سئوي كلاه سياه black hat SEO در سال ۲۰۱۸


سئوي كلاه سياه

رويكرد به black hat SEO يا سئوي كلاه سياه مانند اين است كه هركسي پسر بد بودن را دوست دارد.

شما به خاطر شخصيت جدي و قابل قبول افراد در ترانه‌هاي گيج و خواب آلود ريچارد لينكليتر از گروه پينك فلويد عاشق آن‌ها نشده‌ايد. شما او را دوست داريد چون او با قوانين خودش زندگي مي‌كند و از هم‌رنگ جماعت شدن سرباز مي‌زند.

او شخصيت جالبي دارد!

گوگل اما نمونه‌اي از استثنائات در پيشرفت پسران بد است! اين موتور جستجو قوانيني دارد كه بايد در سئو از آن‌ها پيروي كنيد. هرچقدر كه مخالفت پينك فلويد با قوانين، جذاب و قابل توجه بود و عواقب خوبي داشت، شكي نيست كه عدم پايبندي به قوانين وبمستري گوگل اشتباه است و شما را پشيمان خواهد كرد.

زماني كه موضوع سئو باشد، عاقلانه است كه از كاربرد روش‌هاي سئوي كلاه سياه پرهيز كنيد. شايد در ابتدا كه شروع به استفاده آن كنيد برايتان جالب باشد و نتيجه مثبتي در نتايج كلمه كليدي شما داشته باشد، ولي در نهايت مي تواند باعث پنالتي شدن سايت شما شود.

سئوي كلاه سياه چيست؟

سئوي كلاه سياه مجموعه‌ تاكتيك‌هايي است كه با استفاده از روش‌هاي ممنوع شده توسط گوگل، كارايي نتايج جستجوي ارگانيك را بهبود مي‌دهد.

زماني كه ما از موارد ممنوع حرف مي‌زنيم، روش‌هايي را مد نظر داريم كه به طور كامل ممنوع هستند. استفاده از روش‌هاي سئوي كلاه سياه مي‌تواند موجب تنبيه سايت شما در صفحات نتايج موتور جستجو (SERP) شده و در مواردي كه شدت تنبيه‌ها زياد باشد، موجب حذف كامل تمامي صفحات فهرست (ايندكس) شده مي‌شود.

فراموش نكنيد كه 51 درصد از ترافيك همه‌ي سايت‌ها از طريق جستجوي ارگانيك تأمين مي‌شود و حضور دائمي در اين نتايج براي هر سايتي مهم و حياتي است.

يكي از قوانيني كه مي‌توانيد براي تعيين قرار گرفتن يك روش در دسته‌ي سئوي كلاه سياه استفاده كنيد اين است كه از خودتان بپرسيد: «آيا اين كار براي افزايش ارزش سايت براي بازديدكنندگان انجام مي‌دهم يا اين كار را براي دستيابي به نتايج جستجوي بهتر انجام داده‌ام؟» اگر پاسخ گزينه‌ي دوم باشد، بهتر است كه از آن روش صرف نظر كرده و آن را رها كنيد.

همين سوال و سوال هايي از اين دست است كه سبب شده است ما در نوين ماركتينگ مقاله اي كليدي با عنوان ” بايدها و نبايدهاي ضمانت در سئو كه همه كارفرمايان بايد بدانند ” را منتشر كنيم لطفا اين مقاله را مطالعه كنيد

سئوي كلاه سياه

تاريخچه‌ي كوتاهي از سئوي كلاه سياه

در گذشته جالب‌ترين افراد كساني بودند كه لباسي شطرنجي مي‌پوشيدند و اطراف سياتل پرسه مي‌زدند! در جهان سئو هم وضعيت با جهان غرب يكسان بوده است! در دهه‌ي آخر قرن بيستم، موتورهاي جستجو همگي تازه كار بودند و دوران كودكي خود را مي‌گذراندند.

در اين دوران بي‌قانون و بي‌نظم سئو، هر اتفاقي ممكن بود. نويسندگان مي‌توانستند درباره‌ي همه‌ي كلمات كليدي بنويسند. اگر مي‌خواستيد كه شبكه‌اي از سايت‌ها را بسازيد كه فقط به هدف لينك دادن به هم و بهبود رتبه‌ي يكديگر طراحي شده بودند، هيچ محدوديتي براي ساخت نداشتيد. درباره‌ي پنهان كردن محتوا و نشان دادن يك چيز به موتور جستجو و چيزي ديگر به كاربر فكر مي‌كنيد؟ آن موقع زمان مناسبي براي اين كار بود.

اما برخلاف آنچه به نظر مي‌رسيد اين روند براي هميشه دوام نياورد و بالاخره به پايان رسيد. با آغاز قرن 21 گوگل راهش را براي سلطه بر جهان پيدا كرده بود و آرام آرام روش‌هاي فريب دادنش را يك به يك مسدود مي‌كرد. به روز رساني پشت به روز رساني منتشر مي‌شد و كساني كه بيش از حد سايت خود را بهينه مي‌كردند، استفاده كنندگان از كلمات كليدي و لينك سازان هدف تنبيه گوگل قرار گرفتند.

وقتي كه گوگل گام‌هاي بلندش را برداشت و به غول اينترنت تبديل شد، براي همگان پيامي روشن داشت: وبمسترها و توليد كنندگان محتوا بايد تجربه‌ي كاربري (UX) را به جاي بهينه سازي موتور جستجو اولويت قرار بدهند. اطلاعات باكيفيت و مرتبط با بارگذاري سريع و ناوبري آسان وبسايت‌ها حالا اولويت شماره‌ي يك وبمسترها است.

كداميك از روش‌ها سئوي كلاه سياه محسوب مي‌شوند؟

 • صفحات درگاهي: صفحات وبي كه براي كسب رتبه‌ي بهتر در يك عبارت جستجو شده‌ي خاص طراحي شده و فقط براي رهنمون كردن بازديدكنندگان به صفحه‌اي ديگر در همان سايت وجود دارند.
 • محتواي خودكار: استفاده از ابزار يا اسكريپت براي توليد و انتشار خودكار محتوا.
 • متون و لينك‌هاي مخفي: توليد متن يا لينكي خاص و غير قابل مشاهده براي بازديدكنندگان به قصد بهينه سازي محتوا براي موتورهاي جستجو.
 • سوء استفاده از كلمات كليدي: بهينه سازي شديد بخشي از محتوا براي يك كلمه‌ي كليدي خاص با استفاده بيش از حد از آن در متن، نام تصاوير، برچسب‌ها متا (متا تگ‌ها) و مواردي مشابه آن.
 • مزرعه‌ي لينك: ساخت شبكه‌اي از سايت‌ها كه فقط براي لينك كردن و افزايش رتبه‌ي يكديگر طراحي شده‌اند.
 • خريد لينك: پرداخت هزينه به ساير سايت‌ها براي لينك كردن شما به منظور افزايش اعتبار دامنه.
 • پنهان كاري: نمايش بخشي از محتوا به خزنده‌ي موتور جستجو و بخش ديگري از آن به بازديدكننده.
 • نظرات اسپم: ساخت لينك براي سايت در بخش نظرات ساير سايت‌ها به منظور افزايش اعتبار دامنه.
 • اسپم پايين صفحه (فوتر): پر كردن پايين صفحه با لينك‌هايي كه فقط به قصد افزايش رتبه بندي (و نه بهبود تجربه‌ي كاربري) انجام شده است.
 • گردش مقالات: استفاده از ابزاري براي بازتوليد خودكار مقالات موجود براي يك موضوع منحصر بفرد يا موضوعات هم‌معني آن.
 • استفاده از كلمات كليدي غير مرتبط: استفاده از كلمات كليدي نامربوط در محتواهاي قديمي در جهت افزايش رتبه‌‌ي سايت براي اين كلمات كليدي.
 • تله‌گذاري و تعويض: دريافت لينك براي محتوايي با كيفيت بالا فقط به منظور تعويض آن با محتوايي كه با هدف تجاري يا فروش محصول طراحي شده است.
 • اشغال كردن: سرقت محتواي ساير سايت‌ها و استفاده از آن‌ها براي كسب ترافيك سايت خود.
 • پست‌هاي مهمان كم كيفيت: نوشتن پست مهمان در سايت‌هاي ديگر كه به طور كامل براي لينك كردن سايت خود و بدون در نظر گرفتن ارزش حاصل شده براي خواننده منتشر شده است.
 • دادوستد محصولات با لينك: ارسال رايگان يك محصول در عوض نقد و بررسي آن و لينك به شما.
 • گزارش كردن رقبا: گزارش نادرست وبسايت رقيب براي سئوي كلاه سياه به اين اميد كه تنبيه رقيب موجب افزايش رتبه‌ي سايت شما بشود.
 • عنوان‌هاي نادرست: جذب كليك با استفاده از عنوان‌هاي گمراه كننده و رهنمون كردن بازديدكنندگان به صفحه و محتوايي غير مرتبط.

