الگوريتم جديد گوگل

۲۸۴

چند روزي است كه شاهد تغييرات زيادي در نتايج گوگل هستيم و تماس هاي زيادي از طرف افراد مختلف داشتيم كه رتبه سايت هاي آن دچار تغييرات زيادي شده است بعضي سايت ها رشد خيلي خوبي داشتند و بعضي ديگر نزول زيادي داشتند

گوگل هنوز به طور رسمي اعلام نكرده كه الگوريتم جديدي عرضه كرده است اما كاملا مشهود است كه الگوريتم نتايج آپديت شده است

براساس تحقيقاتي كه تيم سئو نوين در چند روز گذشته انجام داده است چند فاكتور اساسي به فاكتور هاي قبلي مهم براي گوگل اضافه شده است كه يكي از آن ها رسپانسيو بودن سايت است

تيم ما در حال بررسي و تحقيق در ارتباط با الگوريتم جديد گوگل است براي دريافت جديد ترين اخبار سئو سايت به كانال ما در تلگرام بپيونديد

آدرس تلگرام ما : https://telegram.me/seonovin

telegram_logo-svgادامه مطلب
نوشته شده توسط نوين ماركتينگ | ۲۷ شهريور ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۵۳:۳۰ | آرشيو نظرات (0) :موضوع |

۱۰ دليل كاهش رتبه بندي سئوي سايت

ok

۱۰ دليل كاهش رتبه بندي سئوي سايت شما و كارهايي كه بايد در اين باره انجام دهيد

تا پيش از اين وب سايت شما رتبه بندي خوبي داشت، همه جا در موتورهاي جستجو نشان داده مي شد، ترافيك زيادي دريافت مي كرديد و متعاقب آن ميزان ايميل ها و تلفن هايي كه به شما مي شود و درنهايت خريد و فروشتان زياد بود. ولي ناگهان اتفاقي افتاد، كه هنوز هم مطمئن نيستيد چه اتفاقي بوده، و آگهي ها و فروشتان كم شد. گزارش تجزيه و تحليل خود را بررسي كرديد و ديديد ميزان ترافيكتان نيز خيلي ناگهاني كاهش پيدا كرده است. اينجا بود كه كم كم نگران شديد. رتبه بندي خود را بررسي  مي كنيد، و متوجه مي شويد كه كاهش يافته و يا به طور كامل ناپديد شده است. در اين مرحله فقط نگران نيستيد، الان ديگر وحشت زده ايد. چگونه چنين چيزي مي تواند اتفاق بيفتد؟ مهمتر از آن، چه كاري مي توان كرد تا اين مشكل را رفع كرد و جريان آگهي و فروش را دوباره بازگرداند؟

توجه: اگر مواردي كه در بالا توضيح داده شد در مورد شما نيز صدق مي كند، بنابراين شما فقط قرباني از دست دادن رتبه بندي نيستيد، بلكه احتمالا وسواس رتبه بندي داريد. رتبه بندي مهم ترين معيار سئو نيست، و تمركز بيش از اندازه بر روي رتبه بندي ممكن است نتيجه معكوس دهد. با همه اينها، رتبه بندي هنوز هم مهم است، پس ادامه مي دهيم.

seo-blog-post_5

رتبه بندي مي تواند به دلايل مختلفي افت كند. گاهي اوقات به دليل اشتباهي است كه مي شد از آن اجتناب كرد. در موارد ديگر افت رتبه بندي ممكن است نتيجه طبيعي و موقت يك عمل عمدي از جانب شما باشد. در اينجا به  ۱۰ دليلي كه ممكن است به علت آنها افت رتبه بندي را تجربه كرده باشيد و همچنين كارهايي كه مي توانيد در مورد هر يك از آنها انجام دهيد اشاره مي كنيم.

 1. داريد رتبه بندي اشتباهي را دنبال مي كنيد. در سال هاي اخير، جهت جستجو به سمت “زبان طبيعي” چرخيده است، يعني، مردم در زمان استفاده از موتورهاي جستجو، به جاي تنها چند كلمه كليدي، از جملات كامل استفاده مي كنند. اگر شما داريد كلمات كليدي عمومي را دنبال مي كنيد، احتمالا استراتژي كلمات كليديتان از رده خارج شده است. افرادي كه به دنبال شما هستند، از كلمات كليدي و يا عبارات جديد استفاده مي كنند، و شما هم بايد استراتژي كلمات كليدي خود را به روز رساني كنيد.
 1. “نوسان” گوگل. طبيعي است كه رتبه بندي دائما ثابت نباشد. نه فقط از يك روز به ديگر، بلكه از يك كامپيوتر به كامپيوتر ديگر، از يك مكان به مكان ديگر، و بسته به متغيرهاي ديگر نيز اين نوسان وجود دارد. گوگل به طور مداوم هر متغيري را كه مي تواند با تغيير نتايج جستجو تشخيص دهد، مي آزمايد. به همين دليل است كه تمركز بيش از حد به رتبه بندي خاص نتيجه معكوس دارد. شركتي كه كار بهينه سازي وبسايت شما را انجام مي دهد ممكن است به شما يك گزارش رتبه بندي دهد، اما وقتي خودتان رتبه بندي را بر روي كامپيوتر خود بررسي كنيد، ممكن است متفاوت باشد، صرفا به اين دليل كه گزارش ها از يك كامپيوتر ديگر اجرا شده است. و يا شايد به اين دليل كه رتبه بندي ها از ديروز تا به حال تغيير كرده اند. به طور كلي رتبه بندي هايي كه در معرض نيروهاي ديگري كه در اين فهرست آورده شده نيستند، تفاوت زيادي نمي كنند، اما نوسان گوگل تنها توضيح منطقي براي افت هاي كوچك در رتبه بندي است.
 1. وب سايت جديد. اگر يك طراحي جديد براي وب سايت فعليتان راه اندازي كنيد، صرف نظراز هر كاري كه براي آماده شدن راه اندازي آن انجام دهيد، و صرف نظر از اينكه وب سايت جديد تا چه حد از نظر سئو بهتر از وب سايت قديمي باشد، بايد انتظار افت رتبه بندي وب سايت خود را داشته باشيد. براي به حداقل رساندن اين افت رتبه بندي مطمئن شويد كه طرح ريدايركت ۳۰۱ مناسب سر جاي خود باشد. دست كم يك شركت را مي شناسم كه به دليل اين اشتباه ساده، كسب و كار خود را از دست داد. پيش از راه اندازي وب سايت جديد، اطمينان حاصل كنيد كه به خوبي بهينه سازي شده باشد. اما خودتان را براي افت رتبه بندي، حداقل به طور موقت، آماده كنيد. به طور كلي رتبه بندي در ظرف ۱-۲ ماه ارتقا پيدا مي كند، البته اگر بيشتر از اين طول نكشد.
 1. وب سايتي كه ديگر جديد نيست. شما يك وب سايت با طراحي مجدد را جايگزين وب سايت قديمي كرديد، رتبه بندي كاهش پيدا كرد، سپس به سرعت اقزايش يافت، حتي بالاتر از رتبه اي كه قبلا بود، ولي در حال حاضر دوباره كم كم در حال كاهش است. يا اينكه يك وب سايت برند جديد راه اندازي كرديد، و بعد از چند هفته وب سايت شما به بالاترين رتبه رسيد و سپس رتبه بندي ان به شدت كاهش يافت. اين هم يك اتفاق معمول است. نكته اين جاست كه صبور باشيد، و بر روي بهترين شيوه هاي سئو سرمايه گذاري كنيد. رتبه بندي طولاني مدت نياز به كار طولاني مدت نيز دارد.
 1. لينك هاي با كيفيت پايين. چند سال پيش بسياري از شركت ها تسليم اين پيشنهاد شدند كه هزاران لينك را در ازاي يك قيمت پايين دريافت كنند. اما امروزه، با به روز رساني هاي مختلفي كه توسط موتورهاي جستجو انجام شده است تا آنچه به نظرشان “هرزه نامه (spamming) موتور جستجو” است را متوقف كنند، به اين ترتيب وب سايت هايي كه تعداد زيادي لينك هاي با كيفيت پايين به آنها داده شده است، خواهند ديد كه رتبه بنديشان دارد كاهش پيدا مي كند و يا به طور كامل ناپديد مي شود. گوگل مي گويد اگر سايت شما توسط لينك ها صدمه ببيند كه به طور مستقيم كنترلي بر انها نداريد، “شما بايد … هر تلاشي از دستتان بر ميآيد انجام دهيد تا لينك هاي غير طبيعي كه به سايت شما داده شده اند را پاك كنيد”. به عنوان آخرين راه چاره، مي توانيد آن لينك ها را رد كنيد.

۱۲۹۹۶۵۹۳_f520

 1. از دست دادن لينك ها خوب. كاهش رتبه بندي ممكن است به علت از دست دادن لينك با كيفيت بالا باشد. شايد وب سايت ها و يا صفحات آن لينك ها ناپديد شده اند، و يا لينكي كه به وب سايت شما داده شده است حذف شده باشد. علت هرچه باشد، راه حل اين است كه به طور مستمر لينك با كيفيت بالا بسازيد. و وقتي مي گويم: “بسازيد”، منظورم اين است كه جذب كندي، چون بهترين لينك ها به طور طبيعي مي آيند. چطور مي توانيد لينك با كيفيت بالا جذب كنيد؟ با توليد محتواي جالب، و يا صرفا مفيد، كه به نظر مردم آنقدر جالب توجه باشد كه بخواهند آن را به اشتراك بگذارند.

۷. هاستينگ بد. تعويض شركت هاستينگ خود با يك شركت با كيفيت پايين، و يا شركتي كه مركز داده آن مكاني ايده آل نيست تا بتواند صفحاتي كه سريع بار گذاري مي شوند براي بازديد كنندگان سايت فراهم كنند، باعث مي شود كابران وب سايت ما را ترك كنند، به همين دليل موتورهاي جستجو وب سايت هاي ديگر را قبل از شما قرار مي دهند. راه حل اين است كه تا جايي كه امكان دارد، هاستينگ وب سايت شما نزديك به بازديد كنندگان باشد تا به اين ترتيب مطمئن شويد اكثر بازديد كنندگان وب سايت شما، تجربه اي سريع و پويا در وب سايت شما خواهند داشت، و همچنين به اندازه كافي براي وب سايت خود هزينه كنيد تا مجبور نباشيد يك سرور را با ۵۰۰۰ وب سايت ديگر مشتراك داشته باشد.

 1. فايل روبوتكست (robots.txt) نادرست. چند سال پيش من يك اشتباه در فايل robots.txt وبلاگي كه هم مالكيت و هم مديريت آن با خودم بود انجام دادم. در واقع، به نحوي به موتورهاي جستجو گفتم وب سايت من را ناديده بگيرد و اجازه ندهد هر كسي آن را پيدا كند. اي داد بيداد. ترافيك تقريبا به طور كامل از بين رفت. خبر خوب اين است كه به محض اينكه متوجه مشكل شدم و اشتباهم را تصحيح كردم، رتبه بندي ام در عرض چند روز، و در برخي بخش ها در عرض چند هفته، دوباره بازگشت. اطمينان حاصل كنيد كه بهترين شيوه ها را براي فايل robots.txt خود، به كار مي بريد، و غلط املايي هم نداشته باشيد.
 1. رقبا. رتبه بندي موتور جستجو مانند بازي مجموع صفر است. اگر رتبه بندي يك وب سايت براي يك كلمه كليدي ارتقا بگيرد، رتبه بندي حداقل يك وب سايت ديگر براي آن كلمه كاهش پيدا مي كند. به همين دليل است كه خدمات سئو بايد هميشگي باشد و نمي شود فقط گاهي انجام شوند. وب سايت شما هرگز به طور كامل بهينه سازي نمي شود، چون رقباي شما ميز به طور مداوم در حال ارتقاي وب سايت خود هستند. اين يك نسخه ابدي از بازي پادشاه كوهستان است، و تنها راه براي رسيدن به قله، تلاش مستمر است.
 1. به روز رساني گوگل. هزاران نفر با مدارك دكترا در گوگل استخدام شده اند تا الگوريتم جستجوي آن را بهبود ببخشند. اين الگوريتم هر ساله صد ها بار به روز مي شود؛ بعضي از اين به روز رساني ها، بزرگ و مخرب اند، اما بسياري ديگر، تاثير جزئي و كمي دارند. معمولا بر روي به روز رساني هاي بزرگتر نام حيوانات گذاشته مي شود، مانند پنگوئن، پاندا، يا مرغ مگس خوار. نكته اين جاست، هنگامي كه گوگل يك به روز رساني انجام مي دهد، رتبه بندي وب سايت هايي كه در انطباق با آن به روز رساني نيستند، به صورت منفي تغيير مي كند. براي اينكه از به روز رساني هاي گوگل جان سالم به در ببريد، دستورالعمل هاي Google Webmaster را كه بهترين شيوه ها را ارائه مي دهد دنبال كنيد، و فقط تاكتيك هاي كلاه سفيد سئو را بكار ببريد. اين مسير كه منتهي به رتبه بندي است هم  در حال حاضر و هم سه سال ديگر ترافيك توليد مي كند.

