيم كه تجربه ي ناخوشايندي را براي مشتري برجاي مي گذارد. اين نوع ازدياد بارگذاري محتوا، تاثير منفي درپي دارد. شما ملزم هستيد تا انواع تعهداتي را كه راغبيد در سايتتان بگذاريد، انتخاب  كنيد. اما اگاه باشيد جستجوي به اصطلاح pogo داراي بيشترين اهميت  است و زماني استفاده مي شود كه كاربران درباره ي شما بطور مستقيم يا غير مستقيم قضاوت مي كنند. جستجوي pogo جستجويي ست كه در ان ابتدا كاربر سايت شما را انتخاب مي كند سپس بعد از بررسي، دكمه ي “بازگشت” را انتخاب كرده و از سايت شما خارج شده و سايت ديگري را انتخاب مي كند. گوگل و بينگ(Bing) تفسيري از اين موضوع را براي شما اماده كرده اند اما تفسير Bing در مقايسه با گوگل، بسيار ضعيف است.

سئو


ادامه مطلب
نوشته شده توسط نوين ماركتينگ | ۱۴ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۰۹:۰۱ | آرشيو نظرات (0) :موضوع |

چگونه نام دامنه اي مناسب انتخاب كنيم ؟

تصميمي كه مدت هاي مديد فكر شما را به خود مشغول مي دارد نام دامنه اي است كه براي سايت خود انتخاب مي كنيد. احتمالاً فهرستي از گزينه هاي موجود را داريد، اما وقتي زمان تصميم گيري برسد، چه چيزهايي را بايد در خاطر داشته باشيد؟ در برنامه امروز معيارهايي را براي انتخاب بهترين گزينه توضيح خواهيم داد

قوانين مهم
ما مي خواهيم هشت قانون را معرفي كنيم كه در انتخاب نام دامنه، شما را كمك و راهنمايي مي كنند. ممكن است بخواهيد برند جديد خود را راه اندازي كنيد، ممكن است از قبل برندي داشته باشيد و بخواهيد آن را آنلاين ارائه كنيد، ممكن است با مشترياني كار كنيد كه بخواهند برندشان را آنلاين ارائه كنند، ممكن است بخواهيد يك شركت جديد تاسيس كنيد (من عاشق كار آفريني هستم، به شما تبريك مي گويم). در هر صورت، شما به يك وب سايت نياز داريد.
قبل از هر چيز شما بايد در مورد نام دامنه اي كه مي خواهيد انتخاب كنيد (در واقع نام برندي كه انتخاب مي كنيد) و اينكه نام دامنه تان چطور برندتان را نشان مي دهد خوب فكر كنيد. نام دامنه تاثير به سزايي در سرتاسر شبكه دارد مثلا از نظر ميزان كليك، نتايج جستجو و رسانه هاي اجتماعي، ارجاع پيوند، ترافيك تايپي، قابليت برند بودن و تبليعات آفلاين. جاهاي بسياري هستند كه نام دامنه شما بر روي برند تان و روي بازاريابي آنلاين اثر مي گذارند، و نمي توانيم اين موضوع را ناديده بگيريم.
اولين قانون ما براي انتخاب نام دامنه