اين موارد به هيچ عنوان فهرست كاملي نيست و روش‌هاي ديگري نيز وجود دارند كه مي‌توان از آن‌ها براي بالا بردن غيرقانوني رتبه استفاده كرد. فهرست ما ايستا نيست، همان طور كه جستجوي ارگانيك نيز دائما در حال پيشرفت است. شايد روزي گوگل براي بهينه سازي برچسب‌ها متا نيز سخت بگيرد (شايد هم نه).

اما در اين بين، 17 مثال فوق ايده‌اي بسيار خوب براي چيزي كه پيش روي شماست را بيان مي‌كند.

سئوي كلاه سياه

به جاي اين روش‌ها از چه روش‌هاي سئويي استفاده كنم؟

سئوي كلاه سفيد، همان‌طور كه حدس مي‌زنيد، روش‌هايي است كه مورد تأييد گوگل براي افزايش رتبه‌ي جستجوي ارگانيك سايت شما است.

بدون شك بهترين روشي كه براي افزايش رتبه مي‌توانيد انجام دهيد، توليد محتواي آموزنده و باكيفيت براي پاسخ به سؤالات بازديدكنندگان و در ادامه حل مشكلات آن‌ها است. اين كار نياز به دركي عميق از هدف جستجو و اشتياقي زياد براي تحقيق درباره‌ي كلمات كليدي دارد. شما نمي‌توانيد محتوايي عالي توليد كنيد مگر اينكه با آنچه بازديدكنندگان به دنبالش هستند آشنا بوده و اساس محتواي خود را بشناسيد.

و مهم‌تر از همه چيز اينكه، وب سايت شما بايد سريع، امن و آسان باشد.

از سال جاري گوگل رسما مجازات صفحات و سايت هايي را كه زمان بارگذاري آنها طولاني است، به ويژه در دستگاه هاي تلفن همراه را آغاز مي‌كند. نياز به ذكر اين واقعيت نيست كه كاربران نيز به سادگي نمي خواهند اين مشكل را تحمل كنند.

تغيير HTTP به HTTPS بدون هيچ مشكلي امكانپذير است، زيرا استفاده از اين پروتكل تقريبا نيم دهه آغاز شده است و بر روي رتبه بندي سايت ها موثر است، چرا كه سايت‌هاي نا امن در نوار آدرس توسط اين موضوع مشخص مي شوند.

به علاوه، محتواي خوب، لينك‌هاي ويراستاري كسب مي‌كند. همچنين مشكلي براي وبلاگ نويسي مهمان و انتشار آن (ما اين روش را به شما توصيه مي‌كنيم) براي جذب لينك‌هاي ورودي باكيفيت وجود ندارد.

استفاده از كلمه‌ كليدي در برچسب‌‌ متا عنوان، صفحه را به عبارت جستجو شده بيشتر مرتبط مي‌كند و احتمال كليك كاربران را افزايش مي‌دهد. مطمئن شويد كه برچسب عنوان به ميزان كافي كوتاه باشد (55 تا 56 كاراكتر) تا از بريده شدن انتهاي آن در موتور جستجو جلوگيري كنيد و كاربران براي ديدن مطلب تشويق شوند.

متاي توضيحات متني است كه زير عنوان در صفحات نتايج موتورهاي جستجو نمايش داده مي‌شود.

اگر دوست داريد تمام برچسب هاي متا را بشناسيد مقاله: همه چيز درباره متا تگ ها نوين ماركتينگ را بخوانيد

سهولت در استفاده به چند دليل حائز اهميت است. يك: زيرا كاربران آنچه كه به دنبال آن هستند را به سادگي پيدا مي‌كنند، و علاوه بر آن راهي مطمئن براي افزايش زمان باقي ماندن در سايت شما است. دو: خزنده ها با اطمينان بيشتري سايت شما را بررسي مي‌كنند و براي شما اين اطمينان حاصل مي‌شود كه مطالب سريع‌تر ايندكس مي شوند و در SERPs نمايش داده مي‌شود. لينك‌هاي داخلي خود را بررسي كنيد و اطمينان حاصل كنيد كه بيش از چند كليك براي رسيدن از يك مكان به مكان ديگر وجود ندارد.

سئوي كلاه سياه

سئو داخلي را جدي بگيريد

سئو داخلي در مورد اين است كه صفحه خود را تا حد امكان مطابق با اصول موتور هاي جستجو بسازيد.

براي يك صفحه معين، برچسب (كليدواژه) و عنواني صحيح است كه كاربران موتور جستجو در SERP آن را مي‌بينند.

اين مورد فرصتي براي شماست كه 1) ارتباط صفحه‌ي داراي كلمه‌ي كليدي را بيشتر تشريح كنيد و 2) به كاربران بگوييد كه موضوع صفحه چيست. نگه داشتن متاي توضيحات بين 165 تا 175 كاراكتر باعث مي‌شود كه همه متن هم در موبايل و هم در رايانه نمايش داده شود.

همچنين از وجود كلمه‌ي كليدي هدف در صفحه اطمينان حاصل كنيد: در برچسب‌هاي عنوان، در متن موجود در صفحه و همين طور در نشاني اينترنتي سايت. اين كار به كاربران (و موتورهاي جستجو) نشان مي‌دهد كه محتوا با كلمه‌ي كليدي مرتبط است و آن‌ها را براي مشاهده‌ آن تهييج مي‌كند. افزون بر اين، استفاده از كلمه‌ي كليدي در نام تصاوير و نيز عبارت جانشين آن‌ها (alt text)، گوگل را براي درك بهتر محتواي صفحه ياري مي‌كند.

شايد خلاصه اي بهتر از اين براي فعاليت كلاه سفيد سئو نتوان يافت اما بهترين نمونه هاي سئو كلاه سفيد را ما در نوين ماركتينگ مي توانيم به شما ارائه دهيم. براي آشنايي بيشتر حتما سري به دپارتمان سئو نوين ماركتينگ بزنيد.

سطح مياني: سئوي كلاه خاكستري

بايد اعتراف كنم كه عنوان اين بخش كمي گمراه كننده است.