اين دلايل تنها دلايل افت رتبه بندي نيستند، اما برخي از اين دلايل بيشترين تاثير را بر روي رتبه بندي و ترافيك دارند. آيا تا به حال رتبه بنديتان به دليلي غير از دلايلي كه در اين فهرست آورده شده اند، افت پيدا كرده است؟ در قسمت نظرات به ما در اين باره بگوييد.


ادامه مطلب
نوشته شده توسط نوين ماركتينگ | ۲۱ شهريور ۱۳۹۵ ساعت ۰۸:۲۰:۴۲ | آرشيو نظرات (0) :موضوع |

تاثير هاست سايت بر سئو


تاثير هاستينگ بر روي بهينه سازي سايت شما و چگونگي انتخاب بهترين شركت هاستينگ

مبارزه شما براي تبديل كردن وب سايت خود به يك وب سايت برجسته، با تجزيه و تحليل و كلمات كليدي شروع نمي شود، بلكه شروع كار در واقع پيدا كردن يك شركت هاستينگ و انتخاب يك طرح است.

گرچه يك ميزبان خوب قرار نيست رتبه شما را ارتقا دهد و يا تضمين كند در بالاي صفحه جستجو قرار خواهيد گرفت. اما ميزبان بد مي تواند به صورت مستقيم شانس شما را براي ايجاد اعتبار با گوگل، بينگ، و ديگر موتورهاي جستجو از بين مي برد.

سرعت و موتورهاي جستجو

سايت هايي كه سرعت پاسخگويي بالايي دارند نسبت به سايت هاي كند خود، به مراتب احتمال بيشتري براي رتبه بندي جستجو بهتر دارند. و در واقع، كاملا مشخص است. زمان بارگذاري كند براي تجربه كاربر بسيار مضر است. اين موضوع براي گوگل، يك نوع نقض قرار داد است. اين غول فناوري اولين كسي است كه شروع به ضربه زدن به سايت هاي كند مي كند، و ديگر موتورهاي جستجو هم به سرعت از گوگل پيروي مي كنند.

برنامه هاي تجزيه و تحليل زيادي مي توانند تا حدي به شما نشان دهند كه نحوه كار سايت شما چطور است.

gggابزار گوگل وب مستر عالي است، اما Alexa هم در كمال تعجب در اين زمينه خوب است. حتي بدون اينكه مجبور باشيد براي معيارهاي پيشرفته پرداختي انجام دهيد، مي توانيد بررسي كنيد تا ببينيد سرعت يك صفحه مشخص چه درصدي است.

عوامل مختلفي در كاهش سرعت سايت دخيل هستند. عكس هاي حجيم و CSS و HTML هايي كه به خوبي طراحي نشده اند قطعا مي توانند زمان بارگذاري را افزايش دهند. اما اگر در مورد ميزبان خود تصميم اشتباهي گرفته ايد، حتي اگر كد ها را ساده كنيد باز هم سرعت سايت پايين نخواهد آمد

 

اينكه از يك سرور شخصي استفاده مي كنيد يا يك سرور اشتراكي نيز مهم است. هاستينگ هاي ارزان معمولاً براي سايت شما از يك سرور اشتراكي استفاده مي كند كه صدها شركت ديگر نيز از آن استفاده مي كنند. اين اصلا خوب نيست. استقاده از سرورهاي اشتراكي معمول است، و براي بسياري از سايت ها به خوبي عمل مي كند. با اين حال، اگر با ترافيك بالايي سروكار داريد، يا سايتتان نياز به حفظ و نگداري مدام دارد، و يا اينكه صرفا مي خواهيد سرعت بالايي داشته باشيد، گزينه هاي بهتري هم وجود دارد.

استفاده از يك سرور خصوصي مجازي (VPS) به اين معني است كه فضا هنوز هم مشترك است، اما با يك سري تفاوت هاي كليدي.بر روي سرور مجازي، حداقل مي توانيد تضمين شود كه سهم معيني از منابع سرور، به سايت شما قدرت قابل اعتماد تري مي دهد. بهترين (اما گران قيمت ترين) راه حل، يك سرور اختصاصي است. البته لازم به ذكر نيست كه هر شركتي كه با آن كار مي كنيد، موقعيت هاي VIP هم ارائه خواهد داد.

دسترسي (Accessibility)

اگر سايت شما غير قابل دسترس باشد، سرعت بالا ديگر اهميتي ندارد. اگر يك وب سايت به طور مداوم در دسترس نباشد، و در صورتي كه اين مشكل بر طرف نشود، به شدت جريمه خواهد شد. گرچه خيلي معمول نسيت، اما بعضي از هاست ها يك سري شيوه هاي search-killing اتخاذ مي كنند كه ممكن از باعث افت رتبه شود

۶۹۸۹۹۵در واقع برآورد دقيق uptime براي اكثر هاست ها دشوار است. بديهي است كه به ندرت پيش مي آيد ميزان پيش بيني ها زير ۹۹٪ باشد. با اين حال، خيلي معمول است كه چيزي مثل ۹۹٫۹٪ را ببينيد خيلي از اين اعداد نسبتا دقيق هستند. شركت هاي هاستينگ برجسته تمايل دارند سرور هاي قابل اعتمادي كه به خوبي نگهداري مي شوند ارائه كنند. شرايط خدمات را با دقت بررسي كنيد تا در مورد پشتيباني مطمئن شويد؛ اين شركت اغلب سياست هايي دارند كه صاحبان سايت را در زمان هاي افت پيش بيني نشده محافظت مي كند.

در هر صورت، بر اساس ميزان كار سايت خود يك سري كارهاي پايه اي انجام دهيد. سيستم عامل هاي وب مستر معمولا اگر مشكلي در زمينه دسترسي به وجود بيايد به شما هشدار مي دهند.

نكته اصلي در اينجا اين است قبل از شروع يك قرارداد ميزباني، ابتدا خودتان تمام كارهاي لازم را انجام دهيد. اگر مي خواهيد بدانيد در حال حاضر چه كسان ديگري  بر روي سرور شما هستند ، يك IP معكوس مي تواند به شما اطلاعاتي در اين زمينه بدهد.

عجله نكنيد

يك خبر خوب براي كساني تلاش مي كنند اين توصيه را دنبال كنند. در اينجا شما خريدار هستيد. شركت هاي هاستينگ كه فراوان هستند، و وقتي نوبت انتخاب كردن از ميان يكي از اين شركت ها برسد، توپ در زمين شماست. حتي اگر در حال حاضر با يك شركت بد قرار داريد، از همين الان شروع كنيد و به دنبال يك شركت بهترباشيد. از اينها گذشته، ميزبان هاي سطح پايين نه تنها در كار شما اختلال ايجاد مي كنند بلكه تمامي زحمات سئو شما را هم به هدر مي دهند.


ادامه مطلب
نوشته شده توسط نوين ماركتينگ | ۱۵ شهريور ۱۳۹۵ ساعت ۰۳:۲۴:۱۴ | آرشيو نظرات (0) :موضوع |

راهنماي جستجوي كلمات كليدي در سال ۲۰۱۶


۵۶۶۶۶موتورهاي جستجو، اهميت كلمات كليدي به منظور رتبه بندي را چندين سال است كه به حداقل رسانده اند و اثر آن بر سئوسايت كم شده است.

اين واقعيت به اين دليل است كه ديگر براي اينكه بتوان جز پنج نتيجه برتر صفحات نتايج موتورهاي جستجو بود ، لازم نيست كه كلمات كليدي در تگ عنوان و يا در تگ هدينگ (H1، H2، H3) حضور داشته باشند. حتي استفاده از عبارت هاي كليدي دقيق در متن يك صفحه وب هم ديگر الزامي نيست.

drt

آيا ديگر مي توان جستجوي كلمات كليدي و تمركز و تلاش بيشتر براي ايجاد محتوا را رها كرد؟ با كمال تعجب، پاسخ منفي است.

جستجوي كلمات كليدي هنوز هم مهم است، اما نه به شيوه اي كه در گذشته انجام مي شد. به عنوان مثال، معاني مختلف يك عبارت و محبوبيت هر يك از معاني مهم و حياتي است. استفاده ماهرانه از كلمات هم همچنان مهم است، و اين راهنما به شما نشان مي دهد چگونه كلمات كليدي را به شيوه اي جستجو كنيد كه براي نحوۀ كاركرد موتورهاي جستجو مناسب باشد.

هدف از اين راهنما اين است كه نشان دهد جستجوي كلمات كليدي هنوز هم تا چه اندازه مفيد است، تصورات غلط متعددي كه وجود دارد را از بين ببرد، و به شما نشان دهد كه چگونه درك علمي از چگونگي استفاده از كلمات كليدي در موتورهاي جستجو امروزه مي تواند به شما كمك كند براي ترافيك بالا كلمات كليدي رتبه بگيريد.

اصولي كه در اين راهنما بيان شده اند را مي توان در مورد محتواي تلفن همراه نيز اعمال كرد و اهميتي ندارد كه محتواي متني چگونه به مصرف كننده تحويل داده مي شود.

۹۴۴مثال هايي از نمونه اهداف كلمات كليدي تجارت الكترونيك :

 1. فروش
 2. حمايت بخش هاي مختلف فروش
 3. تبليغات كليكي و تبليغات
 4. اطلاع رساني در مورد سايت، خدمات و محصولاتتان

مورد آخر، يعني اطلاع رساني، از اهميت ويژه اي برخوردار است، چراكه علاوه بر فروش مستقيم، در رتبه گرفتن براي كلمات كليدي اصلي نيز به شما كمك مي كند. بعدا بيشتر به اين استراتژي مي پردازيم. به خواندن ادامه دهيد!

وقتي اهداف كلمات كليديتان مشخص شدند، به منظور رسيدن به اين اهداف، مي توانيد كلمات كليدي خود را دسته بندي و طبقه بندي كرده تا يك استراتژي محتوا و بازاريابي ايجاد كنيد.

دو گروه اول به طور مستقيم به فروش مربوط اند؛ مشكلات كسب و كار را به صورت مستقيم حل مي كنند. دو دسته بعدي مربوط به مصرف كننده اند، چرا كه عموما مشكلات مصرف كنندگان را بر طرف مي كنند.

مجبوبيت كلمات كليدي

مهم است كه هدف كاربر (user intent) را از طريق عبارتي كه جستجوي مي كند بفهميد. چرا كه مي تواند استراتژي ايجاد محتواي را هدايت كند. در مورد اهداف مبهم كاربران، زماني كه يك عبارت كليدي داراي معاني متعددي است، بايد تمامي هدف هاي مختلف كاربران را فهرست كنيد. اگر شما در گوگل جستجو كنيد مي توانيد اهداف مختلف كاربران را تشخيص دهيد. محبوب ترين كلمه اي كه بيشترين اختلاف را داراست به احتمال زياد بالاترين رتبه را خواهد گرفت.