domain-names-570

۱- قابليت برند بودن داشته باشد
قابليت برند بودن يعني وقتي شما نام دامنه را مي شنويد يا وقتي خودتان يا شخص ديگري آن را مي گويد، به نظر مي رسد كه يك برند باشد يا مثل يك كلمه عمومي است؟ پس خط تيره و اعداد مسئله ساز خواهد بود چرا كه باعث مي شوند نام انتخابي شبيه به يك برند نباشد بلكه شبيه به يك كلمه عمومي باشد يا حتي عجيب و غريب به نظر برسد.
مثلاً فرض كنيد به شما بگويم “ببين تصور كن شركتي كه مي خواهيم دو تايي با هم تاسيس كنيم، وب سايتي دارد كه در آن دستور پخت پاستا وجود دارد و برخي محصولات مربوط به پاستا را به صورت آنلاين مي فروشد.” اگر بگويم كه اسم سايت من pasta-shop.com است، اين اسم نمي تواند شبيه به يك برند باشد. چون هم سخت مي توان آن را تكرار كرد و هم به سختي مي توان آن را به خاطر سپرد.
و همچنين آيا مي توان آن را به ياد آورد؟ اگر از كلمات كليدي عمومي استفاده شده باشد، در جواب اين سوال بايد گفت :ابداً. كلمات كليدي عمومي را به سختي مي توان به خاطر سپرد چون خيلي فرار هستند. شما به يك اسم منحصر به فرد نياز داريد كه در اين صورت بايد تلاش كنيد از كلمات كليدي كه دقيقا شبيه به نام دامنه هستند يا شباهت جزئي دارند اجتناب كنيد. در واقع استفاده از اين كلمات اصلا كاري از پيش نمي برد.و متوجه مي شويد كه طي ده سال گذشته نه تنها هيچ كاري نكرده اند بلكه در ارتباط با رتبه بندي و توانايي نمايش در نتايج جستجو، به مرور زمان روند نزولي داشته اند. خطر!
احتمالا سراغ اسم PastaRecipesOnline.com نمي روم. فكر مي كنم اسم BestPasta.com كمي بهتر باشد. اسم.PastaAficionado.com قابليت برند شدن را دارد؛ گرچه گفتنش كمي مشكل است ولي قطعا منحصر به فرد است.
از اسم PastaLabs.com خيلي خوشم آمد. قابيلت برند شدن را دارد، منحصر به فرد است و در ياد مي ماند. من كه مي توانم آن را به خاطر بسپرم. كمي علمي هم به نظر مي رسد. شگفت انگيز است. من فكر مي كنم براي نام دامنه مناسب است.

۲- تلفظ آن راحت باشد
ممكن است با خودتان فكر كنيد، ” چرا تلفظ اينقدرمهم است؟ نام دامنه قرار است تايپ شود و يا فقط روي آن كليك شود، چه اهميتي دارد كه تلفظ آن راحت باشد؟”
در واقع دليل اهميت آن، ايده اي به نام “روان بودن پردازش” است. انسان ها بر مبناي تعصب شناختي اي كه دارند، الزاماً چيز هايي را به ياد مي آورند يا ارتباط مثبتي با آن برقرار مي كنند كه بتوانند به راحتي بيان كنند و در موردش فكر كنند، و تلفظ هم يكي از اين موارد در ذهن ماست. كه بسته به زبان و كشور هدف گذاري شما متفاوت است. اما قطعاً اگر نتوانيد به راحتي آن را بيان كنيد و ديگران هم نتوانند به راحتي حدس بزنند كه اين اسم را چطور مي توان بيان كرد، روان بودن پردازشِ نام دامنه شما كاهش مي يابد، به راحتي در ياد نمي ماند و تمام مزاياي قابليت برند بودن كه از طريق قانون اول بدست آورده بوديد را نيز از دست مي دهد.
بنابراين از اسم هايي مثل FlourEggsH20.com دوري مي كنم. بله هوشمندانه است. منظور من را اشتباه نگيريد. منحصر به فرد است، هوشمندانه است و حتي قابليت برند شدن را هم دارد. اما تلفظ و به ياد آوردن آن مشكل است. وقتي به اين اسم برخوريد نمي دانيد كه ۰ (صفر) كه در اسم استفاده شده آيا حرف o انگليسي است؟ يا ممكن است اين سوال پيش بيايد كه معني اين اسم چيست؟
و يا اسم Raviolibertine.com . باز هم با بيان كردن آن مشكل دارم. توصيه مي كنم خيلي سعي نكنيد اسمي كه انتخاب مي كنيد خيلي هوشمندانه به نظر برسد. درست برعكس خيلي از نام هايي كه سعي بر اين بوده كه هوشمندانه به نظر برسند.
به نظر من اسمي مثل LandOfNoodles.com، با وجود اينكه به تمامي مواردي كه تا اينجا گفته ايم وفادار نمانده، اما به راحتي قابل تلفظ است و در ياد مي ماند. كلماتي ساده كه همه آنها را مي شناسند،حداقل در زبان انگليسي. LandOfNoodles.com، عاليست. از LandOfNoodles.com خوشم مي آيد. جلوي آن علامت مي زنم. خب حسابي تخته وايت برد را شلوغ كرده ام. اميدوارم قبل از اينكه آن را به اين روز برسانم ازش عكس گرفته باشد.