به طور كلي در نظر گرفتن سئوي كلاه خاكستري به عنوان سطح مابين سئوي كلاه سفيد و كلاه سياه اشتباه نيست. با اين حال بايد سئوي كلاه خاكستري را به عنوان روش‌هايي در نظر گرفت كه نه كلاه سياه هستند و نه كلاه سفيد. شايد هر دوي اين تعاريف كاملا شبيه به هم به نظر برسند اما تفاوتي كليدي ميان آن‌ها وجود دارد.

سئوي كلاه سياه

مورد اول نشان مي‌دهد كه گوگل همه‌ي روش‌هاي ممكن براي سئو را قضاوت كرده است، اما اين موضوع درست نيست. گوگل هيچگاه موضعي محكم درباره‌ي همه چيز ارائه نمي‌كند. بنابراين اگر موضع گوگل در قبال يك روش سئو روشن نباشد و اگر سئو مي‌تواند هر دو سو ( سئو كلاه سياه و كلاه سفيد) را پوشش دهد، پس شما در وضعيتي كلاه خاكستري قرار گرفته‌ايد.

چرا تشخيص كلاه خاكستري بودن ايده‌ي سئوي شما مهم است؟ زيرا استفاده از آن مثل ريختن تاس است. اين كار هم مي‌تواند ترافيك شما را افزايش داده و كسب و كارتان را گسترش دهد و هم مي‌تواند باعث سقوط شما بشود. تمام كاري كه مي‌توانيد انجام دهيد اين است كه اطلاعات خود را تا حد ممكن افزايش داده و تجزيه و تحليلي مقرون به صرفه داشته باشيد.

آيا دورنماي كسب و كار جديد ارزش از دست دادن ترافيك را دارد؟

نكات پاياني

سئوي كلاه سياه و سفيد همواره درباره بهترين و بدترين راه‌هاي ممكن بحث مي‌كند. در بهترين حالت ما از فاكتورهاي پشت الگوريتم گوگل يا وزن هريك از اين فاكتورها آگاه نيستيم. به علاوه قوانين هر روز در حال تغيير هستند. همين موضوع عاملي براي بحث بيشتر و نيز تضاد نظرات بيشتر در اين زمينه خواهد بود.

عدم استفاده از روش‌هاي مشكوك تنها موضوعي است كه هيچ بحثي در آن نيست. زماني كه ترافيك ارگانيك شما ثابت و يا نزولي است، به نظر مي‌رسد كه تنها راهكار ممكن دور زدن وضعيت موجود است. اين كار را هرگز انجام ندهيد. همواره چيزي (يا مجموعه‌اي از چيزها) وجود دارند كه مي‌توان تغيير داد، بهبود بخشيد، تعمير كرد يا حذف نمود. مهم اين است كه آن‌ها را به درستي پيدا كنيد.

سئوي كلاه سياه

مطلبي كه خوانديد بخش پاياني از سري حملات سئويي و رفتارهاي مخرب سئو بود كه براي شما در نوين ماركتينگ منتشر كرديم. البته مقالات خاص سئو در سه شنبه ها تحت عنوان سئوشنبه ادامه دارد.


ادامه مطلب
نوشته شده توسط نوين ماركتينگ | ۳ دى ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۲۴:۰۰ | آرشيو نظرات (0) :موضوع |

تاثير ويدئو بر سئو


استفاده از ويديوها در محتواي وب، وبلاگ ها و پست هاي رسانه هاي اجتماعي قطعا آنها را جالب تر مي كند و حتي باعث مي شوند بيشتر قابل اشتراك گذاري شوند، اما آيا آنها واقعا روي سئو شما تاثير مي گذارند؟ در يك كلمه: كاملا.

سطح تاثير فيلم ها بر سئو شما بستگي به اين دارد كه بر روي چه كسي مي خواهيد تاثير بگذاريد، چه مطالعاتي به عنوان معيار تصميم گيري انجام داده ايد و اين كار چه زماني انجام خواهد شد.

بر اساس نظرسنجي انجام شده توسط Hubspot در سال ۲۰۱۶، ۴۵ درصد از پاسخ دهندگان به نظرسنجي، حداقل يك ساعت در هفته از وقت خود را صرف تماشاي محتواي ويدئويي در فيس بوك و يوتيوب مي كنند. Snapchat از فيس بوك در اين قلمرو پيشي مي گيرد و كاربران در حال مشاهده حدود ۱۰ ميليارد ويديو در روز هستند. تماشاگران فقط محدود به ويدئو نيستند و برخي زمان خود را به خواندن متن ها و ديدن عكس ها اختصاص مي دهند. اما اغلب آنها زمان بيشتري را صرف دريافت و تماشاي پيام هاي ويدئويي مي كنند.

تاثير ويدئو

از آنجا كه مصرف كنندگان توجه بسيار زيادي به فيلم ها دارند، استفاده از آنها مي تواند اهميت محتواي صفحه شما را افزايش دهد و مارك تجاري شما را موثر تر جلوه دهد. دلايل كافي وجود دارد كه يوتيوب دومين موتور جستجوي بزرگ دنيا باشد. شما نمي توانيد واقعيت را ناديده بگيريد – تاثير ويديو بر روي سئو بسيار عظيم است!

چگونه فيلم ها مي تواند به شما در درك استراتژي جستجوگرها كمك كند

بياييد نگاهي به برخي از روش هاي استفاده از فيلم ها براي افزايش سئو شما بياندازيم.

۱ – صفحات رتبه بندي موتور جستجو (SERP)

گوگل و ديگر موتورهاي جستجو بيشتر در جستجوي محتواي با كيفيت، از كلمات كليدي خاص براي رتبه بندي استفاده مي كنند. اما فكر نكنيد كه فقط كپي كردن هر ويدئو روي صفحه شما ضرورتا به اين موضوع كمك خواهد كرد. همانند هر محتواي ديگري، ويديو بايد اطلاعاتي مرتبط و جالب داشته باشد. برخي از بهترين شيوه هاي توصيه شده براي SERP ويدئو در پايين آورده شده است:
آن ها را تا حد امكان كوتاه ضبط كنيد: ميزان تاثيرگذاري و تمايل بيننده پس از ۳ دقيقه كاهش پيدا مي كند، بنابراين طول ويديو خود را بر اساس آن تنظيم كنيد.
قطعه هايي غني از ويديو ايجاد كنيد. اين نوع فيلمبرداري در كنار توضيحات محتوا در صفحه باعث مي شود ميزان تاثيرگذاري ويدئوي شما در ميان رقباي ديگر به طور قابل ملاحظه اي افزايش يابد.
متن مكالمات موجود در ويديو را زيرنويس كنيد. شما نميتوانيد تمام اعتماد خود را به گوگل براي تجزيه و تحليل محتواي ويديوي خود معطوف كنيد. انتقال محتواي ويدئوي شما از اين طريق براي بيننده آسان تر و قابل فهم تر است.

۲- به نرخ كليك و بازديد صفحات دقت كنيد

نرخ كليك (CTR) نسبت كاربراني است به تعداد كل كاربران يك صفحه كه بر روي لينك خاصي كليك كرده يا ايميل يا تبليغاتي را مشاهده مي كنند. فيلم ها باعث افزايش و بهبود CTR صفحات شما مي شوند. زيرا آنها جلب توجه مي كنند و بيشتر از يك دسته متون و عكس تاثيرگذار خواهند بود. مزاياي اضافي را مي توانيد با استفاده از يك ويديو قرار داده شده در وب سايت يا صفحه خود بدست آوريد.