يك نكته مهم : بيشتر سايت هايي كه رتبه بالايي دارند، به دليل لينك هاي بسياري كه به صفحاتشان داده شده است رتبه بالا نگرفته اند. رتبه بالاي آنها به دليل داشتن همه كلمات كليدي هم نيست. اين سايت ها جز ده رتبه بالا مي شوند چون صفحات وبشان هدف كاربران براي عبارت كلمه كليدي مورد نظر را برآورده مي كند. اگر براي يك كوئري جستجو، سه هدف كاربر وجود داشته باشد، آن هدفي كه محبوب تر است رتبه بالاتري مي گيرد، نه سايتي كه بيشترين متن لينك دار كلمات كليدي را داشته باشد. به اين ترتيب عبارت محبوبيت كلمه كليدي (Keyword Popularity) معناي كاملا جديد مي يابد!

اگر هدف كاربرميان كاربراني كه در حال تحقيق براي مقاصد علمي است و كاربراني كه در حال جستجو براي خريد هستند تقسيم شود، گوگل به صفحات كه اطلاعاتي هستند، نسبت به صفحاتي كه مربوط به تراكنش و معاملاتند، رتبه بالاتري مي دهد. صرف نظر از اينكه چه تعدادي لينك براي صفحه تان جمع كرده ايد، اگر هدف كاربر صفحه تان محبوب نباشد، هرگز جز پنج رتبه برتر موتور جستجو نخواهيد بود.

رتبه بندي كه براي عبارت كلمه كليدي انجام مي شود ديگر مثل قبل ربطي به رتبه بندي صفحات وبي كه بيشترين لينك و كامل ترين محتوا را دارند ندارد. بلكه مربوط به صفحات وبي است كه بيشتر از ديگر صفحات هدف كاربر را مد نظر مي گيرند. كلمه برتر (The word paramount)، كلمه اي است از اهميت فوق العاده برخوردار است، مهم تر از هر چيز ديگري. وقتي گفتم فهميدن هدف كاربر از طريق عبارت هاي كليدي مهم است، منظورم همين بود. و همان طور كه در ابتداي اين راهنما گفته شد، كلمات كليدي همچنان هم مهم هستند، اما نه به شيوه اي كه قبلا استفاده مي شدند.

ابزار گوگل ترندز

۵۵۹كلمات كليدي، پنجره اي به سوي چيزي هستند كه كاربران مي خواهند، يعني هدف كاربر. Google Trends يك ابزار خوب براي شناسايي تغييراتي است كه در نحوه استفاده از كلمات كليدي ايجاد مي شود. Google Trends به شما كمك مي كند چگونگي ترند شدن (Trend) عبارات را و همچنين الگوهاي دوره اي و الگوهاي منطقه اي را تشخيص دهيد. درك الگوهاي دوره اي و منطقه اي به شما كمك خواهد كرد بدانيد چه نوع محتوايي را بيشتر كنيد و همچنين بفهميد تمركز لينك سازي خود را بر روي چه مناطق خاص و براي چه عبارات خاصي بگذاريد، چون به شما مي گويد چه عباراتي در چه مناطقي محبوب تر هستند. اين نكته خيلي مهم است!

مقايسه كلمات كليدي با برندها بسيار مفيد است. به عنوان مثال، ترند (Trend) كلمه كليدي دوربين هاي ديجيتال با معرفي آي فون، روند رو به پاييني داشته است. با استفاده از اين داده ها مي توان به نوعي ارتباط عادات مصرفي مصرف كنندگان را پيش بيني كرد.

به عنوان يك مثال ديگر مي توان ترند بين عبارات ايستگاه راديويي و برند Spotify را مقايسه كرد. روند ترند عبارت ايستگاه راديويي رو به پايين بوده، در حالي كه ترند برند Spotify روند رو به بالايي دارد. هيچ همبستگي ميان اين دو ترند وجود ندارد ولي تغييراتي كه در چگونگي جذب موسيقي براي مردم ايجاد شده است را نشان مي دهد. وقتي كه متوجه شويد ترافيك در حال كاهش است ولي رتبه بندي تان بدون تغيير باقي مانده است، اغلب به اين معني است كه در رفتار مصرف كننده همزمان با معرفي يك محصول يا خدمت جديد تغييري به وجود آمده است.

چطور از ابزار Google Trends استفاده كنيد: عبارات كليدي را با كلمات كليدي كه ميزان جستجو واقعي آنها را مي دانيد مقايسه كنيد – حتي اگرعبارت كليدي آشنا، نا مرتبط باشد. به اين ترتيب تجزيه و تحليل ترند جستجوي يك عبارت كليدي ناآشنا آسان تر خواهد شد، به اين دليل كه ديگر براي انجام مقايسه، يك اساس و پايه داريد.

سه نكته مهم:

 1. استراتژي هاي كلمات كليدي، ربطي به كلمات مترادف ندارد
 2. يك استراتژي كلمه كليدي مناسب، بر ايجاد يك نقشه موضعي در زمينه كار شما مبتني است، تا بتوانيد سايت خود را طوري ارتقا دهيد كه به اعتبار، تخصص، و قابل اعتماد بودن آن بيفزاييد.
 3. هدف كاربر را شناسايي كنيد، سپس براي رسيدن به آن هدف تلاش كنيد.
 4. الگوريتم ها طوري تنظيم شده اند كه با پاسخ دادن به سوالات، رضايت كاربر را جلب كنند. ديگر مانند قبل با كوئري هاي جستجوي كلمات كليدي يك صفحه مطابقت ندارند. البته اين به اين معنا نيست كه بايد صفحات خود را پر از پرسش و پاسخ كنيد. بلكه به اين معني است كه فهميدن هدف كاربر و ساخت محتوا به طوري كه اهداف كاربران را مد نظر قرار داده باشد، و به اين هدف بايد در عبارت كلمه كليدي اشاره شده باشد.
 5. تجربه كاربر را با استراتژي هاي كلمه كليدي خود ادغام كنيد.
 6. صفحات وب به اين دليل رتبه بندي مي گيرند كه يك وب سايت به آن صفحات لينك داده اند. وب سايت ها به آن صفحات لينك مي دهند، چون آن صفحات يك مشكل را حل مي كنند، چون دردي را دوا مي كنند. هيچ كس تا كنون به دليل كلمه كليدي، به يك صفحه وب لينك نداده است. افراد به يك سايت لينك مي دهند چون مي خواهند تجربه مثبت كاربرانشان را بيشتر كنند. با در نظر داشتن هدف كاربر، به فهرست كلمات كليدي خود نگاهي بياندازيد، و سپس به اين فكر كنيد كه چگونه مي توانيد محتوايي ايجاد كنيد كه يك تجربه كاربري مثبت را خلق كند.
 7. بهينه سازي سايت

ادامه مطلب
نوشته شده توسط نوين ماركتينگ | ۱۳ شهريور ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۰۴:۴۶ | آرشيو نظرات (0) :موضوع |

تاثير رسانه هاي اجتماعي بر سئو از طريق راههاي مختلف


۱۲۳

اگر از ۱۰ نفر مختلف كه در حرفه بازاريابي ديجيتال كار مي كنند بپرسيد آيا رسانه هاي اجتماعي بر سئو اثري دارند يا خير، ۱۰ جواب مختلف خواهيد شنيد. بعضي ها ممكن است بگويند بله و به گزارش Search Metric در مورد عوامل رتبه بندي سئو در سال ۲۰۱۳ استناد كنند كه مشخص كرده بود ۷عامل از ۱۰ عامل برتر رتبه بندي، رسانه هاي اجتماعي هستند. برخي ديگر ادعا مي كنند كه داده هايي كه در آن گزارش آورده شده اند، رابطۀ همبستگي را نشان مي دهند نه رابطۀ علت و معلومي را، و اينكه رسانه هاي اجتماعي تاثير مستقيمي بر روي رتبه ارگانيك ندارند. اين افراد به گزارش Moz در مورد عوامل رتبه بندي موتور جستجو در سال ۲۰۱۳، و نيز اظهارات متفاوت Matt Cutts در اين زمينه استناد مي كنند. با اين حال باز هم خيلي افراد ادعا مي كنند كه SEO تحت تاثير رسانه هاي اجتماعي قرار دارد ولي نه به صورت مستقيم و آشكار .

به احتمال زياد در اين خصوص حق با اين ميانه رو ها است. مشخص نيست كه موتورهاي جستحو در آينده چه خواهد كرد، اما به گفته Matt Cutts، گوگل هرگز فعاليت هاي اجتماعي مستقيم (مثل لايك كردن در فيسبوك، ريتوييت كردن و حتي ۱+ ها) را فاكتور قرار نمي دهد. او اظهار داشت كه گوگل تلاش هايي انجام داده تا اين اطلاعات را در يك الگوريتم بگنجاند، اما از آنجايي كه سازماندهي و تعيين كميت آن خيلي سخت شده است، اين كار را نه مي كند، نه خواهد كرد.

۲۶(۱)

با اين حال، رسانه هاي اجتماعي و SEO ، يكديگر را پوشش مي دهند و درنتيجه رسانه هاي اجتماعي مي توانند به شيوه هاي مختلفي، به موفقيت ارگانيك كلي وب سايت ها كمك كنند. حال به هفت نمونه ويژه در اين زمينه نگاهي مي اندازيم.

 1. پتانسيل لينك (Link Potential)

فعاليت هاي رسانه هاي اجتماعي مي توانند به افزايش آگاهي در مورد برند و محتواي وب سايت كمك كنند. آگاهي بيشتر، لينك بيشتر در پي دارد. فرض كنيد كه يك برند، فيلمي در مورد ويژگي هاي يك محصول بگذارد. اين فيلم ۲۰ بار در توئيتر به اشتراك گذاشته شود. يكي از كاربران توئيتر كه يك وبلاگ را اداره مي كند (يا حتي بهتر از آن، گزارشگر يك رسانۀ بزرگ است)، اين فيلم را ببيند. اين بلاگر يا گزارشگر تصميم بگيرد در مورد اين ويژگي هاي جديد مقاله اي بنويسد و در مقاله اش، به فيلم و وب سايت برند بك لينك بدهد. اگر اين نويسنده فيلم را نديده بود، هيچ لينكي هم در كار نبود.

بنابراين درست است كه لينك هاي آن ، مستقيما تاثيري در مشخصات كلي لينك هاي وب سايت نداشت، اما باعث شدند كه سايت از طريق يك مقاله لينك بگيرد. اين لينك ها به مشخصات كلي لينك كمك مي كنند و در نتيجه به تاثير سئو نيز كمك مي كنند.

 1. شخصي سازي (Personalization)

گوگل از فعاليت ها و ريويوهاي Google+ استفاده مي كند تا نتايج جستجو را زماني كه كاربر در Google+ است، شخصي سازي كند.

اگر شما با يك فرد از طريق + Google ارتباط داشته باشيد و آن فرد يك كسب و كار را ريويو كند، يا به صفحه اي +۱ بدهد و يا در مورد موضوعي كه شما جستجو مي كنيد در + Google پستي بگذارد، احتمالا شما هم به دليل اتصالي كه با وي داريد، رتبه بالاتري خواهيد گرفت.

البته كه همه كاربر ها هميشه نيستند، و همه جستجو ها هم از طريق گوگل انجام نمي شوند. اما Bing هم همين كار را در مورد فعاليت هاي دوستانتان در فيسبوك انجام مي دهد. گرچه تعيين و يا حتي مشاهده كميت دشوار است، اما اين شخصي سازي نتايج جستجو، بر رتبه بندي تاثير دارد.

 1. ميزان كوئري هاي جستجو (Search Query Volume)

رسانه هاي اجتماعي مي توانند به شما كمك كنند نام خود را به مخاطبان گسترده تري ارائه كنيد. وقتي اطلاع عموم از برند شما افزايش پيدا كند، افراد بيشتري برند شما را جستجو خواهند كرد. و هنگامي كه گوگل ببيند تعداد زيادي از افراد، يك برند را جستجو مي كنند، متوجه مي شود كه آن برند، محبوب و شناخته شده است، و در نتيجه رتبه بالاتر به آن اختصاص مي دهند. اين موضوع بستگي به كوئري هايي كه به طور طبيعي جستجو مي شوند دارد، و اغلب يك فرصت جستجو براي برند است.