۳- تا جايي كه مي توانيد آن را كوتاه كنيد، ولي نه خيلي كوتاه
قبل از اينكه بخواهيد طول اوليه نام را مد نظر قرار دهيد، از اين قوانين پيروي كنيد. طول نام دامنه مهم است. به دليل همان روان بودن پردازش كه قبلا در موردش صحبت كرديم. هرچه نام دامنه تعداد حروف كمتري داشته باشد، راحت تر مي توان آن را تايپ كرد، بيان كرد و به اشتراك گذاشت و در سيستم عامل هاي به اشتراك گذاري در شبكه هاي مجازي و در نتايج جستجو مخفف، كوتاه و مختصر نمي شوند. بنابراين نام هاي طولاني فشرده مي شوند و يا به طور كامل نشان داده نمي شوند ياURL ممكن است بريده شود و يا ممكن است فقط t.co را ببينيد. و مواردي از اين قبيل.

در نتيجه تا حد امكان كوتاه. هرچه كوتاه تر، قطعا بهتر. من يك اسم كوتاه مثل MyPasta.com را ترجيح مي دهم، اما بايد حواسمان باشد كه بيش از حد ممكن كوتاه نشود. مثلاً PastaScience ، نام دامنه كاملا خوبي است. در مورد PastaSci ، تلفظ و به ياد آوردن آن مشكل است. يك كمي سخت تر است. قطعا برند است اما عجيب است. به احتمال زياد از چنين اسمي اجتناب مي كنم و به همان PastaScience مي چسبم.

۴- تعصب به .com
مي دانم در سال ۲۰۱۶ هستيم. چرا هنوز بايد در مورد .com صحبت كنيم؟ نزديك به ۲۰ سال است كه اينترنت جاي خود را بين ما باز كرده است. چرا .com تا اين حد اهميت دارد وقتي اين همه گزينه براي پسوند دامنه سطح بالا داريم. جواب اين است كه .com هنوز هم شناخته شده ترين و در دسترس ترين برند در دنياي الكترونيك است.
ممكن است بگوييد، “ببين، كاري كه من مي خواهم بكنم اين است كه به توسعه دهنده ها آدرس بدهم و مخاطبين وب سايت پاستاي من، خبره هاي تكنولوژي هستند كه قبلاً هم با وب سايت ها كار كرده اند”، خيلي خوب درست، ممكن است اگر نام دامنه تان به .pasta ختم شود هم مشكلي نباشد. شايد حالا كه ICANN تمامي نام هاي دامنه جديد را پذيرفته است، اصلا بتوانيد اين پسوند دامنه را بخريد.
اما بر مبناي تسلط شناختي و روان بودن پردازش، بايد چيزي را انتخاب كنيم كه راحت است و افراد از قبل با آن رابطه داشته اند و .com هنوز و در وهله اول همان چيزي است كه افرادي كه خيلي با دنياي الكترونيك سروكاري ندارند هم آن را مي شناسند. اگر بخواهيد دامنه اي درست كنيد كه برند شود و بتواند خيلي خوب عمل كند، بهتر است از .com استفاده كنيد. به احتمال قوي اگر در كارتان خيلي موفق هستيد، بايد از .com استفاده كنيد و من شما را ملزم مي كنم كه اگر امكان استفاده از .com را داريد، حتما استفاده كنيد.