۳- نرخ خروجي و زمان تعامل

نرخ خروجي با عدم سازگاري نتايج جستجو با كلمات كليدي جستجو شده توسط شما اندازه گيري مي شود، در حالي كه زمان تعامل ، سطح تعامل با محتواي مناسب را اندازه گيري مي كند. زمان تعامل طولاني (حداقل ۱-۲ دقيقه) نشانه اي از نتايج جستجوي مناسب است. هنگامي كه نرخ خروجي شما كاهش مي يابد و زمان اتمام جستجو شما افزايش مي يابد، گوگل سايت شما را براي جستجوهايي كه حاوي كلمات كليدي شما هستند، انتخاب مي كند.
هنگامي كه Wistia در سال ۲۰۱۶ در بين ۱۰۰ صفحه برتر جستجو شده قرار گرفت ، روند جالبي بين سايت ها مرسوم شد. “مردم ۲٫۶ برابر وقت بيشتري صرف صفحات با ويدئو در مقايسه با صفحات بدون ويدئو مي كنند”. “زمان صرف شده در سايت ” يك معيار كيفيت و ارتباط است.

ويدئو ماركتينگ

 

۴- ايجاد پيوندها و به اشتراك گذاري

با استفاده از فيلم ها در مقابل متن تقريبا سه برابر تعداد پيوندها افزايش مي يابد. چرا؟ از آنجا كه مردم ديدن ويديوها را به خواندن متن ها ترجيح مي دهند، قطعا تمايل بيشتري به اشتراك گذاري آنها نيز در مقايسه با متن ها خواهند داشت.

استراتژي سئو شما بايد قطعا شامل ويدئو باشد

شما نمي توانيد قدرت ويدئو را در استراتژي آنلاين خود ناديده بگيريد. آمار ثابت كرده اند كه ويدئوها باعث افزايش مشاركت كاربران مي شود كه منجر به ايجاد ترافيك بيشتر، لينك هاي بيشتر، ذخيره سازي بيشتر و رتبه بندي بالاتر در نتايج جستجوي گوگل مي شود.

تماس با سئو نوين براي افزايش و بهبود حضور آنلاين شما

يك استراتژي سئو بايد شامل ويديو باشد كه بيشترين تاثير را داشته باشد سئو نوين براي رشد مي تواند به شما در ايجاد استراتژي مناسب كمك كند. ما مي توانيم به شما در ايجاد يك حضور آنلاين كمك كنيم كه علاقه مشتري را به خود جلب كند، اين موضوع به شدت توسط موتورهاي جستجو در رتبه بندي مورد توجه قرار مي گيرد و شما را به صورت آنلاين پيدا مي كند. سئو نوين براي رشد مي تواند به شما كمك كند سئو خود را با يك برنامه اي كه براي كسب و كار شما كار مي كند، بهبود دهيد.

بهينه سازي سايت


ادامه مطلب
نوشته شده توسط نوين ماركتينگ | ۱۴ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۲۵:۳۲ | آرشيو نظرات (0) :موضوع |

رقص گوگل (Google Dance)


رقص گوگل (Google dance)

اگر شما يك وب سايت بهينه سازي شده داريد، و يا در نظر داريد كه چنين وب سايتي ايجاد كنيد، ممكن است در مورد يك پديده نگران كننده به نام Google Dance (رقص گوگل)  چيزهايي شنيده باشيد. اگر چه تاثيرات Google Dancee تا حدودي جاي بحث دارند، اما اكثر كارشناسان معتقدند كه چنين چيزي وجود دارد و مي تواند بر نتايج جستجوگرها تاثير بگذارد. حال سوال اين جاست كه تا چه حد بايد در مورد آن نگران بود؟

تعريف Google Dance (رقص گوگل)

هر زمان كه رتبه بندي موتور جستجوي گوگل بر اساس الگوريتم هاي جديد به روز شده و دوباره محاسبه مي شود، Google Dance رخ مي دهد. اين يعني گوگل به طور منظم نتايج جستجوي خود را، عمدتا بر اساس اينكه چه كسي بهترين روش  هاي سئو را به كار مي برد، دوباره فهرست مي كند [ايندكس مي دهد]. به منظور تكميل اين رتبه بندي ها، رباتهاي وب گوگلبه طور مداوم تمام صفحات وب در اينترنت را اسكن مي كنند. همانطور كه اين Googlebott ها همه صفحات وب را مي خوانند، به طور خودكار تغييرات كوچكي را در صفحات نتايج جستجو ايجاد مي كنند. به اين تغييرات كوچك كه بر اساس جستجوي Googlebot ها اعمال مي شوند، EverFlex گفته مي شود چون صفحات دائما در حال جا به جايي هستند. با اين حال، جا به جايي هاي EverFlex، بازآرايي هايي هستند كه به سختي مي توان متوجه آنها شد، و معمولا عمر كوتاهي دارند چون همانطور كه ربات ها به خواندن صفحات جديد ادامه مي دهند، نتايج هم به سرعت به رتبه بندي به حق خود بر مي گردند.

در مقابل وقتي گوگل الگوريتم خود را اجرا مي كند، Google Dance موجب تغييرات بزرگتري در صفحات  نتايج موتور جستجو مي شود. اين مي تواند به اين معني باشد كه برخي از وب سايت هايي كه پايين فهرست دفن شده بودند، بالا بيايند، در حالي كه به طور همزمان سايت هايي كه قبلا رتبه بالايي داشتند، از اول صفحه نتايج به پايين صفحه افت كنند. خوشبختانه براي وب سايت هايي كه به طور ناگهاني رتبه شان نزول مي كند، Google Dance معمولا موقتي است، تا زماني كه موتور جستجو اجراي الگوريتم خود را تمام كند. در آن زمان، نتايج معمولا به ترتيب مناسب قرار مي گيرند.

رقص گوگل (Google Dance)رقص گوگل (Google Dance)

نگراني در مورد Google Dance

بنابراين آيا دليلي براي نگراني در مورد Google Dance وجود دارد؟ لازم نيست نگران اين باشيد كه اين تغيير باعث افول وب سايت و يا كسب و كار تان مي شود. تنظيمات اين الگوريتم براي صفحات وب هر كس اتفاق مي افتد، بنابراين چيزي نيست كه شما بتوانيد به طور كامل از آن جلوگيري كنيد. اگرچه اين موضوع آسيب رسان نيست، اما شما و طراح وب تان بايد از برخي از محرك هاي Google Dance آگاه باشيد.

مثلا تنظيم بهينه سازي موتور جستجو وب سايت شما Google Dance را فعال مي كند. ممكن است اينطور به نظر برسد كه سئو چيز خوبي نيست. با اين حال، شما مي توانيد با استفاده از سئو و از طريق  پيشرفت ارزش سايت خود و پيشرفت تاكتيك كاربر پسند، رتبه بندي خود را تحت تاثير قرار دهيد. اين تغييرات در واقع رتبه شما را پس از آن كه Google Dance به پايان رسيد، ارتقا مي دهند. روش ديگر اين است كه بك لينك هاي غير ضروري را بررسي كرده و از آنها جلوگيري كنيد. گوگل به اين پيوند هاي اضافي پاداش نمي دهد، بنابراين از بين بردن بك لينك هاي بي فايده به شما كمك خواهد كرد از افت رتبه بندي قسر در برويد.

به طور كلي، در مورد Google Dance كاري از دست شما ساخته نيست. وقتي رباتهاي موتور جستجو دارند اينترنت را اسكن مي كنند، نمي توان از آن اجتناب ناپذير كرد. گرچه ممكن است رتبه بندي وب سايت شما در طول Google Dance تا حدودي نوسان داشته باشد، اما حتي جا به جايي هاي بزرگ هم به طور كلي به مرور زمان خود به خود درست مي شوند. بهترين كار اين است بيش از حد خودتان را درگير اين پديده نكنيد، چون يك بخش كاملا طبيعي و غير قابل كنترل در فرايند سئو است.