 1. علامت هاي برند (Brand Signals)

برخي فكر مي كنند كه اينكه نامشان در يك وبلاگ و يا سايت صرفاً ذكر شود، بدون هيچ هايپر لينكي، نيز مي توانيد به عوامل رتبه بندي كمك كند. گوگل به اين كار co-citation مي گويد، و آن را به عنوان يك علامت برند درنظر مي گيرد. توانايي رسانه هاي اجتماعي براي افزايش آگاهي از يك برند و ايجاد گفتگو مي تواند منجر به co-citation شود.

 1. حجم ترافيك و تعامل سايت (Traffic Volume and Site Engagement)

رسانه هاي اجتماعي مي توانند حجم ترافيك بازديد از وب سايت را افزايش دهند، كه يك عامل كليدي در رتبه بنديموتورهاي جستجوست. از مواردي كه بر روي رسانه هاي اجتماعي به اشتراك گذاشته شده و باعث افزايش ترافيك مي شوند مي توان پست هاي وبلاگ ها، فيلم ها، ليست رويداد، و يا ديگر مطالب جالب را نام برد. در صورتي كه محتوا به اندازه اي جالب باشد كه كاربر به جاي اينكه فورا صفحه را ترك كند، مدت بيشتري در سايت بماند و مجاب شود كل صفحه را بخواند و يا يك فيلم را قبل از ديدن صفحات ديگر به صورت كامل تماشا كند، اين امكان وجود دارد كه در صفحه نتايج پاداش بگيريد. موتور جستجو اين معيارها – ميزان جستجو، تعداد صفحات در هر بازديد، زمان ماندن در سايت – را ارزيابي مي كند و ممكن است از آنها در رتبه بندي نتايج استفاده كند.

size-of-photos-on-social-networks1

 1. اعتبار نويسنده (Authorship)

گوگل اعلام كرده است كه در آينده قصد دارد، هويت را در رتبه بندي جستجو دخيل كنند و در حال حاضر مشغول فعاليت بر روي اين هستند كه چطور مي توانند اين كار را انجام دهند. اين به اين معني است كه افرادي خاص – بر مبناي اعتبار، مرتبط بودن با موضوع و اندازه مخاطب احتمالي شان – رتبه بندي بالاتري براي برخي از كوئري هاي خاص دريافت مي كنند. گرچه كاتز مي گويد كه گوگل در حال كار بر روي آن است، اما اريك اشميت سال گذشته اظهار داشت كه اين اتفاق در حال حاضر تا حدي براي برخي پروفايل هاي تاييد شده مي افتد:

“در نتايج جستجو، اطلاعاتي كه به پروفايل هاي آنلاين تاييد شده مرتبط هستند، از محتواهايي كه چنين تأييديه اي ندارند، رتبه بالاتري دريافت مي كنند، كه در نتيجه باعث مي شود اكثر كاربران به طور طبيعي بر روي نتايجي كه در جايگاه بالاتر هستند (تاييد شده اند) كليك كنند.”

 1. رتبه بندي پروفايل (Profile Ranking)

پروفايل هاي رسانه هاي اجتماعي يك برند براي آن برند رتبه بالايي به همراه خواهند داشت، اغلب در صفحه اول و گاهي اوقات در بالا قسمتي كه كوئري برند نمايش داده مي شود.

حال كه مي دانيد گوگل ويژگي ها رتبه بندي بي شماري دارد، ديگر بايد بدانيم كه فقط آن ده لينك آبي كه در صفحه اول هستند مهم نيستند. به عنوان مثال، Knowledge Graph Box ، مقالات خبري، answer box ، مقالات عمقي، فيلم ها و تصاوير، همگي ويژگي هاي هستند كه باعث مي شوند در نتايج جستجو به جايگاه بالاتري دست پيدا كنيد. در بهينه سازي بايد جنبه هاي ديگر را نيز تا جاي ممكن در نظر بگيريد و كانال هاي اجتماعي يكي از آن مواردي است كه بايد به آن توجه كنيد.

سئو فقط براي گوگل نيست.

گوگل و سئو مترادف هم شده اند – در حالي كه اكثر شيوه ها و روش هاي سئو براي همه موتور جستجو كاربرد دارند، اما اغلب به رتبه بندي گوگل گره خورده اند. تا حدي مشخص است كه دليلش چيست – طبق آمار comScore، گوگل محبوب ترين موتور جستجو با ۶۷٫۳ درصد از سهم بازار است. و همچنين فعاليت هاي مربوط به سئو را بيشتر از موتور هاي جستجوي ديگر در نظر ميگيرد (يا به كل رد مي كند). اما بهينه سازي فقط براي گوگل نيست؛ مختص هيچ موتور جستجوي ديگري هم نيست. هر يك از شبكه هاي رسانه هاي اجتماعي نيز به نوعي قابليت جستجو دارند. با افزايش استفاده از شبكه هاي اجتماعي، حجم جستجو در اين شبكه ها نيز افزايش يافته است (بعد از گوگل، يوتيوب بزرگ ترين موتور جستجو است و توييتر در روز ½ ميليون كوئري دريافت مي كند).

نظر بگيريد كه اصول سئو چگونه مي توانند استفاده شوند تا به طور مستقيم بر رتبه بندي كانال هاي مختلف رسانه هاي اجتماعي تاثير بگذارند. گرچه ممكن است به اندازه عوامل رتبه بندي گوگل روشن و دقيق نباشند، و نيز به راحتي تاثير نگذارند (فيسبوك اعلام كرده است كه نيوز فيد ۰۰۰/۱۰۰ عامل رتبه بندي دارد. كه باعث مي شود سئوي گوگل، در مقايسه، مثل يك تكه جواهر باشد!) ، با اين حال باز هم فرصت خوبي است براي اينكه برند و محتوايتان در كانال هاي رسانه هاي اجتماعي بيشتر ديده شود. با پيشرفت موتورهاي جستجو در تفسير موارد جستجو، ارائه نتايج مرتبط و مبارزه با اسپم ها، روش هاي قديمي ديگر جواب گو نيستند. موتورهاي جستجو براي اينكه بفهمند چه چيزهايي محبوب، مرتبط و معتبر است، در حال تبديل شدن به رسانه هاي اجتماعي هستند. و همچنين تبديل شدن به برند. اين هفت روش فقط يك نگاه اجمالي به چيزي بود كه در آينده به ادغام رسانه هاي اجتماعي و سئو مي انجامد.ادامه مطلب
نوشته شده توسط نوين ماركتينگ | ۲ شهريور ۱۳۹۵ ساعت ۰۲:۵۳:۲۹ | آرشيو نظرات (0) :موضوع |

روش ايجاد Google sitelink


۹۹۶۵
Google sitelink چيست؟

Google sitelink ها فرمت هاي از نمايش لينك هاي سايت در گوگل هستند كه به دنبال نتايج جستجوي اصلي،چند مورد از sitelink ديگر نيز ارئه مي كنند. از نظر بيشتر اپراتورهاي وب سايت ها، sitelink ها به تقويت اعتبار كمك مي كنند و همچنين روشي براي كنترل حوزۀ وسيع تري از صفحه نتايج جستجو هستند. به همين دليل هستند كه sitelink ارزش مندند.

۶۷۸در اينجا به يك نمونه از ليستينگ sitelink ها اشاره مي كنيم. وقتي در گوگل كلمه كليدي “نوين ماركتينگ” را جستجو مي كنيد، زير نتايج جستجوي اصلي، لينك هاي حوزه هاي مختلف وب سايت نوين ماركتينگ را مي بينيد. اين موضوع ار دو طريق مي تواند به جستجوگر كمك كند: قبل از اينكه بخواهند از سايت بازديد كنند مي توانند بهتر بفهمند كه سايت درمورد چيست، به جاي اينكه مستقيم به صفحه اصلي بروند و مجبور شوند در سايت دنبال صفحه مورد نظر بگردند، گوگل به صفحه مورد نظرشان ميانبر مي دهد.

گوگل نمي گويد كه چطور sitelink بگيريد

گوگل به وب مسترها توصيه مي كند كه براي سايتشان جهت يابي (navigation) مشخص ايجاد كنند و سلسله مراتب صفحاتشان را هم به خوبي طرح ريزي كنند. اين ويژگي ها در الگوريتم تجزيه و تحليل Google’s Sitelink بيشتر جواب مي دهند.

كاركرد دقيق خيلي از الگوريتم هاي گوگل، از جمله Sitelink ها، مرحمانه است تا افراد نتوانند رتبه بندي را دست كاري كنند، با اين حال ما مي توانيم با ديدن نمونه ها سعي كنيم بفهميم Sitelink ها از كجا ناشي مي شوند. من با سايت هاي زيادي كه Sitelink دارند كار كرده ام و همه اين سايت ها به شكل هاي زير بهم شبيه هستند:

 • رتبه سايت در صفحه اول براي كلمات كليدي كه ليست Sitelink ها را ايجاد مي كنند و براي سئو سايت بسيار مفيد است
 • قابليت بررسي راحت توسط اسپايدرها (spiderable) و جهت يابي (navigation)
 • ترافيك جستجوي بالاي و طبيعي
 • نرخ كليك قوي از صفحات نتايج جستجو
 • صفحات داخلي محبوب كه به عنوان Sitelink نشان داده مي شوند
 • عناوين و توضيحات متاي منحصر به فرد در صفحات داخلي

شايد اين عوامل دقيقا چيزي باشند كه گوگل استفاده مي كند تا Sitelink ها به راه بياندازد ، و شايد هم نباشند. در هر صورت هر چيزي كه در اين فهرست اورده شده براي برنامه بازاريابي وب مطلوب است، بنابراين استفاده از اين فهرست به عنوان راهنما مي تواند سايت شما را تاثير گذارتر كند.

همچنين متوجه شده ام كه برخي مشكلات سايت باعث مي شوند نتوانند Sitelink بگيرند. برخي از ويژگي هايي كه مي توانند مانع Sitelink ها شوند عبارتند از:

 • اكثريا قريب به اتفاق ترافيك سايت فقط به يك صفحه هدايت شوند
 • همه صفحات، عناوين و توضيحات متاي يكساني داشته باشند
 • صفحاتي كه محتواي بي كيفيت دارند، يا متن خيلي كم يا محتواي بي ارزش يا تكراري دارند

نشانه هايي كه الگوريتم Google’s Sitelinks از آنها استفاده مي كند

۸۶۵باز هم تكرار مي كنم كه در اين مورد اطمينان نداريم ولي با مشاهده دستورالعمل گوگل وب مستر و با بررسي صفحات نتايج موتور جستجوي گوگل، مي توانيم بعضي از اين نشانه ها را پيدا كنيم. دستورالعمل Google’s Webmaster در اولين بخش زير دستوراعمل هاي طراحي و محتوا مي گويد ” سايتي با سلسله مراتب و لينك هاي متني مشخص درست كنيد.” اين توصيه به چند دليل خوب است. سلسله مراتب و جهت يابي مشخص براي بازديد كننده خوب است و به موتور جستجو كمك مي كند بفهمد موضوع هر صفحه چيست. اگر گوگل نتواند معناي هر زير صفحه را حال چه از طريق تحليل و چه از طريق مشاهده عملكرد بازديد كننده بفهمد، نمي تواند Sitelink ايجاد كند.

ما مي دانيم كه صفحات جستجوي گوگل حاوي لينك هاي با اطلاعات مشخص هستند و تعداد زيادي از كاربران هم حساب گوگل دارند، بنابراين گوگل مي تواند عملكرد آنها را طي مرور زمان مشاهده كند. گوگل Google Analytics را به صورت رايگان در اختيار وب مستر ها قرار مي دهد. مرورگر كروم هم رايگان است. گوگل اين همه منبع صرف تمامي اين پيگيري ها نمي كند و اين همه برنامه نمي نويسد، بدون اينكه به فكر بازگشت سرمايه اش باشد. در بهترين حالت مي توانيم فرض را بر اين بگيريم كه گوگل به نحوي از همه اين داده ها استفاده مي كند تا نتايج جستجوي خود را با ويژگي هايي مثل Sitelink ها بهبود و ارتقا دهد.