اگر امكانش را نداريد، پيشنهاد مي كنم از .net يا .co و يا يك پسوند دامنه سطح بالاي كد كشوري شناخته شده استفاده كنيد. اينها برگ برنده شما هستند. پسوند دامنه سطح بالاي كد كشوري شناخته شده، مثل .ca براي كانادا و يا .it براي ايتاليا و امثال اينها هستند. اين هم برگ برنده ديگري است.
هنوز هم شما را ملزم مي كنم از.com استفاده كنيد. PenneIsMightier.com ، به اين يكي افتخار مي كنم. تشبيه وحشتناكي است اما مردانه است.
احتمالا اگر نتوانم از .com استفاده كنم، اولين اسمي كه درموردش فكر مي كنم MacaroniMan.net است. بله اگر هدفم مخاطبين خبره تكنولوژي و كاملا مطمئن بودم كه MacaroniMan.com صاحبي دارد كه به هيچ وجه خيال ندارد از آن دست بكشد، يا مال صاحب رستوراني در يك جايي است كه واقعا لازم نيست نگران رقابت با وي باشم و اسم را به من نمي فروشند، بله شايد اين كار را بكنم.
Impastable.co چطور؟ صرف نظر از اينكه اين هم يك تشبيه وحشتناك است، اگر نتوانم به هيچ وجه Impastable.com را داشته باشم و اسم دامنه من هم همين باشد و اگر احساس كنم بتوانم .co را هم تبديل به چيزي كنم كه مردم با آن رابطه برقرار كنند، اين اسم را هم در نظر مي گيرم.

۵- از انتخاب نام هايي كه علامت تجاري شركت ها و سازمان هاي ديگر را نقض مي كند يا با آن نام تجاري اشتباه گرفته مي شود خودداري كنيد.
در اين مورد بايد خيلي دقت كنيد، چون مسئله اين نيست كه شما فكر مي كنيد نامي كه انتخاب كرده ايد ابهام بر انگيز است يا نه، بلكه قاضي در دادگاهي كه در آن ممكن است عليه شما اقدام قانوني كنند، مطرح مي كند كه آيا اين دو مورد، تحريف شده و ابهام آميز هستند يا خير. بنابراين عقيده شما در اين زمينه مطرح نيست. عقيده مخاطبين تان هم مطرح نيست. چيزي كه فكر مي كنيد ممكن است قاضي در دادگاه اعلام كند، مطرح است.
موقعيت مهم و پيچيده اي است. از شما مي خواهم كه اگر نگران هستيد از وكيل تان يا يك كارشناس حقوقي در اين مورد سوال كنيد. در هر صورت خطرش وجود دارد و بار ها اتفاق افتاده است كه صاحب يك علامت تجاري از صاحب يك دامنه (كسي كه به طور قانوني صاحب آن دامنه است و از آن در اهداف تجاري استفاده مي كند و يا صرفا دامنه را خريداري كرده است) شكايت كند.

اين موضوع همچنين مي تواند در برند هم ايجاد ابهام كند، كه براي برند شدن تان خوب نيست. بنابراين بهتر است برخي از برند هاي مربوط به پاستا در ايالات متحده كه به خوبي عمل مي كنند مثل Barilla و Ronzoni و Rustichella d’Abruzzo را بشناسيد. پيشنهاد نمي كنم كه دامنه تان را بگذاريد Barzilla.com، حتي اگر زمينه گودزيلايي خنده داري داريد و مي خواهيد آن را در مورد پاستا درست كنيد. حتي اگر اسمتان Ron است و كارتان هم پاستا، باز هم دليل نمي شود كه نام دامنه تان را بگذاريد RonsZoni . فكر كنم اين دو اسم را حسابي تخريب كردم. همچنين Rustichella را در نظر بگيريد – به خاطر اينكه اينقدر بد ايتاليايي صحبت مي كنم معذرت مي خواهم – Rustichella، صاحب Rustichella.it است. به نظر نمي رسد صاحب Rustichella.com باشند. فكر مي كنم يك صاحب دامنه، صاحب آن باشد. ولي پيشنهاد نمي دهم با وب سايتي در اين دامنه شروع به كار كنيد. چون از آنجايي كه Rustichella در آمريكا هم هست، قطعا مي تواند ادعاي ماليكت دامنۀ علامت تجاري را كند و آن را از شما بگيرد. ريسك بالايي دارد.