مشاوره سئو

بهينه سازي سايت


ادامه مطلب
نوشته شده توسط نوين ماركتينگ | ۱۱ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۳۸:۱۳ | آرشيو نظرات (0) :موضوع |

تبليغات كليكي + سئو = دو جفت بي همتا در بهشت بازاريابي


آيا تيم هاي تبليغات كليكي و سئوي شما جدا از هم كار مي كنند؟ جوليان كانرز، مقاله نويس، چند روش را مطرح مي كند كه سئو و تبليغات كليكي مي توانند همراه با هم تلاش كنند تا هم استراتژي هايشان را بهبود دهند و هم تبديل بيشتري جذب كنند.

تقريبا يك سالي از صفحات نتايج موتورهاي جستجو (SERP) مي گذرد.

در اين بين شاهد به روز رساني هاي الگوريتم متعددي بوده ايم، از جمله بروز رساني نهايي پنگوئن و معرفي الگوريتم  Possum. همچنين تغييرات عمده اي در نحوۀ نمايش تبليغات در نتايج جستجو مشاهده كرده ايم. و گوگل همچنان به تغيير دادن چگونگي دريافت مطالب براي مصرف كنندگان آنلاين از طريق ليست هاي ارگانيك و پولي ادامه مي دهد.

به منظور پاسخگويي به چشم انداز امروز جستجو و ارتباط با مصرف كنندگان احتمالي، استراتژيست بايد  تبليغات كليكي و سئو را به عنوان يك واحد  يكپارچه در نظر بگيرند، نه رشته هاي مجزا از هم و جداگانه.

هدف تنظيمات هميشگي و دائمي در طراحي صفحات جستجو اين است كه به گوگل كمك كنند تا از طريق بهبود كيفيت محتوا و مرتبط بودن ليست ها بهتر با اهداف مصرف كننده هم راستا شود.

گرچه اين موضوع به گوگل اجازه مي دهد تا خدمات بهتري براي مصرف كنندگان آنلاين ارائه كنند، اما در عين حال چالش هاي جديدي براي استراتژيست هاي سئو ايجاد مي كند. با هر تنظيم جديدي كه ايجاد مي شود، استراتژيست ها نيز بايد روش هاي جديدي توسعه دهند  تا در ليست جستجو در رتبه هاي بالا قرار بگيرند.

۲۶۹۹ادغام كردن سئو با تبليغات كليكي

توسعه فعاليت هاي بازاريابي ديجيتالي كه سئو را با تبليغات كليكي تركيب مي كند نه تنها براي دستيابي به جايگاه نخست لازم است، بلكه در حال حاضر تنها راه براي به حداكثر رساندن ترافيك و فرصت تبديل نيز هست.

زماني كه تيم ما تلاش خود را بر روي تركيب استراتژي ها/ داده هاي سئو و تبليغات كليكي كرد، ما توانستيم بسياري از نقاط داده هاي حساسي را شناسايي كنيم به رفتار، اهداف و مكان / جغرافيا مصرف كننده اختصاص داده شده بود.

اين سطح از دقت به ما اجازه مي دهد:

 •         استراتژي كلمات كليدي خود را طوري تغيير دهيم كه ما بتوانيم محتواي جديد براي رتبه بندي در مكان هاي  جغرافيايي خاص توليد و بهينه سازي كنيم، از عبارات دقيقي كه مخاطبان مان استفاده مي كنند استفاده كنيم تا با اهداف آنها هم راستا شويم.
 •         بودجه تبليغات كليكي خود را طوري تنظيم كنيم كه تبليغات را اجرا كنيم كه در بازار محبوب ترين هستند و بيشترين اثر را دارند. و،
 •         تبليغات كليكي خود را با برنامه بازاريابي آفلاين هم راستا كنيم تا آگاهي و تبديل را به حداكثر برسانيم.

به طور كلي، اين اقدامات منجر به:

 •         ۳۰ درصد افزايش در ترافيك ارگانيك
 •         ۲۵ درصد افزايش در كليك هاي پولي
 •         ۳۵ درصد صرفه جويي در هزينه آگهي ها
 •         ۲۰ درصد افزايش در سود سه ماهه

به اشتراك گذاري اطلاعات براي ايجاد يك تيم حرفه اي

محل قرار گيري سئو كاران و افراد مسئول تبليغات كليكي در بسياري از شركت هاي بازاريابي ديجيتال جدا از هم قرار دارد.

هر دو تيم به طرز خستگي ناپذيري كار مي كنند تا استراتژي كلمات كليدي خود را توسعه دهند، محتواي منحصر به فرد توليد كنند و تاكتيك هاي متعددي را به كارگيرند كه بر روي جذب مصرف كنندگان آنلاين تمركز دارد. حتي اگر هر تيم از سيستم ها و تاكتيك هاي مختلفي براي به وجود آوردن تبديل استفاده كند، ميزان بسيار زيادي داده هاي حساس وجود دارد كه مي تواند براي ايجاد يك رابطه هم افزا و هماهنگ مورد استفاده قرار گيرد و نتايجي رضايت بخش براي همه به همراه داشته باشد.

روش هاي زير را كه از طريق آنها مي توان سئو و تبليغات كليكي را براي بهبود استراتژي هاي آنها و همچنين ايجاد تبديل با هم تركيب كرد، امتحان كنيد.

داده هاي كلمه كليدي را با هم به اشتراك بگذاريد تا توانايي كمپين هاي خود را افزايش دهيد

كلمات كليدي، پايه و اساس هر كمپين سئو و تبليغات كليكي موفقي هستند.

استراتژيست هاي تبليغات كليكي، از كلمات كليدي براي تسهيل روابط خلاق با مصرف كنندگاني كه پايين تر ازتبديل قرار دارند، استفاده مي كنند.

در دنياي سئو، كلمات كليدي براي ارائۀ معماري اطلاعات يك وب سايت، و همچنين به عنوان استراتژي محتواي آن استفاده مي شوند.

هر دو تيم به منظور شناسايي عباراتي كه با رفتار آنلاين مخاطبين هدفشان هم راستاست، براي افزايش ترافيك و به وجود آوردن تبديل، در مورد كلمات كليدي تحقيق و پژوهش انجام مي دهند.

از آنجايي كه اكنون مصرف كنندگان بيشتر از عبارات بلند و جملات كامل در هنگام جستجو استفاده مي كنند، داده كلمه كليدي بايد بين هر دو تيم به اشتراك گذاشته شود تا پيام هاي هماهنگ ارائه كند و به اين ترتيب نام برند را بالا نگه دارد تبديل بيشتري جذب كند.

۲۹۹۹۹۶اهداف مشترك تعيين كنيد و معيار ها را تركيب كنيد

استفاده از اطلاعاتي كه هر دو تيم جمع آوري مي كنند نه تنها در مورد رفتار مصرف كننده دقت بيشتري ارائه مي دهد، بلكه مي تواند براي حمايت از كمپين هاي بازاريابي برند نيز مورد استفاده قرار گيرد.

تيم هايي كه داده هاي كليكي خود را با معيارهاي تعامل كاربر ارگانيك (به عنوان مثال، مدت زمان متوسط دوره(average session duration)، پاداش (bounce rate)، صفحات در هر دوره (pages per session) تركيب مي كنند، مي توانند دريافت هاي  منحصر به فردي در مورد چگونگي تعامل مصرف كنندگان با ويژگي هاي ديجيتال خاص، و همچنين نحوه رفتار آنها بعد از ترك سايت شما بدست آورند.