من اگر جاي گوگل بودم دوست داشتم بدانم كدام يك از نتايج جستجو، بيشترين ميزان نرخ كليك را براي يك كلمه كليدي مشخص دريافت مي كند. همينطور مي خواستم بدانم آيا جستجوگر ها از نتايج جستجوي من راضي هستند يا خير. اگر جستجوگر هاي زيادي يك ليست مشخص را انتخاب كنند و بعد به صفحه نتايج جستجو بازگردند، نشان مي دهد كه كيفيت نتايج جستجو ضعيف بوده است. همه اين اطلاعات به صورت خودكار جمع آوري مي شوند

چطور شانس گرفتن Sitelink ها را بالا ببريم

اگرچه دراين زمينه قثط مي توانيم به حدس و گمان تكيه كنيم، با اين حال مي توانيم كارهايي بكنيم كه هم براي بازاريابي از طريق موتور جستجو و هم براي تجربه كاربر خوب است. حتي اگر اين حدس و گمان ها به نتيجه نرسند، تلاشي كه براي به كار بستن اين توصيه ها انجام مي دهيد بي فايده نخواهند بود:

 • با استفاده از HTML 5

۸۸۹

 • جهت يابي را طوري سازماندهي كنيد كه تعداي از مقاصد منطقي كه بازديد كننده ها اغلب انتخاب مي كنند را ارائه كند. با انتخاب هاي زيادي كه در جهت يابي اصلي وجود دارند، بازديد كننده را خسته نكنيد. روانشاناسان كشف كرده اند كه مردم نهايتاً مي توانند ۴ الي ۷ انتخاب را به خوبي بررسي كنند؛ اگر تعداد انتخاب ها زياد شود خسته مي شوند. اطمينان حاصل كنيد كه بخش هايي كه در جهت يابي اصلي وجود دارند، همان چيزهايي هستند كه كاربران مي خواهند. براي گرفتن Sitelink بايد تعداد صفحاتي كه به بازديد كننده ها ارائه مي كنيد معقول و منطقي باشند تا آنها بتوانند براي بازديد كردن انتخاب كنند.

 • وب سايت خود را با انتخاب يك نام منحصر به فرد تبديل به يك برند كنيد. اگر اسم خيلي كلي باشد، صرف نظر از اينكه جه كاري مي كنيد، نرخ كليك در يك جستجوي طبيعي خيلي خوب نخواهد بود، چون كاربر انتخاب هاي زياد با اسامي سايت مشابه در نتايج جستجو دارد. گوگل به سايتي كه در يك عبارت جستجوي به خصوص متوسط باشد، Sitelink نمي دهد.

 • عناوين و توضيحات متاي منحصر به فرد، مفيد و آموزنده بسازيد، به ويژه براي صفحه اصلي و صفحاتي از جهت يابي اصلي لينك مي شوند، تا نرخ كليك از نتايج جستجو را افزايش دهيد. اطمينان حاصل كنيد كه اطلاعات متا صحيح و دقيق هستند تا جستجوگر ها گمراه نشوند. مسلماً نمي خواهيم مردم وارد سايتمان شوند و بعد به سرعت بروند، چون نتوانستيم با انتظاراتشان مطابقت داشته باشيم.

 • سايت خود را مفيد كنيد. حتي اگر اطلاعاتي كه در سايت داريد دقيقاً چيزي نيست كه بازديد كننده مي خواهد، ارائه كردن لينك هاي خروجي مفيد در وب سايتتان، به جاي اينكه بازديد كننده را به صفحه نتايج جستجو بازگرداند، مي تواند در پيدا كردن صفحه مورد نظرش كمك كند. به ياد داشته باشيد كه گوگل مي تواند بفهمد كه جستجو گر به صفحه نتايج بازگشته است يا خير، و اگر چنين اتفاقي بيافتد براي اعتبار سايت اصلا خوب نيست.
 • بهينه سازي سايت


ادامه مطلب
نوشته شده توسط نوين ماركتينگ | ۱ شهريور ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۱۰:۴۵ | آرشيو نظرات (0) :موضوع |

چطور سئو را بياموزيم


۹۹۹

هدف ازيادگيري سئو، كشف كردن، به كار بستن و به اشتراك گذاشتن راه هايي است كه شركت هاي بزرگ را در كار آنلاين به موفقيت رسانده است و جاي تعجبي ندارد كه بخواهيم بدانيم چگونه سئو را ياد بگيرم كه تاثير گذار باشد و اين يادگيري را چه طور در تمام كارهايي كه انجام مي دهيم به كار ببريم.

سوالِ “چه طور مي توانم در مورد ( x ) اطلاعات بيشتري پيدا كنم؟” يكي از سوالاتي است كه خيلي پرسيده مي شود.

و سوال “چطور مي توانم در مورد سئو اطلاعات بيشتري پيدا كنم ؟” هم بيشترين سوالي است كه از ميان تمام اين سوالات پرسيده مي شود.

چطور سئو را بياموزيم

 1. كنجكاوي بزرگ ترين دارايي شماست

اولين و مهم ترين چيز اين است كه همه اش به خودتان بستگي دارد. هيچ كس ديگري نمي تواند به جاي شما چيزي ياد بگيرد. هميشه از خودتان بپرسيد :”چطور كار مي كند؟”

من فكر مي كنم اين يكي از كليدي ترين مهارت هاي زندگي است كه يك شخص مي تواند به دست آورد. شايد باعث تعجبتان شود چون به نظر من اگر شما سوال هاي زير را از خودتان بپرسيد، در بهينه سازي موتور جستجو بهتر عمل خواهيد كرد:

 1. چطور جرثقيل را به بالاي ساختمان منتقل مي كنند؟
 2. چرا صفحات لمسي تلفن هاي همراه از روي كاغذ كار مي كند ولي از روي فويل كار نمي كند؟
 3. احراز هويت دو مرحله اي گوگل چطور كار مي كند؟ [نكته: احراز هويت دو مرحله را فعال كنيد – باور كنيد به آن سختي كه فكر مي كنيد نيست]

يكي ار تمايز هاي كليدي كه مي خواستم در اين پست به آن اشاره كنم اين است كه ياد گرفتن با آموزش ديدن فرق مي كند. اگر به واسطۀ كارتان فرصت آموزش رسمي برايتان فراهم شده باشد، خيلي خوب است، اما به نظر من اين آموزشي كه گرفتيد حتي ۵- ۱۰ درصد يادگيري تان هم نيست. خودتان مسئول خودتان هستيد.

پيشنهاد مي كنم كه اين مورد اول را، از نقطه نظر سئو، در مورد تمامي نتايج جستجو اجرا كنيد – از بررسي (crawling) و پردازش (indexing) و رتبه بندي (ranking) گرفته تا منتشر كردن. هر چه كنجكاو تر، بهتر. همچنين توصيه مي كنم در راه سر درآوردن از نحوه كار كردن هر چيزي، از كثيف شدن دست هايتان هم ابايي نداشته باشيد.

باز هم كنجكاوي

اگر به دنبال فروش آنلاين هستيد، اولين كاري كه بايد بكنيد اين است كه يك سايت كوچك را راه اندازي كنيد ولي كنترل كامل آن را، از ثبت دامنه گرفته تا افزودن كد تحليل گوگل، خودتان به دست خود بگيريد. چه اشكالي دارد؟

 1. از مزاياي منحني يادگيري شيبدار بهره ببريد

تسلط كامل در مهارت هاي ويژه، خيلي زمان بر است، ولي چيزهايي كه مي توانيد فقط ظرف مدت يك هفته (يا حتي چند ساعت) بياموزيد، قطعا شما را شگفت زده مي كند.

به طور خلاصه، مدل ذهني من براي يادگيري اينطور نيست كه از سطح مبتدي تا پيشرفته سرعت يكساني داشته باشد، بلكه يك مقياس نمايي است كه در هر مرحله، نسبت به مرحله بعدي سخت تر مي شود.

 1. هيچ تجربه اي نداريد: مبتدي
 2. مهارت پايه اي: مي توانيد برخي كارهاي پايه اي را انجام دهيد (البته احتمالا همراه با خطا)
 3. مهارت اساسي: تقريبا مي توانيد از پس هر چيزي در اين حوزه بر آييد
 4. ماهر: فردي كه داراي مهارت اساسي است و به ديگران هم كمك مي كند
 5. خبره: كسي كه كتاب مي نويسد

مي توانيد از اين به نفع خود استفاده كنيد. حتي اگر نمي خواهيد در زمينه اي به يك متخصص جهاني تبديل شويد، در يادگيري چيزي كه نمي دانيد، مزاياي بي شماري نهفته است. در مسير بازاريابي آنلاين خودم، از به كار بردن آن در مهارت هاي فني مثل نصب سرور لينوكس و نيز در مهارت هاي خلاقانه مثل ويرايش فيلم و انيميشن سازي به صورت پايه اي، بهره برده ام.

 1. بايد به جزئيات واقف باشيد

به عينه ديده ام كه ويژگي اي كه فروشندگان حرفه اي (در كل كارمندان باهوش) را از ديگر فروشنده ها متمايز مي كند، توانايي يادآوري جزئيات است.

هيچ كسي خودش را درگير مسائل جزئي و بي اهميت نمي كند، ولي همه تلاش مي كنند تا پيچيدگي هاي يك مسئله را در خاطر داشته باشند تا پاسخي كه براي انجام دادن كارشان به آن نياز دارند را پيدا كنند. حال ممكن است ياد آوري يك اختلاف زماني يا انتشار نام دامنه باشد، اين مهارت مي تواند از بروز يك فاجعه جلوگيري كند.

و به نظرم براي پرورش دادن اين مهارت بايد مطالعه گسترده اي داشته باشيد و هر چيزي را خودتان سرهم كنيد. در زمان “مطالعه گسترده” توصيه مي كنم براي خودتان چيزي مثل اينستاپيپر (Instapaper) داشته باشيد تا هم كنجكاوي و علاقه تان همچنان به قوت خودش باقي بماند، و هم مجبور نشويد هر روز به دنبال مقالات مختلف در اينترنت جستجو كنيد. اينستاپيپر مانند نشانگر مرورگر (يك برنامه موبايل) عمل مي كند و به اين ترتيب مي توانيد مقالات مورد نظرتان را ذخيره كنيد تا بعدا آنها را مطالعه كنيد  و باعث مي شود بدون حواس پرتي به خواند آنها بپردازيد. برنامه ديگري هم به نام Pocket  وجود دارد كه همين كار را مي كند.

همه اين كارها براي اين است كه بفهميد شما هيچ وقت نمي توانيد متوجه پيچيدگي چيزي شويد مگر اينكه خودتان آن را انجام داده باشيد. بعدا بيشتر در اين مورد صحبت خواهيم كرد. البته احتمالا بايد در يك حوزه مهارت كسب كنيد، اما توصيه مي كنم تمام وقتتان را صرف يادگيري همه جزئيات نكنيد. اينترنت پر از اطلاعاتي است كه نياز داريد، با اين وجود كه فقط نيمي از اين اطلاعات صحيحي هستند و در مورد نيم ديگر خود تان خيلي بهتر عمل مي كنيد.

 1. خودتان را در معرض رعب و وحشت قرار دهيد

هميشه گفته ام با نشان دادن خودتان به عنوان باهوش ترين فرد اتاق خودتان را در معرض خطر قرار دهيد (حداقل بعضي وقتها). به نظرم كساني كه در يك كاري خوب هستند، اغلب مي خواهند با كساني باشند كه در آن كار خيلي خيلي خوب است. چون شما شبيه به كساني مي شويد كه با آنها در ارتباط هستيد، پس با دقت انتخاب كنيد.

ويل كريشلو در اين مورد مي گويد: “ميل به جمع كردن افراد باهوش در كنار هم و استفاده از ايده هاي آنها تمركز اصلي ما براي طراحي كنفرانس هايمان است. به همين دليل در اين كنفرانس ها يك موضوع مشترك در اختيار افراد قرار مي دهيم تا در مورد چيز هايي كه ياد گرفته اند با افرادي كه در اين زمينه تجربه زيادي دارند بحث كنند”.

اما نيازي نيست كه شما حتما به كنفرانس برويد. خود من يادگيري در مورد سئو را در انجمن هاي اينترنتي شروع كردم. قديم تر ها كرييت سايت (cre8asite) بود، حالا سئو مُز و توييتر(SEOmoz and Twitter). منظورم اين نيست كه همه چيز هايي كه نياز داريد را مي توانيد از طريق انجمن هاي اينترنتي به دست آوريد، بلكه در ارتباط بودن با افرادي كه مي شناسيد و مي دانيد اطلاعاتشان در مورد موضوع مورد نظر، از شما بيشتر است، به شما كمك مي كند فرايند يادگيريتان سريع تر پيش برود.