۶- نام دامنه بايد فورا قابل فهم باشد.
اگر باور داريد كه تعدادي از مخاطبين هدف شما، كه سعي داريد هم اكنون و در آينده به آنها دست يابيد، مي توانند فوراً با نام دامنه شما ارتباط برقرار كنند و حدس بزنند كه چه كار مي كنيد، بايد بدانيد كه اين يك نقطه قوت است. اينكه كسي با ديدن نام دامنه بتواند بگويد ” آها حدس مي زنم كه فلان كار را مي كنند، احتمالا شركتشان مربوط به فلان چيز است.”

يك اسم هوشمندانه و ظريف مثل SavoryThreads.com ، كه وقتي وارد سايت شوم، متوجه شوم “با كلمه “خوش طعم” (‘savory) به طور زيركانه اي بازي شده است، حدس مي زنم در مورد غذا باشد.” از نظر من بي نهايت زيركانه است و به اكثريت مخاطبانتان فوراً القا نمي كند كه كاري كه مي كنيد چيست.
همينطور از اسم AnnelloniToZiti.com مي شود حدس زند كه اين ها اسامي پاستا هستند و احتمالا يعني وب سايت ربطي به پاستا دارد. ولي پاستاهاي خيلي شناخته شده اي نيستند. حداقل در ايالات متحده اين اشكال پاستا خيلي شناخته شده نيستند و در مورد اين يكي هم ممكن است اشتباه كنم. در مقابل چيزي كه كاملا و مشخصا در مورد دستور پخت پاستا است و محصولات مرتبط به پاستا را نيز مي فروشد را در نظر بگيريد مثل PastaPerfected.com. به طور واضح مشخص است كه وب سايت در مورد چيست، و همه مخاطبين شما متوجه آن خواهند شد.

۷- تا حد معقول از كلمات كليدي استفاده كنيد اما خيلي به استفاده از كلمات كليدي تاكيد نداشته باشيد
احتمالا فكر مي كنيد استفاده از كلمات كليدي خيلي مهم است و من بايد آن را از منظر سئو در اينجا ذكر كنم. بله كمك مي كند. منظورم را اشتباه نگيريد، مي تواند كمك كند. مي تواند در فهميدن سريع موضوع سايت، تسلط شناختي و روان بودن در پردازش كه در موردشان صحبت كرديم، كمك كند و همچنين از منظر سئو هم كمك مي كند به دليل اينكه وقتي كه افراد به دامنه شما پيوند مي زنند، متني كه شما به طور كلي به شما تعلق ميگيرد. اما همانطور كه قبلا اشاره كردم، چيزي كه متوجه شده ايم اين است كه گوگل ديگر تحت تاثير مطابقت دقيق يا جزئي كلمات كليدي نيست.
مي خواهم بگويم اگر در دامنه تان يك كلمه كليدي استفاده كنيد كه باعث شود ديگران بدانند وب سايت شما در مورد چيست، اين كار را انجام دهيد. اما اگر هدفتان دامنه اي پر از كلمات كليدي است، به طور كلي توصيه مي كنم چنين كاري نكنيد، آن هم در سال ۲۰۱۶٫ استفاده از كلمات كليدي ديگر مثل قبل كاري نمي كنند و كاربر ها و موتور هاي جستجو در رابطه با آنها ارتباطي منفي بر قرار مي كنند به همين دليل ترجيح مي دهد ار اين قبيل اسامي استفاده نكنم.
بنابراين اسامي مثل RecipesForPasta.com و BuyPastaOnline.com را پيشنهاد نمي كنم. راستش خيلي وسوسه شدم كه يك اسم كلي مثل Gusto.com را استفاده كنم. برند هايي مثل Amazon.com يا وب سايت گوگل Google.com ، يا دامنه اي در سياتل كه براي وكلاست به نام Avvo.com را كه هيچ ارتباط و وابستگي مشخصي ندارند در نظر بگيريد. وب سايت هايي هستند كه به خاطر جايگاه شان بسيار شناخته شده هستند، اما الزاما نيازي به كلمات كليدي ندارند تا قوي تر شوند.
يك مثال خوب ديگر مي توان از Rover.com نام برد كه يك وب سايت براي پرستاري و مراقيت از حيوانات خانگي است. كلمه “ولگرد” (rover) به سگ ربط دارد ولي نمي توان گفت كه يك كلمه كليدي است. بيشتر مربوط به ايجاد ارتباطي خلاقانه است. مثل كلمه ايتاليايي ” gusto” كه به معني “مزه” است. بنابراين امكان دارد كه در عوض به اين سمت بروم. درست مثل Handcut.com كه به احتمال زياد مردم متوجه رابطه بين برش دستي (handcut) و پاستا خواهند شد.