معيارهايي تيم سئو و تبليغات كليكي شما به منظور ايجاد شاخص هاي كليدي عملكرد خود (KPI ها) بررسي مي كنند بايد تقريبا يكسان باشد. هنگامي كه اين اتفاق بيافتد، شما مي توانيد اين اطلاعات را در كانال هاي ديگر بازاريابي مانند روابط عمومي (PR)، رسانه هاي اجتماعي و يا بازاريابي ايميلي نيز اِعمال كنيد.

ديوار ها را براي بهبود توليد، حذف كنيد

در نظر گرفتن سئو و تبليغات كليكي به عنوان دو موضوع كاملا مجزا از هم، باعث مي شود اطلاعات مهم از هم فاصله بگيرند و سطح بهره وري، حتي در بهترين كمپين هاي آنلاين نيز كاهش يابد.

جدا نگه داشتن اين دو رشته از هم كاملا بي معني است، چرا كه تيم ها مي توانند به يك ديگر اطلاعات ويژه ارائه دهند كه براي شناسايي و جذب فرصت هاي تبديل حياتي هستند.

در اين رقابت، اول صف بايستيد

استراتژيست هاي سئو و تبليغات كليكي بايد با هم و به عنوان يك واحد منسجم كار كنند تا نكات كليدي و اطلاعاتي را به اشتراك بگذارند كه نشان مي دهند اين رقابت از ديدگاه هاي ديجيتال در وضعيتي است.

سيستم هاي نظارتي ايجاد كنيد كه رقبايتان را در موارد زير شناسايي كند:

 •         موقعيت در صفحات نتايج جستجو؛
 •         قيمت گذاري؛
 •         پيام هاي كليدي / طرح هاي تجاري؛ و
 •         عبارات كليدي اوليه و ثانويه.

از اين اطلاعات استفاده كنيد تا هزينه آگهي هاي خود را تنظيم كنيد، CTR را بهبود دهيد و با قرار گرفتن در بالاترين قسمت نتايج جستجو، از رقباي خود پيشي بگيريد.

سئو


ادامه مطلب
نوشته شده توسط نوين ماركتينگ | ۲۷ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۲۶:۱۹ | آرشيو نظرات (0) :موضوع |

سئو در سال ۲۰۱۷

چك ليست فني  سئو : ۵ نكته ضروري كه در سال ۲۰۱۷ بايد اجرا شوند

چه چيزي باعث مي شود يك سايت از نظر فني كامل باشد؟ در اينجا به ۷ عاملي اشاره مي كنيم كه به احتمال زياد بيشترين نقش را در سئوي فني در سال ۲۰۱۷ بازي خواهد كرد.

در سال ۲۰۱۶ حدس و گمان هاي زيادي در مورد ارزش سئو ي فني زده شده است؛ اعلام شده بود كه برخي از آنها از اعتبار  ساقط هستند؛ اما در نهايت با ارائۀ نمونه هاي برجسته از تاكتيك هاي سئوي فني و در نتيجه افزايش ترافيك، دوباره و به صورت قطعي، اعتبار به آنها باز گردانده شد.

پس چرا در مورد اين موضوع به ظاهر غير قابل بحث، تا اين حد نظرات پراكنده اي وجود دارد؟ ممكن است مشكل در تعريف سئوي فني باشد. اگر ما سئوي فني را اين طور تعريف كنيم: “شيوه هايي كه با هدف به حداكثر رساندن قابليت استفاده از سايت، موتور جستجو، و ايندكس شدن، بر روي وب سايت و سرور ها اجرا مي شود”، همه موافق خواهند بود (اميدواريم اينطور باشد) كه سئوي فني پايه و اساس لازم براي رتبه بندي بالاي موتور جستجو است.

در اين پست، بر روي ۵ گام اساسي براي موفقيت سئوي فني در سال ۲۰۱۷ تمركز مي كنيم. برخي از آنها مدتي مرتبط (relevant) بوده اند، برخي ديگر نسبتا جديد هستند و مربوط به تغييرات اخير موتور جستجو هستند.

شروع مي كنيم!

 1.      بررسي ايندكس

با تعدادي از صفحات وب سايتتان شروع مي كنيم كه توسط موتور جستجو ايندكس شده اند. براي بررسي، .دامنه سايت خود را در موتور جستجوي مورد نظرتان وارد مي كنيد

در حالت ايده آل، اين تعداد بايد تا حد زيادي با تعداد كل صفحات سايت شما تناسب داشته باشد، به جز آنهايي كه خودتان نمي خواستيد ايندكس بگيرند. اگر شكافي بزرگتر از چيزي كه انتظار مي رود وجود داشت، بايد صفحاتي كه براي ايندكس شدن مجاز نكرده ايد بررسي كنيد. كه ما را به نكته بعدي مي برد.

 1.      مطمئن شويد كه منابع مهم، قابليت جستجو شدن را دارند.

براي بررسي قابليت كرال شدن سايت خود، ممكن است وسوسه شويد به سادگي از طريق robots.txt آن را بررسي كنيد؛ كه گرچه ساده است اما دقيق نيست. robots.txt تنها يكي از راه هاي محدود كردن صفحات از ايندكس شدن است، بنابراين شايد بخواهيد از يك كرالر سئو براي دريافت فهرستي از تمامي صفحات مسدود شده استفاده كنيد، صرف نظر از اينكه آيا دستورالعمل در فايل robots.txt، متا تگ noindex يا تگ X-Robots وجود دارد يا خير.

به ياد داشته باشيد كه گوگل در حال حاضر قادر به ارائه صفحاتي مانند مرورگرهاي مدرن است؛ به همين دليل در سال ۲۰۱۷ مهم است  كه نه تنها صفحاتتان، بلكه همه انواع منابعتان (مانند CSS و جاوا اسكريپت) نيز قابل كرال شدن باشند. اگر فايل هاي CSS براي ايندكس شده بسته باشند، گوگل نمي تواند صفحات را طوري ببيند كه قرار است ديده شوند (و به احتمال خيلي زياد، نسخه بدون سبك آنها، يك فاجعه UX خواهد بود). همينطور اگر جاوا اسكريپتتان نيز قابل كرال شدن نباشد، گوگل هيچ يك از محتواهاي پوياي سايت شما را ايندكس نمي كند.

اگر سايت شما با استفاده از AJAX ساخته شده است و يا به شدت بر جاوا اسكريپت متكي است، بايد به طور خاص دنبال كرالري باشيد كه مي تواند جاوا اسكريپت را ارئه كند. در حال حاضر، تنها دو اسپايدرسئو اين گزينه را دارند: WebSite Auditor و Screaming Frog.

 

 1.  ۶۶۶    آناليز لينك هاي داخلي

لينك هاي داخلي كمك مي كند قدرت رتبه بندي (يا رتبه صفحه) را حول صفحات موثر تر پخش كرد.

زماني كه داريد لينك هاي داخلي را آناليز مي كنيد، موارد زير را بررسي كنيد.