 1. رانندگي را ياد بگيريد

از نظر من دو نوع يادگيري كاملا متفاوت وجود دارد:

 1. يادگيري رانندگي: اولين باري كه رانندگي كرديد را به ياد داريد؟ تجربه تان از “واي خدايا، هم بايد حواسم به جلو باشد، هم به عقب و هم دور و اطراف و تازه بايد هر دو دست و پايم را هم زمان با هم حركت بدهم” به “ديگر نيازي نيست حواسم به هماهنگي دست و پايم با هم باشم، در نتيجه مي توانم تمام حواسم را به مسير معطوف كنم” تغيير كرده است.
 2. يادگيري مسير منتهي به يك مكان جديد: در اين مورد ” قبل از اينكه راه را بدانم، نمي دانستم بايد از كدام خيابان بروم” به ” بعد از اينكه راه را بلد شدم، مي دانم بايد از كدام خيابان بروم” تبديل شده است.

فقط در يكي از اين دو مورد تحول ايجاد شده است. اين طور نيست؟ پس به دنبال يادگيري رانندگي باشيد نه يادگيري مسير. تا به حال حتي يك HTML هم ننوشته ايد؟ محض اطلاع، توانايي نوشتن HTML يك مهارت عالي براي سئو است – در واقع به نوعي، فرم آنلاين “يادگيري رانندگي” است.

نمي دانيد چطور بايد يك ملاقات در hEvent micro-format ايجاد كنيد؟ تا زماني كه به آن نيازي پيدا نكرده ايد، نگرانش نباشيد، چون به نوعي فرم آنلاين “يادگيري مسير” است.

مثل يادگيري دوچرخه سواري است. اصلا اهميت ندارد كه هر دو نوع يادگيري مهم هستند يا نه، بلكه بايد مدام از خودتان بپرسيد چيزي كه داريد ياد مي گيريد به درد مي خورد.

 1. آمادگي شكست را داشته باشيد

يادگيري همانطور كه از اسمش معلوم است، با چيز هاي جديد همراه است. و در چيز هاي جديد هم ممكن است اشتباه پيش بيايد. در اينجا مسئله منتشر كردن پيش مي آيد، زيرا بايد مطمئن شويد چيزي كه منتشر مي كنيد نتيجه اش مثبت است يا خير. به خصوص اگر مقام يا سمتي داريد، بايد حتما شكست خود را اعلام كنيد (حداقل در مقابل اعضاي تيم تان).  در مقاله اي درباره مديريت خواندم: نشان بده، توضيح نده.

نكته اصلي اين مقاله اين بود كه شما مي توانيد با درگير كردن خود با كار هاي تيم، آن را رهبري كنيد، ولي بايد هم ببينيد هم انجام بدهيد .

منظور نويسنده صرفا مهارت هاي اصلي كاري بوده است ولي به نظر من در مورد هر مهارت ديگري مثل يادگيري هم مهم است. به عنوان يك رهبر بايد ريسك كردن و شكست خوردن را پذيرفت.

 1. بنويسيد

به نظر من اصلي ترين بخش يادگيري، نوشتن است. به ما گفته شده كه نوشتن چيزها باعث مي شود آنها را بهتر حفظ كنيم. مطمئن نيستم درست باشد اما تاثير قدرتمند آن اين است كه با نوشتن افكارتان مي توانيد به آنها شكل دهيد. ساختار بندي و ويرايش يك متن باعث مي شود عميق تر در موضوع فكر كنيد. و مهم تر از همه اينكه نوشتن به منتشر كردن منتهي مي شود. و در دنياي وبلاگ نويسي و رسانه هاي اجتماعي، خيلي راحت تر مي شود مردم را به نوشتن وا داشت. مكاني امن براي شكست خوردن و بازخورد گرفتن، كه پر است از افرادي كه از شما باهوش ترند.

 1. به ياد داشته باشيد

در نهايت، به ياد داشته باشيد كه بهينه سازي بهتر ربطي به دانش سئو ندارد. ما متوجه شده ايم كه به محض اينكه اصول پايه اي را فرا گرفتيد، تنگناهاي زيادي در مسيرتان قرار مي گيرد كه در اينجا به آنها مي گوييم ” ” بازاريابي.

براي اينكه در  موثرعمل كنيد تحصيلاتتان را همراه با دانش بيشتر درباره موارد زير تكميل كنيد:

 • بازاريابي منظم
 • آگاهي از كسب و كار
 • مديريت پروژه
 • مهارت ارائه محصول
 • مهارت هاي نوشتاري
 • مهارت هاي مديريتي و رهبري

براي هر يك از اين مهارت ها، مي توانيد روش شناسي كه در بالا مشخص كرديم را به كار ببريد.ادامه مطلب
نوشته شده توسط نوين ماركتينگ | ۲۶ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۰۲:۵۳ | آرشيو نظرات (0) :موضوع |

تاثير https بر سئو سايت

۸۹ تاثير https بر سئو سايت

 

گواهينامه SSL چيست؟

گواهينامه SSL يك علامت امنيتي است كه براي حفاظت از اطلاعات خصوصي كه در سرتاسر وب در گردش هستند استفاده مي شود.

اين گواهينامه براي مشتري ها امنيت فراهم مي كند و وقتي آيكون قفل يا نوار سبز وجود داشته باشد به اين معني است كه مي توان به آن كسب و كار اطمينان كرد

مزاياي گواهينامه SSL

مزاياي استفاده از گواهينامه SSL محدود به سئو نمي شود، گواهينامه SSL براي صاحب وب سايت امنيت فراهم مي كند و به مشتري ها و بازديدكننده هاي وب سايت اطمينان خاطر مي دهد.

 •         رتبه بندي بهتر در گوگل : در اول آوريل سال ۲۰۱۱، گوگل اعلام كرد كه آنها داده ها را بر اساس گواهينامه SSL ،Crawl   دسته بندي مي كنند. و در ششم آگوست ۲۰۱۴ اعلام كردند HTTPS يكي از عوامل رتبه بندي در نتايج موتور جستجو است،
 •         امنيت: گواهينامه SSL، از نام دامنه و ايميل شما در مقابل كلاه برداري هاي فيشينگ حفاظت مي كند. مسلماً شما نمي خواهيد كه كسي با شبيه سازي وب سايت شما، به اطلاعات شخصي دسترسي پيدا كند، اما وجود گواهينامه SSL مناسب، شبيه سازي وب سايت شما را بسيار مشكل خواهد شد.
 •         رمز گذاري : استفاده از يك گواهينامه  SSL بر روي وب سايتتان، اطلاعات حساسي كه از بازديد كننده ها و مشتريان وب سايت گرفته شده و فقط بايد در دسترس شما باشند را كد گذاري مي كند.
 •         اعتماد : بر اساس پژوهشي كه Global Sign انجام داده است، ۷۷ درصد بازديد كننده هاي وب سايت ها نگران اين هستند كه از اطلاعات شخصي آنها سوء استفاده شود. استفاده از گواهينامه SSL با آيكون قفل يا نوار سبز، قابل اعتماد بودن كسب و كار شما را افزايش مي دهد، و ۲۹ درصد مشتري ها قبل از هرگونه خريد يا وارد كردن اطلاعات شخصي، ابتدا به اين نوار سبز نگاه مي كنند. افزايش اعتماد مساوي است با افزايش فروش.

نكته كليدي

گواهينامه SSL، از طريق HTTPS  براي مشتري ها و وب سايت امنيت را فراهم مي كند، و از آن جايي كه يكي از عوامل تاثير گذار در رتبه بندي است منجر به رتبه بندي بهتر در موتور هاي جستجو مي شود.

 

سرعت سايت و HTTPS، از جمله عوامل رتبه بندي هستند كه موجب گرفتن رتبه بندي بهتر در موتور جستجو  يا آمدن به صفحه اول مي شوند.

Brian Dean of Backlinks، بر روي يك ميليون نتيجه گوگل، آزمايشي انجام داده است تا مشخص كند كدام عوامل كمك مي كنند كه صفحات وب سايت ها به صفحه اول نتايج موتور جستجو بيايند و ما در اينجا به دو مورد از اين عوامل اشاره مي كنيم:

 

 1.      آدرس آي پي هاي اختصاصي – سرعت سايت
 2.      گواهينامۀ SSL  – HTTPS
 3.       يك آدرس آي پي اختصاصي چطور مي تواند بر روي رتبه بندي موتور جستجو تاثير بگذارد.

هر سايتي از يك شركت هاستينگ استفاده مي كند، و اغلب اوقات اصلا توجه نمي كند كه چه نوع آدرس آي پي براي حساب هاستينگ آنها طراحي شده است، “آدرس آي پي هاستينگ اختصاصي يا اشتراكي”.

در صنعت هاستينگ وب دو نوع آدرس آي پي وجود دارد:

 •         آدرس آي پي اشتراكي : يعني يك آدرس آي پي ميان تعداد زيادي وب سايت مشترك است. سرور هاستينگ از طريق URL  اي كه وارد مي شود تشخيص مي دهد كه چه وب سايتي جستجو و درخواست شده است.
 •         آدرس آي پي اختصاصي : يعني يك وب سايت آدرس آي پي اختصاصي خود را دارد. يعني تايپ كردن URL يك وب سايت يا آدرس آي پي آن، همان وب سايت را مي آورد.

بايد خاطر نشان كنم كه در مورد آدرس آي پي ها اختصاصي براي سئو اختلافاتي وجود دارد و بحث بر سر اين است كه آيا يك آدرس آي پي اختصاصي واقعاً مي تواند رتبه بندي را افزايش دهد.

حقيقت اين است كه آدرس آي پيِ شركت هاستينگ، نمي تواند سئو را ارتقا دهد ولي سرعت بار گذاري سايت را افزايش مي دهد، و افزايش سرعت در سال ۲۰۱۶ معياري مهم براي سئو محسوب مي شود (Google and Bing).

در نتيجه آي پي اختصاصي منجر به افزايش سرعت سايت مي شود كه به معني سئوي خوب براي وب سايت شماست.

مزاياي استفاده از آدرس آي پي اختصاصي :

 

 •         داشتن گواهينامه SSL خصوصي خودتان :

گوگل داشتن گواهينامه SSL را به يكي از عوامل رتبه بندي براي وب سايت هايي تبديل كرده است كه براي كلماتشان در نتايج موتور جستجوي گوگل رتبه بندي مي شوند.ربات هاي گوگل به اين منظور طراحي شده اند كه به سايتي كه گواهينامه SSL دارد توجه خاصي دارد

 •         عملكرد و امنيت پيشرفته :

داشتن آدرس آي پي اختصاصي براي وب سايت هايي كه ترافيك وب بالايي دارند يك برگ برنده است، چرا كه آدرس آي پي اشتراكي كه توسط هزاران هزار وب سايت ديگر استفاده مي شود منجر به كرش كردن مداوم سرور و خرابي وب سايت مي شود و اين موضوع باعث مي شود دسترسي به وب سايت براي بازديد كننده ها امكان پذير نباشد

 

نكته كليدي

داشتن آدرس آي پي اختصاصي براي سرور هاستينگ، سرعت وب سايت را افزايش مي دهد و امنيت و عملكرد پيشرفته اي فراهم مي كند

 •      گواهينامه SSL چطور مي تواند روي رتبه بندي موتور جستجو تاثير بگذارد

گواهينامه SSL براي كسب و كارهاي تجاري و آنلايني كه اطلاعات شخصي مشتري هايشان را دريافت مي كنند، مورد نياز است.