۸- اگر نامي كه انتخاب كرده ايد موجود نيست، مي توانيد چيزي به آن بيافزاييد يا آن را تغيير دهيد.
قانون آخر اينكه اگر نامي كه انتخاب كرده ايد موجود نيست ، مي توانيد پيشوند يا پسوندي به آن اضافه كنيد، يا يك پسوند دامنه سطح بالاي ديگر استفاده كنيد، كه قبلا در موردش توضيح داديم و حتي مي توانيد در مورد برند آنلاين خود كمي خلاقيت به خرج دهيد.
مثلا فرض كنيم اسم برند من Pastaterra است. شايد يك جايي، مثلا در سياتل مغازه اي داشته باشم و در مغازه ام پاستا بفروشم و حالا بخواهم آن را آنلاين هم ارائه كنم. مي توانم اسم هايي مثل ThePastaterra.com يا PastaterraShop.com و يا حتي Pastaterra.net را براي وب سايتم انتخاب كنم. اگر هدفم بيشتر، خبره هاي تكنولوژي باشند و از مشكلات برندينگ هم خبر داشته باشم، حتي المكان اسم Terra.pasta را انتخاب مي كنم، چون پسوند دامنه pasta هم اكنون موجود است. مي توانم كلي ترش هم بكنم، كه ترجيه مي دهم چنين كاري كنم و اسامي مثل RandOfTheTerra يا RandsTerra.com و يا EatAtTerra را انتخاب كنم. اگر رستوران داشتم اسم EatAtTerra را انتخاب مي كردم.
حالا با به خاطر داشتن اين قوانين، خوشحال خواهم شد كه به ما بگوييد چه نام دامنه هايي انتخاب كرده ايد يا چه تعصباتي كه در مورد نام دامنه داريد و يا اينكه فكر مي كنيد چه مواردي براي سال ۲۰۱۶ بهتر كار مي كند يا اصلا كار نمي كند.

اميدوارم اين نوشته مفيد باشه و شما را در رسوندن به اهداف و آرزوهاتون نزديك تر كنه 

سئو


ادامه مطلب
نوشته شده توسط نوين ماركتينگ | ۱۳ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۰۸:۲۴:۲۱ | آرشيو نظرات (0) :موضوع |

۷ روش بهينه سازي وب سايت هاي تجارت الكترونيك در سال ۲۰۱۶

براي بهينه سازي وب سايت در موتورهاي جست وجوي جستجو، سرمايه گذار Jayson Demers نظريات خود را درباره ي تمركز بر جلو بودن از رقيبان در بازار را بازگو مي كند. تعداد كمي از تجارت هاي انلاين در مقايسه با وب سايت هاي تجارت الكترونيك كه اجازه ي راهنمايي و معامله با مشتري دارند، مي توانند از بهينه سازي در موتورهاي جست وجو بهره برند. شما مي توانيد ترافيك بيشتري در وب سايت خود ايجاد كنيد و همچنين صفحات خاص با ترافيك كم را به صفحه هاي پربازديد هدايت كنيد اين كار را مي توانيد با برقراري لينك هاي داخلي در سايت ايجاد كنيد و بهينه سازي كنيد.اما بهينه سازي در موتورهاي جست وجو ودر كل تجارت الكترونيك هميشه راه گشا هستند. تكنولوزي به روز، باعث به وجود آمدن روش هاي جديدي براي بهينه سازي وب سايت ها شده اند  و بهترين مديران وب در تجارت الكترونيك تمام تلاش خود را مي كنند تا با اعمال اين تغييرات از سرشناسان بازار باشند. در ادامه ليست هفت موردي از روش هاي مهم بهينه سازي در موتورهاي جست وجو جهت بهبود تجارت الكترونيك را مشاهده مي كنيد كه توجه به انها ضروريست.