 • كليك. تا جايي كه امكان دارد ساختار سايت خود را ساده كنيد، به اين ترتيب كه صفحات مهم، بيش از سه كليك از  صفحه اصلي فاصله نداشته باشند.
 • لينك هاي شكسته. بازديد كننده را گيج كرده و قدرت رتبه بندي صفحات را تضعيف مي كنند. بيشتر كرالر هاي سئو،  لينكهاي شكسته را نشان مي دهند، اما براي پيدا كردن همه آنها، مي تواند چالش برانگيز باشد. به ياد داشته باشيد به غير از عناصر HTML، تگ ها، عنوان هايي HTTP و نقشه هاي سايت را نيز نگاه كنيد.
 • لينك هاي ريدايركت. حتي اگر بازديد كننده در نهايت به صفحه درست آمده باشد، تعداد زياد ريدايركت ها، تاثير  منفي بر زمان بارگذاري  خواهد گذاشت. به دنبال زنجيره اي از سه ريدايركت يا بيشتر باشيد، و به محض اينكه لينك هاي صفحات ريدايركت شده را كشف كرديد آنها را به روز رساني كنيد.
 1.      سرعت صفحات را بسنجيد و آن بهبود دهيد

سرعت صفحه تنها يكي از اولويت هاي اصلي گوگل براي سال ۲۰۱۷ نيست، بلكه سيگنال رتبه بندي است. مي توانيد با استفاده از خود ابزار Page Speed Insights گوگل زمان بارگذاري صفحات خود را تست كنيد. وارد كردن آدرس تمام صفحات به صورت دستي براي بررسي سرعت مي تواند وقت پگير باشد، بنابراين براي اين كار مي توانيد از WebSite Auditor استفاده كنيد. ابزار PageSpeed گوگل كاملا با آن يكپارچه شده است.۳۶۶۲

اگر صفحه شما در برخي از جنبه هاي آزمون قبول نمي شود، گوگل به شما جزئيات مربوطه و توصيه هاي براي رفع آن مي دهد. حتي اگر تصاوير شما بيش از حد سنگين باشد، گوگل به شما يك لينك دانلود با نسخه فشرده آنها را مي دهد. مشخص است كه سرعت تا چه حد براي گوگل مهم است؟

 1.      موبايل فرندلي (موبايل پسند) شويد۲۹۵۸

چند هفته پيش، اخباري منتشر شد مبني بر اينكه گوگل مي خواهد “اولويت ايندكس موبايل وب سايت” را شروع كند، يعني نسخه موبايل وب سايت را را به جاي نسخه دسكتاپ آن ايندكس كند. و اين يعني نسخه موبايل صفحات شما تعيين مي كنند كه صفحات شما، هم در جستجو از طريق موبايل و هم در جستجو از طريق دسكتاپ، چه رتبه اي مي گيرند.

براي اينكه وب سايت خود را براي اين تغيير آماده كنيد مي توانيد اقدامات زير را انجام دهيد

 • با ابزار Mobile Friendly Test خود گوگل، موبايل پسند بودن وب سايتتان را بررسي كنيد.
 • سايت موبايل خود را به صورت جامع و كامل آناليز كنيد، درست همانطور كه با نسخه دسكتاپ اينكار را مي كنيد. به احتمال زياد لازم باشد از عامل كاربر سفارشي و تنظيمات robots.txtt استفاده كنيد.
 • رتبه بندي هاي موبايل را پيگيري كنيد. در نهايت، فراموش نكنيد كه رتبه بندي هاي موبايل خود در گوگل را پيگير  كنيد، و به ياد داشته باشيد كه پيشرفت شما، به احتمال زياد به زودي در رتبه بندي دسكتاپ نيز مشهود خواهد بود.
 • سئو

ادامه مطلب
نوشته شده توسط نوين ماركتينگ | ۲۰ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۳۲:۲۷ | آرشيو نظرات (0) :موضوع |

آيا سئو براي كسب و كار شما مناسب است؟


۴۲۶۳۳۱۳۶۱_۱۱۲۷۱_۱۱۱۸۴۴۷۲۶۹۶۱۲۵۳۱۱۷۰۰

بهينه سازي موتور جستجو (سئو) مي تواند براي هر مشتري نتايج مثبت و قوي در پي داشته باشد، اما ماركوس ميلر (Marcus Miller) مقاله نويس، توضيح مي دهد كه چرا سئو ممكن است براي هر كسب و كار و يا هر وضعيتي مناسب نباشد.

شنيدن اين حرف از يك سئو كار ممكن است عجيب به نظر برسد، اما شرايط بسياري وجود دارند كه جستجوي ارگانيك در آنها ممكن است بهترين گزينه براي يك چالش بازاريابي نباشد.

در واقع، مواقعي هستند كه سئو به تنهايي به درد آن موقعيت ها نمي خورد. در اين مقاله، من مي خواهم چند موقعيت مشترك و معمول در آژانس خودم را بررسي كنم، كه گاهي براي انجام سئو با يك مشتري قرارداد مي بنديم، اما بعد قرار داد را لغو مي كنيم چون به نظرمان سئو با مواردي كه آنها در نظر دارند مطابق نيست و يا عدم تطابق در موارد ديگري وجود دارد (مثل سرعت، بودجه، و غيره).

 1. بودجه

۴۲۶۳۱۰۹۳۴_۸۰۵۵۴_۴۴۰۰۲۹۴۱۳۳۵۴۶۱۲۵۲۲۲اين موضوع اولين و رايج ترين مسئله اي است كه با آن مواجه هستيم. كسب و كار مورد نظر مي خواهد در يك مدت مشخص در يك دوره زماني ثابت و با بودجه مشخص رتبه بگيرد. شما بايد اول چشم انداز را بررسي كنيد؛ و بسته به اينكه آيا يك كسب و كار محلي داريد يا يك كسب و كار در سطح ملي، بايد در مورد هزينه اي كه بايد صرف كنيد تا به جايي برسيد واقع بين باشيد.

برآورد هزينه پروژه هاي سئو به خودي خود اغلب دشوار است. متغيرهاي بسياري وجود دارند، اما در اكثر موارد، با استفاده از ابزارهايي مانند Majestic و Ahrefs مي توانيد تا حدي متوجه شويد كه اين رقابت به چه شكل است و رويكرد تقريبي براي حركت رو به جلو چه خواهد بود.

البته، حتي زماني كه به جايي رسيديد كه مي خواستيد، باز هم بايد كارهايي انجام شود تا جايگاه ارگانيك و مطلوب خود را حفظ كنيد، و اگرچه هزينه اين كار به مراتب كمتر از هزينه اوليه است، اما بايد اين عامل را نيز به بودجه بازاريابي خود اضافه كنيد.

در دسترس بودن بودجه همچنين مي تواند افراد را به سمت تاريك سئو نيز هدايت كند. هميشه افرادي هستند كه مي خواهند خيلي سريع و در زمان كم با دستورالعمل هاي گوگل شما را به پيشرفت برسانند تا به اين ترتيب مجبور نشويد خيلي از بودجه بازاريابي خود استفاده كنيد – در حالي كه آسيب چنين كاري در دراز مدت به مراتب خيلي بيشتر است.

 1. زمان بندي (Timeframe)

مسئله زمان بندي هم معمولا با بودجه همراه است، و شركت ها معمولا تمايل دارند در يك دوره زماني مشخص، مثلاً در جايگاه سوم قرار بگيرند. اما در اين مورد نيز نمي توانيد خيلي راحت مشخص كنيد كه اين كار چه مدت طول خواهد كشيد.

سئو معمولا هدفي است كه هميشه در حال حركت است. علاوه بر اين، اگر در حال حاضر در صفحه سه هستيد و مي خواهيد جز سه لينك برتر در صفحع اول رتبه بندي شويد، بنابراين ما بايد يك سري كارها را انجام دهيم و بررسي كنيم چگونه مي توانيد سريع تر به جلو حركت كنيد. به طور معمول، هرچه به بالاي صفحه اول نزديك و نزديك تر مي شويم، سرعت ارتقا كاهش مي يابد و نتايج تا حدي بالا و پايين مي شوند.