با اين حال براي استفاده از گواهينامه SSL بر روي وب سايتتان بايد يك آدرس آي پي اختصاصي يا استاتيك داشته باشيد

بهينه سازي سايت


ادامه مطلب
نوشته شده توسط نوين ماركتينگ | ۲۳ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۰۳:۵۰:۵۶ | آرشيو نظرات (0) :موضوع |

آموزش كامل پلاگين Yoast SEO – بخش اول

۹۶۵ ۱ – اجرا و استفاده از yoast

پلاگين yoast ، يكي از مفيد ترين ابزار هايي است كه مي توان از آن بهره برد. يوست يكي از شناخته شده ترين پلاگين هاي ورد پرس در سرتاسر جهان است و دليل آن هم مشخص است چه يك وبلاگ شخصي داشته باشيد و چه مديريت حرفه اي سئوي يك سايت را براي مشتري برعهده داشته باشيد ، يوست ابزاري قدرتمند است كه به شما كمك مي كند سايت تان تا جاي ممكن متناسب با موتور هاي جستجو كنيد

يوست را مي توان براي هر سايت ورد پرسي نصب كرد. همچنين شما مي توانيد نسخه افزونه پيشرفته يوست را با قابليت هاي بيشتر خريداري كنيد، ولي بيشتر قابليت هاي مهم آن رايگان هستند. يوست، كارهايي مثل كنترل عنوان و توضيحات متا، تنظيم كلمات كليدي مورد نظر و پيگيري چگونگي استفاده از آنها، مديريت نقشه سايت و خيلي كارهاي ديگر را برايتان سهل و آسان مي كند.

۲ – دانلود و نصب yoast

۵۶

اگر تاكنون پلاگين سئو يوست را براي سايت خود نصب نكرده ايد، ابتدا به نحوه نصب آن مي پردازيم. اگر سئو يوست را نصب و اجرا كرده ايد و فقط مي خواهيد بدانيد چطور با آن كار كنيد، مي توانيد به بخش “استفاده از سئو يوست” برويد.

از قسمت پيشخوان ادمين سايت، سمت چپ صفحه، گزينه “Plugins” و سپس گزينه “Add New” را بزنيد.

با كليك بر روي اين گزينه، صفحه اي باز مي شود كه مي توانيد از ميان پلاگين هاي “featured“، “popular“، “recommended” و “favorite” انتخاب كنيد. اگر سئو يوست زير هيچ كدام از اين بخش ها قرار نداشت، مي توانيد در قسمت جستجو تايپ و آن را پيدا كنيد.

وقتي پلاگين سئو يوست را پيدا كرديد، بر روي “Install Now” كليك كنيد، در اين صورت ورد پرس آن را دانلود و نصب مي كند و از شما مي خواهد پلاگين را فعال كنيد. اگر كار نصب و فعال سازي با موفقيت انجام شده باشد، بايد گزينه “ SEO” را در منوي نوار كناري سمت چپ پيشخوان ادمين، در امتداد نوار افقي بالاي صفحه نمايش ببينيد.

دانلود و نصب سئو يوست كار چنداني نداشت، اما حالا نوبت اجراي پلاگين است. اگر قبلا هرگز از سئو يوست استفاده نكرده ايد، در ابتدا ممكن است كمي مشكل به نظر برسد، اما قول مي دهم كه مي توانيد از پس آن برآييد. از آنجايي كه تنظيمات ايده آل يوست براي هر سايتي متفاوت است، نمي توان گفت دقيقا چه تنظيماتي را اعمال كنيد، در عوض تمامي تنظيمات را يكي يكي توضيح مي دهم.

۳ – دورن ريزي تنظيمات از ديگر پلاگين هاي سئو

قبل از اينكه پيش برويم به اين سوال جواب دهيد: آيا از پلاگين سئوي ديگري استفاده كرده ايد؟ اگر بله، با درون ريزي تنظيمات از آن پلاگين به پلاگين كنوني تان، كلي در وقتتان صرفه جويي كنيد. از گزينه “SEO” در منوي سمت چپ، گزينه “Tools” و سپس گزينه “ Import and Export” را كليك كنيد. سپس تب “ Import from other SEO plugins” را انتخاب كنيد.

در اينجا مي توانيد از پلاگين هاي “ HeadSpace2“، “ All-in-One SEO” و “ WooThemes SEO Framework” درون ريزي تنظيمات را انجام دهيد. تنها كاري كه بايد بكنيد اين است كه كادر درست را انتخاب و گزينه “ Import” را بزنيد. اگر از پلاگين هاي يوست قديمي تر مثل “ Robots Meta“، “ RSS Footer” و “ Yoast Breadcrumbs” استفاده كرده ايد، مي توانيد درون ريزي تنظيمات از آنها را از طريق تب “ Import from other plugins ” انجام دهيد. اگر از هيچ يك از اين پلاگين هاي سئو استفاده نكرده ايد، مي توانيد قسمت “ SEO Data Transporter” را كه خود پلاگين يوست پيشنهاد مي دهد بررسي كنيد.

اگر تنظيمات ديگري داريد كه از يك پلاگين ديگر برون ريزي كرده بوديد حالا مي خواهيد آنها را دورن ريزي كنيد، مي توانيد از تب “ Import” فايلي كه مي خواهيد را انتخاب و “ Import settings” را بزنيد.

۴ – اجراي سئو يوست

حتي اگر تنظيماتتان را از يك پلاگين ديگر درون ريزي كرده باشيد، ضرري ندارد كه تمام تنظيمات را بررسي كنيد تا مطمئن شويد همه چيز درست است.

براي شروع از پيشخوان ادمين سايت، گزينه “ SEO” را در منوي كناري سمت چپ (يا منو بالايي، هر كدام كه خودتان ترجيح مي دهيد) پيدا كرده و روي “ General” كليك كنيد. در اينجا صفحه اي باز مي شود كه به شما امكان مي دهد برخي از گزينه هاي پايه اي بهينه سازي سايت را اجرا كنيد.

۵ – تنظيمات عمومي

عمومي (General)

اگر بخواهيد سئو يوست را به تنظيمات پيش فرض برگردانيد، مي توانيد از طريق تب “ General” اينكار را بكنيد. اگر نمي خواهيد آموزش مقدماتي را ببينيد، به بخش “ Your Info” برويد.

۶ – اطلاعات شما (Your Info)

در اينجا مي توانيد نام سايت خود يا جايگزين نامي كه مي خواهيد استفاده كنيد را به يوست بدهيد. و همچنين بگوييد يك شركت يا شخص هستيد، كه در اين صورت گوگل راحت تر مي تواند سايت شما را در نتايج ثبت كند. اگر سئو يوست را براي وب سايت يك شركت اجرا مي كنيد، اين امكان را به شما مي دهد كه مواردي مثل لوگوي شركت را نيز اضافه كنيد.

۷ – ابزار وب مستر (Webmaster Tools)

حال به تب “ Webmaster Tools” بپردازيم. اگر مي خواهيد از ابزار هايي مثل Console“،Alexa“، “ Bing Webmaster Tools” و يا “ Yandex Webmaster Tools” استفاده كنيد، مي توانيد سايتتان را از طريق اين تب بازبيني كنيد.

فرقي نمي كند از كدام ابزار استفاده كنيد چون فرايند همه آنها شبيه به هم است. در اينجا من براي نمونه از “ Google Search Console” استفاده مي كنم :

 1. پيشخوان كنسول جستجو را باز كنيد. و “ Manage Property” و سپس “ Verify this sit ” را از كادري كه در كنار سايتي قرار دارد كه مي خواهيد يوست را به آن اضافه كنيد انتخاب كنيد. اگر هنوز سايت خود را به كنسول جستجو اضافه نكرده ايد، بايد اول اينكار را بكنيد. (اگر به كمك نياز داريد مي توانيد به قسمت راهنمايي در مورد اصول كنسول جستجوي گوگل سر بزنيد.)
 2. گزينه تاييد “ HTML Tag” را انتخاب كنيد. به جاي اينكه كدي كه به شما مي دهد را در بخش “” كد سايت پيست كنيد، كد را در كادر كنسول جستجو گوگل پيست كنيد، و به جز چيز هايي كه داخل نشان نقل قول هستند و خود نشان هاي نقل قول، مابقي چيز ها را پاك كنيد.
 3.  Save Changes” را بزنيد، و سپس به بخش پيشخوان كنسول جستجوي گوگل بازگرديد و “Verify” را بزنيد. و تمام!

۸ – امنيت (Security)

در آخر تب “Security” قرار دارد. اگر سايت شما فقط يك نويسنده دارد، نيازي نيست كه خيلي نگران اين موضوع باشيد و مي توانيد در اين قسمت كاري انجام ندهيد. ولي اگر چند نويسنده مي توانند به سايت شما دسترسي داشته باشند و به آن محتوا اضافه كنند، اين بخش مفيد است. اگر در اين كادر كاري انجام ندهيد، باعث مي شود بخشي با گزينه هاي پيشرفته مثل ريدايركت و تنظيمات بدون شاخص، در جعبه ابزار يوست قابل رويت و در صفحه همۀ ويرايش گران صفحات ظاهر شود. گرچه ممكن است بخواهيد ديگر همكاران سايت بتوانند محتواي خودشان را به سايت اضافه كنند، ولي قطعا نمي خواهيد اين قبيل تنظيمات را تغيير دهند. تنها كاري كه بايد بكنيد اين است كه گزينه را فعال كنيد و ديگر لازم نيست نگران چيزي باشيد.

۹ – عنوان ها و متا ها (Titles & Metas)

در مرحله بعدي به بخش “ Titles & Metas” مي رويم، كه زير گزينه “ SEO” در منوي كناري سمت چپ قرار دارد. اين بخش خيلي خيلي مهم است زيرا در اينجا مشخص مي كنيد كه سايتتان چطور در صفحات نتايج ظاهر شود. وقتي بر روي آن كليك كنيد، اولين چيزي كه مي بينيد تب “ General” است.

۱۰ – عمومي (General)

در اينجا مي توانيد مشخص كنيد كه عنوان هايتان، چطور نمايش داده شود مثلا “اسم سايت/ ارتباط با ما” يا “اسم سايت -ارتباط با ما” باشد. هر جدا كننده عنواني كه استفاده كنيد (/ يا -) در تمامي صفحات سايت اعمال مي شود. گزينه “ Force rewrite titles” مي تواند مشكلي كه برخي سايت ها دارند كه اسم سايت دوبار در عنوان درج مي شود را تصحيح كند. برخي سايتها از تم هاي ورد پرسي كه عنوان هاي سئوي از قبل ساخته شده اي دارند استفاده مي كنند كه تنظيماتي كه شما براي يوست انتخاب كرده ايد را تحت الشعاع قرار مي دهند. اگر با اين مشكل مواجه شديد، انتخاب اين گزينه مي تواند اين مشكل را برطرف كند. اگر باز هم مشكل عنوان هاي تكراري را داشتيد، با توسعه دهنده وب خود تماس بگيريد چون با ويرايش كد هاي سايت مي توان آن را برطرف كرد.

۱۱ – صفحه اصلي (Homepage)۵۹

چيزي كه زير “ Homepage” مي بينيد، بستگي به اين دارد كه سايت تان چطور تنظيم شده باشد. در اين مورد سايتي كه من با آن كار مي كنم به اين صورت تنظيم شده است كه يك صفحه براي صفحه اصلي و صفحات ديگر براي وبلاگ باشد. اگر سايت شما هم همينطور تنظيم شده است، و مي خواهيد عنوان و توضيحات متاي آن را براي همه صفحات تغيير دهيد، كاري كه بايد بكنيد اين است كه روي لينك هاي “ editing the front page/blog itself” كه در اينجا مشاهده مي كنيد كليك كنيد و تغييرات تان را اعمال كنيد. اگر با سايتي كار مي كنيد كه صفحه اصلي، فقط آخرين پست ها را نمايش مي دهد، شكل تب “ Homepage” شما با چيزي كه اينجا مي بينيد فرق خواهد داشت.


ادامه مطلب
نوشته شده توسط نوين ماركتينگ | ۲۱ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۱۲:۵۲ | آرشيو نظرات (0) :موضوع |

نكاتي براي افزايش ميزان ترافيك سايت با استفاده از سئو

يكي ازمزيت هاي سئو اين است كه به جاي اينكه پيام بازاريابي خود را به خورد مردم دهيد كه اصلا مايل نيستند به چيزي كه توضيح مي دهيد گوش دهند،بنابراين قادر خواهيد بود با استفاده از مهندسي معكوس، بفهميد دقيقا به دنبال چه چيزي هستند، به اين ترتيب كه محتواي مناسب را آماده كنيد و در اختيارشان قرار دهيد و دقيقا لحظه اي كه به دنبالش هستند آن را جلوي چشمانشان قرار دهيد. با دست پس بزنيد و با پا پيش بكشيد.