۱۰

 1. “بهينه سازي فوري در موتورهاي جست وجو” بهترين كاريست كه بايد انجام دهيد:

تكنولوژي سئو يا همان بهينه سازي در موتورهاي جست وجو با توجه به تاثير موتورهاي جست وجو روي اين عمل به سرعت درحال پيشرفت است. منظور من از تكنولوژي سئو چيست؟ منظورم نرم افزارهاي سه قسمتي، دستگاه هاي الكترونيكي و ابزارهايي ست كه مديران ارشد وب براي بهينه سازي سايت و بالا بردن بهره وري از آنها استفاده مي كنند. در واقع برخي راه حلهاي فوري و ضروري اند كه طرح و الگوي وب را بوجود مي اوردند و به مديران  وب سايت اين اطمينان را مي دهد كه بهينه سازي داخلي وب سايت چند مرحله  دارد كه مي توانند از انها استفاده كنند. افزونه هاي سئو وردپرس  نيز براي بهينه سازي در موتورهاي جست وجوي  بصورت خودكار در دسترس اند مانند yoast . اين پلاگين ها براي بهبود وضعيت سئو داخلي وب سايت ها مفيد اند اما براي انجام هر كار داخلي سايت كارايي ندارند. اگر مي خواهيد بهترين نتايج را بگيريد بايد چيزهايي مانند عنوان و ضميمه ها و… را براي بالا برن كارايي تغيير دهيد.

۸۰

 1. “محتواي طولاني” تعيين كننده است:

تا چندي پيش صفحه هاي ارائه محصول در سايت هاي تجارت الكترونيك از محتوا كوتاه و مختصر :عنوان، توضيح مختصر، يك سري عكس و انتقادات مشتريان تشكيل مي شدند اما با توجه به درخواست مشتريان و طرفداري موتورهاي جست وجو ازمحتوا, محتوا كوتاه به طولاني تغيير يافته است. محتواي طولاني تر جزييات بيشتر، عبارات محاوره اي تر و تفاوتهاي بيشتري از بازار درحال توسعه در سالهاي اخير را به شما ارائه مي دهد. من شما را شديدا به گسترش محتواي طولاني در وب تشويق مي كنم زيرا اين تغيير، محصولاتتان را بخوبي عرضه مي كند و از رخ دادن اشتباهات بي جا جلوگيري مي كند.

 

 1. راه حل، “به اشتراك گذاري” است:

چندين سال است كه رسانه هاي اجتماعي رايج شده اند اما در حال حاضر از اهميت انها كاسته شده است. در بررسي اخير كه ۳۵۷ بازارياب انلاين را مورد بررسي قرار دادم تا مشخص شود در بازاريابي انلاين چه مي گذرد، ۵۲درصد از مخاطبان اظهار كردند دنبال بازگشت سرمايه تبليغاتي از بازاريابي رسانه هاي اجتماعي اند درحاليكه ۴۸درصد ديگر معتقدند كه اين بررسي در ۵سال بعدي اهميت دارد. نكته قابل ماحضه اين بود كه ۹۶درصد از مخاطبان تصميم دارند در سال بعد يا بودجه خود را افزايش دهند يا ان را ثابت نگه دارند. بيشتر كاربران از Facebook, Instagram  كه براي نسل جوان كاربرد بيشتري دارد استفاده مي كنند. يكي از بهترين راه ها براي گسترش تجارت الكترونيك از راه شبكه هاي اجتماعي تشويق به اشتراك گذاري همگاني حين خريد و بررسي صفحه است. كاربران را به اشتراك گذاري محصولات، انتقادها، بررسي  و نحوه ي رسيدن محصول به انها تشويق مي كنندو طرفداران را با فرصت هاي دسته جمعي درون سايتتان و كانالهاي رسانه اي عمومي درگير كنيد.

 1.      “محتواي تصويري” بيشتر از هر محتوايي كارايي دارد :

با توجه به پيشرفه و مهم شدن تلفن هاي همراه، وجودWi-Fi و امكان به اشتراك گذاشتن ويديو كاربران خواستار محتواي تصويري بيشتري هستند. محتواي تصويري نسبت به ديگر محتواها به راحتي قابل پخش و گسترش در فضاي مجازيست. در حقيقت اگر در صفحه ارائه محصول يا بلاگ گروهي از محتواي تصويري استفاده نمي كنيد، حتما از بقيه بازارياب ها عقب مانده ايد. محتوا ي تصويري به سرعت در حال رواج است. پس بجنب!

 1. “بهينه سازي سايت براي  تلفن هاي همراه” بسيار حياتي ست:

اخيرا بهينه سازي تلفنهاي همراه از اصل بوسيله ي Mobile gedden update يكپارچه شده اما صرفا جلسات گوگل براي بهينه سازي تلفنهاي همراه دوام خود را در جست وجوي جهاني از دست داده است. اين بهينه سازي شامل بهينه سازي نرم افزارهايي مي شود كه گوگل علاقه مند به گسترش انهاست و به زودي روزي مي رسد كه پايگاه هاي تجارت الكترونيك هم به توسعه نرم افزارهاي موبايل خودشان براي ادامه حيات نيازمند خواهند شد.

 1. “جست وجوي صوتي” و “دستيار ديجيتالي” محبوب و مرسوم مي شوند:

تا چند سال پيش دستيار ديجيتالي امكاتي غيرقابل استفاده بود كه در تشخيص درست صداها مشكل داشت امروزه بيشتر كاربران به جست و جوي صوتي اعتماد مي كنند و بيشتر شركت هاي الكترونيكي صاحب نام دستيار هاي صوتي مخصوص  به خودشان مانندSiri, Alexa, Cortana, Google New را دارند. بازارياب هاي تجارت الكترونيك Savvy شروع به سرمايه گذاري روي اين روشها كردند و عبارات محاوره اي بيشتر، بهينه سازي بيشتر عبارات طولاني و جوابهاي قابل قبولي كه دستيار ديجيتالي بدرستي انها را ارائه مي دهد را دربرمي گيرد.

۹۳

 1. “نتايج داخلي” بسيار حائز اهميت اند:

در سالهاي اخير بهينه سازي داخلي موتورهاي جست و جو دستخوش تغييراتي شدند و واضح است كه تكنولوژي هاي جديد (مانند تكنولوژي پوشيدني همان ساعت ديجيتال يا عينك گوگل) اهميت نتايج داخلي را بيشتر از قبل نمايان مي كند. شركتهاي تجارت الكترونيك اغلب به راهبر داخلي فكر نمي كنند تا زمانيكه در سطح ملي كار كنند و هدف بزرگتري را مد نظر قرار دهند. در حقيقت داشتن راهبر داخلي به شركت هاي تجارت الكترونيك كمك مي كند تا نسبت به رقيبان متفاوت باشند و به هدف بزرگي كه رقيبان از رسيدن به ان جلوگيري مي كنند، برسند. در اينجا گوگل تمامي اين موارد را فراهم اورده تا در اسرع وقت از انها استفاده كنند.

استدلال نهايي :

به اين هفت روش كاملا توجه كنيد تا مطمئن شويد سايتتان هنوز بدرستي عمل مي كند  در عصر مدرن شناخته شده باشيد. با تكيه بر هدفتان و چگونگي نقش بهينه سازي در موتورهاي جست وجو در رشد كلي تجارتتان، اين هفت پيشنهاد نقش مهمي را در بازاريابي شما ايفا ميكند. اينها تنها روشهاي موجود نيستند پس سايت خود را انعطاف پذير نگه داريد و هميشه نگاهي به پيشرفتهاي غيرقابل پيش بيني بعدي داشته باشيد.


ادامه مطلب
نوشته شده توسط نوين ماركتينگ | ۵ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۰۷:۴۶:۴۹ | آرشيو نظرات (0) :موضوع |