مثل اين است كه جادو كنيد. مشتري ها خودشان با پاي خودشان پيشتان مي آيند و درخواستشان را اعلام مي كنند.

گوگل تنها زماني به محتوا اهميت مي دهد كه پاسخگوي نياز كاربر باشد. نتايج جستجو، الزاماً نشان دهنده محتواي “خوب” نيستند، بلكه تنها فهرست رتبه بندي شده اي از محتوا، در جواب چيزي هستند كه كاربر به دنبال آن است.

در اينجا به روند معمولي اشاره مي كنيم كه بيشتر سئو كارها در زمان توليد محتوا از آن بهره مي برند:

 1. در مورد كلمات كليدي تحقيق مي كنند تا متوجه شوند مردم در ارتباط با موضوع مورد نظر شما، به دنبال چه هستند.
 2. از عبارات طولاني و با ميزان رقابت پايين استفاده مي كنند.
 3. محتوا را بر اساس عبارات و عنوان هاي كليدي توليد مي كنند.
 4. صفحه را راه اندازي و معرفي مي كنند.
 5. لينك درست مي كنند.
 6. ميزان ترافيك ورودي را مشاهده مي كنند.

كاستي اين رويكرد اين است كه موارد ۱ تا ۴ اغلب ناديده گرفته مي شود. برنامه ريز كلمات كليدي گوگل، كه احتمالا بهترين ابزار براي يافتن كلمات كليدي موجود است، به اين دليل محبوب است كه فقط و فقط كلمات كليدي طولاني را رو نمي كند، بلكه در كنار آن، محتواي دقيق و لينك هاي صحيح را براي گوگل ايجاد مي كند تا شما را به عنوان صفحات دقيق رتبه بندي كند.

متاسفانه اين جا جايي است كه بيشتر مردم كارشان را متوقف مي كنند.

توصيه من: كار را اينجا تمام نكنيد.

تمامي فرايند بر پايه علائم بهينه سازي سايت قرار دارد كه محتواي شما را در رده بالا رتبه بندي مي كنند – علامت هايي مثل استفاده از كلمات كليدي و رتبه بندي صفحات (بله اين هم يك عامل رتبه بندي واقعي است). گرچه اين عوامل خيلي مهم هستند ولي سئو جاي خود را دارد.

در بررسي عوامل رتبه بندي تخصصي اي كه انجام داديم، از ۱۵۰ بازارياب جستجو درخواست كرديم، ارزيابي كنند از نظر آنها كدام يك از عوامل در الگوريتم گوگل اهميت بيشتري دارند. نتايج نشان داد اگرچه انتظار مي رفت تاثير ويژگي هاي سنتي ترسئو كاهش پيدا كرده يا در همان سطح بمانند، ولي دريافتيم ويژگي هاي مبتني بر كاربر افزايش يافتند.

علاوه بر علائمي مثل موبايل فرندلي بودن، سرعت سايت، طراحي تجربه كاربر (UX) و يا كيفيت دريافت شده، عواملي كه امروز مي خواهم روي آنها تمركز كنند به شرح زيرند:

 1. صفحه، با قصد جستجوگر مطابقت داشته باشد: به عبارت ديگر، صفحه بايد محتمل ترين چيزي باشد كه كاربر واقعا به دنبال آن است.
 2. موتور جستجو، دادۀ كليك شده را جستجو كند: مي تواند شامل سنجش نتايج جستجويي باشد كه كاربر واقعا كليك كرده است.
 3. اتمام كار: كاربر بايد بتواند كاري كه شروع كرده را به اتمام برساند. به عبارت ديگر، به سوالشان به درستي پاسخ داده شده باشد.

حالا مي خواهم درباره اين صحبت كنم كه چه طور با استفاده از تنها يك تكنيك، تمام اين سه عامل را اصلاح كنيد و از آن براي صفحاتي كه عملكرد ضعيفي دارند بهره ببريد.

نكته اين جاست: در مورد چگونگي استفاده كاربرها از صفحات و اينكه كه كاربرها واقعا چطور از صفحات استفاده مي كنند، آنها را بهينه سازي كنيد و در اين صورت شاهد ترافيك قابل توجهي خواهيد بود.

به محض اينكه از موتور هاي جستجو ترافيك دريافت كنيد، با توجه با بازديد جستجو، به ميزان باور نكردني اي داده خواهيد داشت. اگر اصلا ترافيكي نداشته باشيد، گوگل حدس مي زند كه محتواي شما چيست – درست است يا غلط – و ترافيك به سويتان روانه خواهد كرد. در واقع بين ترافيكي كه فكر مي كرديد وقتي صفحه تان را راه اندازي كرديد خواهيد داشت و ترافيكي كه كه به طورواقعي دريافت مي كنيد يك شكاف وجود دارد.

اگر مي خواهيد اين شكاف را ببنديد؛ ما سه سوال مي پرسيم و به آنها پاسخ مي دهيم.

 1. آيا محتواي من با قصد بازديد كننده اي كه دريافت مي كنم مطابقت دارد؟
 2. بر اساس اين قصد، آيا قطعات جستجوي من، كاربر را به كليك كردن ترغيب مي كند؟
 3. آيا صفحه من به كاربر امكان مي دهد كه هدفش را به اتمام برساند؟

كاري كه بايد انجام دهيد به شرح زير است. از طريق آنها سئو را تمرين كنيد.

 1. صفحاتي كه عملكرد پايين و متوسطي دارند را شناسايي كنيد.

اين فرآيند در مورد صفحاتي كه ميزان ترافيك كم يا نااميد كننده اي دارند بهتر عمل مي كند. دليل اينكه بايد از صفحاتي كه عملكرد بالايي دارند دور بمانيد اين است كه : “تا چيزي خراب نشده، دستكاري اش نكن.”

اين جمله به اين معني نيست كه صفحات با عملكرد خوب را نمي توان بهبود بخشيد، بلكه درواقع هر زمان شما تغييراتي در يك صفحه اعمال مي كنيد، چيزهايي كه خوب عمل مي كنند را نيز در معرض خراب شدن قرار مي دهيد. به همين دليل، فعلا مي خواهيم بر روي صفحاتي كه عملكردشان ضعيف است تمركز كنيم.

ساده ترين راه اين است كه براي شناسايي صفحاتي كه كيفيت بالايي دارند _ از كلمات كليدي خوبي در آن استفاده شده است –  ولي ترافيكي كه انتظار داشتيد را دريافت نمي كنند، از برنامه هاي تجزيه  و تحليل ترافيك استفاده كنيد؛ مثلGoogle Search Console ، يا Bing Webmaster، و يا حتي مي توانيد از ويژگي هايي كه در Moz Pro ارائه شده بهره ببريد.

 1. هرگونه عدم تطابقي كه ميان محتواي شما و قصد كاربر وجود دارد را شناسايي كنيد

در قدم بعدي، بايد عبارات كليدي كه URL  ما را در نتايج جستجو بالا مي آورند شناسايي كنيم. پس از اينكه با كليك كردن بر روي URL ، در ادامه URL كلمه ي كليدي و عباراتي كه كاربربه دنبال است وجود نداشته باشد. به اين گونه است كه جستجو براي كاربرشفاف نمي باشد و به موضوعي كه به دنبالش است دست پيدا نمي كند.

 1. بهينه سازي براي قصدي كه كاربر دارد

حالا كه متوجه شديم كاربر ها براي چه منظور سايت ما را دنبال مي كنند، بايد كاري كنيم كه صفحه ما دقيقا همان چيزي باشد كه آنها دنبالش هستند تا به اين ترتيب مشكل آنها را برطرف كنيم. براي  اين منظور بايد اين  ۵ قسمت اوليه و اصلي را تكميل كنيد.

 1. تگ عنوان
 2. شرح متا تگ ها
 3. عنوان صفحات
 4. متن اصلي
 5. دعوت به عمل

تگ ها و شرح هاي عنوان صفحات با عملكرد ضعيف را از نو بازنويسي كنيد و براي اينكار كلمات كليدي جستجو شده توسط كاربرها را جستجو كنيد تا ببينيد آيا URL  شما مي تواند در ميزان كليك و بازديد افزايشي داشته باشد. شواهد غير قاطعي وجود دارد كه ميزان كليك بالا مي تواند منجر به رتبه بندي بالاتر شود. البته در نهايت اين خيلي مهم نيست، مهم اين است كه از هر طريق ممكن، ترافيك بيشتري به دست بياوريد.

نكته اينجاست كه از اين داده ها براي بهينه سازي جستجوي خود به شيوه اي كمك بگيريد كه ترافيك بيشتر و بهتر را ترغيب كند.

به دست آوردن كليك تنها نصف ماجراست. بعد از اينكه كاربر ها را به سايت خود هدايت كرديم حالا وقت اين است كه بتوانيم آنها را متقاعد كنيم (تقريبا خيلي فوري) كه ما در واقع مي توانيم مشكلي كه آنها را به اينجا كشانده است برطرف كنيم.

 1. بهبود اتمام كار

فرض كنيد يك كاربر عبارت “بهترين رستوران در سياتل” را جستجو كند. شما مي خواهيد پيتزا فروشي  خودتان در اين جستجو رتبه يك را به دست بياورد، ولي آيا همين به تنهايي كاربر را راضي مي كند؟

احتمالا نه. چون كه كاربر به دنبال فهرستي از بهترين رستوران هاست كه شامل بازخورد و ساعت كار و نقشه و منوي آنها هم باشد. اگر چنين چيزي ارائه كنيد، توانسته ايد كار كاربر را به اتمام برسانيد.

نكته كليدي در مورد اتمام كار اين است كه مشكل كاربر را خيلي سريع و شفاف بر طرف كنيد.

 1. ارسال براي نمايش دوباره (ايندس گرفتن دوباره)

مزيت اين فرايند اين است كه شما مي توانيد به سرعت نتايج را ببينيد. ساده ترين كار اين است كه صفحه را براي ايندكس گرفتن دوباره در گوكل ارسال كنيد. كه باعث مي شود تعييراتي كه اعمال كرديد خيلي سريع تر در نتايج جستجو ديده شوند.

تغييرات ارسال شده از اين طريق ظرف مدت چند دقيقه يا ساعت، در نتايج جستجو منعكس مي شود. تا به حال از يك يا دو روز بيشتر نشده است.

۶ و۷٫ نتايج را بسنجيد و تكرار كنيد

حالا كه نتايج را مي بينيد، بايد عملكرد كنوني را در مقابل عملكرد قبلي بسنجيد. بعد از چند روز يا چند هفته (بعد از اينكه زمان به ميزان كافي داده داشته باشيد كه بتوانيد تصميم مناسبي بر مبناي آمار بگيريد)، بايد به طور ويژه موارد زير را در نظر بگيريد:

 •        رتبه بندي يا تاثير كلي
 •        ميزان كليك
 •        معيارهاي درگير بودن مثل نرخ پرش، نشان دادن زمان در سايت، تغييرات

هشدار: قرار نيست از همان لحظه اول به آن دست پيدا كنيد. اشكالي ندارد. تكرار فرايند و بهبود سايت خيلي هم خوب است (به شرط اينكه طي اين فرايند صفحه تان را به كل تخريب نكنيد). در واقع اصل موضوع همين است.

اگر اين فرايند را دنبال كنيد، نه تنها شاهد ترافيك بيشتر خواهيد بود بلكه ترافيك بهتري هم به سايت شما روانه خواهد شد كه چيزي كه ارائه مي كنيد را با آنچه بازديد كننده به دنبال ان است خيلي بهتر مطابقت مي دهد.

بهترين محتوايي كه با قصد كاربر مطابقت مي كند، چيزي است كه موتور هاي جستجو با كاربر ارائه مي كنند. يعني چيزي كه شما در موتور جستجو منتشر كرده ايد. نتايج خارق العاده خواهند بود.


ادامه مطلب
نوشته شده توسط نوين ماركتينگ | ۲۰ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۳۶:۱۷ | آرشيو نظرات (0) :موضوع |