در اينجا هم درست همانند تعيين بودجه، بايد به اين كوه ديجيتال كه مي خواهيد از آن صعود كنيد تا حدي اشراف داشته باشيد و بتوانيد يك بازه زماني را تخمين بزنيد كه با بودجۀ در دسترستان هم خواني داشته باشد. مثلث مديريت پروژه در اينجا به ما نشان مي دهد كه پروژه هاي سئو هرگز نمي توانند هم خوب، هم سريع و هم ارزان باشند، در بهترين حالت شايد فقط بتوانيد به دو معيار از اين معيارها برسيد – يعني كار مي تواند خوب و سريع باشد، اما قطعا ارزان نخواهد بود.

 1. رقابت آگهي

در حالي كه سر و صدا و هياهو در مورد پنگوئن و پاندا و ديگر اجزاي الگوريتمي زياد است كه محتواي كم كيفيت يا تلاش هايي كه براي دستكاري نتايج وجود دارند را به شدت مورد هدف قرار مي دهد، اما جنگ واقعي در مورد اسپم ها، توسط تيم طرح بندي صفحه (page layout) هدايت مي شود.

۴۲۶۳۱۰۴۸۸_۸۲۷۰۶_۲۶۸۴۲۸۴۸۱۸۹۶۱۵۴۸۵۶۸حركت اخير گوگل در نشان دادن چهار آگاهي در بالاي صفحه نتايج جستجو براي برخي از كوئري ها، و سپس بزرگ تر كردن اين آگهي ها، باعث شده است كه محتواي ارگانيك بيشتر از هميشه به پايين صفحه منتقل شوند. Factor in site links and ad extensions in paid results، و شما مي توانيد بيش از ۲۰ لينك در بالاي اولين ليستينگ ارگانيك داشته باشيد. ليستينگ هاي ارگانيك براي عبارات تجاري، در تركيب با برخي از نتايج محلي، نتايج تصويري، اخبار، و يا محتواي ديگري كه در صفحه اول هستند، can look like a poor relative of the big booming ads.

رقابت در فضاي آگهي نيز خيلي شديد است. كساني كه تبليغ مي كنند دائما حواسشان به اين است كه چه كلمات كليدي نتيجه مي دهند و مي توانند صفحات فرود عالي خلق كنند و در ارائه آگهي ها خلاقانه عمل مي كنند تا اطمينان حاصل كنند ليستينگ هاي ارگانيك در مورد عبارات تجاري، كمتر و كمتر كليك مي خورند. ليستينگ هاي ارگانيك به طور كلي كليك هاي بيشتري مي گيرند؛ با اين حال، زماني كه به عبارات كاملا تجاري نگاه كنيم، متوجه مي شويم كه نتايج پرداخت شده (paid results) به ازاي هر يك كليك ارگانيك، دو كليك مي گيرند، و فكر مي كنم گوگل به همين دليل بود كه به ارگانيك هاي تجاري (commercial organic) واكنش نشان داد.

 1. كلمات كليدي اشتباه

ما اغلب با اين مسئله روبرو مي شويم، و معمولا وقتي اتفاق مي افتد كه برخي از كلمات كليدي نمي توانند كاري از پيش ببرند چون كلمات كليدي ديگر كار نمي كنند چرا كه هيچ استراتژي وجود ندارد كه باعث شود هر كسي كه كليك مي كند، در نهايت هم خريد بكند. بهترين مثال در اينجا اين است كه هدف كاربر جستجوي يك كلمه كليدي اطلاعاتي باشد اما يك صفحه تجاري خاص برايش باز شود. براي مثال، كاربر با جستجوي “بهترين تلويزيون ال سي دي”، از صفحه اي سر دربياورد كه به جاي اينكه به كاربر اطلاعاتي بدهد يا براي تصميم گيري در مورد خريد به او كمك كند، فهرستي از تلويزيون هاي LCD را آورده باشد.

اغلب مشخص نيست كه يك مجموعه كلمات كليدي مشخص چگونه كار مي كنند، به همين دليل، مي توان با استفاده از تبليغات كيلكي، آزمون هاي پايه اي انجام داد تا ارزش آن كلمات كليدي را بهتر تشخيص داد. با خريد ۱۰۰۰ كليك و اثبات نتايج با مبالغ كم، مي توانيد معيارهايي را تعيين كنيد كه به شما كمك مي كنند در مقابل ضربه هاي سئو جا خالي دهيد.

ممكن است شاهد مخالف هايي در مورد اين رويكرد باشيد، اما يك ماه كمپين تبلغات كليكي كه به هيچ نتيجه اي نرسيده است، بهتر از شش ماه كمپين سئويي است كه عبارات را رتبه بندي مي كند و هيچ نتيجه اي هم نمي گيرد.

گوگل بسيار هوشمند است، و رتبه بندي براي يك عبارت خاص كاملا مستلزم بهترين محتوا براي آن عبارت جستجو است. بنابراين دوباره مي گويم، اگر نمي خواهيد يا نمي توانيد چنين محتوايي توليد كنيد، بايد بدانيد كه اين استراتژي سئو، استراتژي خوبي نيست.

وقتي به پايان اطلاعاتي طيف كلمه كليدي (informational end of the keyword spectrum) برسيم، خطوط و محدودۀ بين بازاريابي محتوا، بازاريابي رسانه هاي اجتماعي، و بهينه سازي سايت محو مي شود، بنابريان اطمينان حاصل كنيد استراتژي شما امكان چنين كاري را مي دهد.

موارد بسياري وجود دارد كه كلمات كليدي ممكن است مناسب آنها نباشند، از رقابت آگهي گرفته تا صرفا دور بودن از موضوع به لحاظ استراتژيكي. قبل از اينكه بخواهيد يك كمپين بلند مدت را شروع كنيد، اطمينان حاصل كنيد كه كلمات كليديتان به خوبي عمل مي كنند.

 1. كسب و كار جديد

جستجوي ارگانيك نيازمند زمان و تلاش است، بنابراين اگر در حال راه اندازي يك صنعت بسيار رقابتي هستيد و شديدا نياز داريد خيلي سريع نتيجه بگيريد، بهتر است بدانيد سئو ممكن است خيلي مناسب شما نباشد. حتي در فضاي كسب و كار محلي هم مي توانيد ببينيد كه شش ماه يا بيشتر طول مي كشد كه به نتيجه دست پيدا كرد.

اگر سرعت براي شما مهم است، ممكن است بخواهيد بر روي يك تاكتيك بازاريابي تمركز كنيد كه مي تواند به سرعت به نتيجه برسد. سپس در حالي كه با دقت نتايج حاصل از كمپين ارگانيك خود را اندازه گيري مي كنيد، به آرامي ترافيك ارگانيك خود را در پس زمينه ايجاد كنيد.

 1. خدمات يا محصول جديد

در صورتي كه هيچ كس از محصول يا خدماتي كه ارائه مي كنيد اطلاع نداشته باشد، سئو ممكن است گزينه خوبي نباشد. اگر هيچ كس در جستجوي شما و يا آنچه انجام مي دهيد نباشد، بنابراين كسي پيداتان نمي كند.

در اين مورد، شما بايد بر روي نقاط ضعف مشتريان خود متمركز شويد، تا بتوانيد با تبليغات و يا محتوايي كه آگاهي از محصول يا خدمات شما را افزايش مي دهند، آنها را هدف قرار دهيد. شايد لازم باشد رويكرد هايي را به كار ببنديد كه باعث مي شود افراد در مورد شما آگاهي پيدا كنند و سپس به آنها نشان دهيد محصول شما چگونه مي تواند زندگي آنها را ساده تركند و يا در وقت و هزينه شان صرفه جويي كند.

 1. خودتان را فقط براي قرار گرفتن در جايگاه اول آماده كنيد

سئو يك بازي مجموع صفر است، بنابراين اگر عبارات تجاري از طريق جستجوي ارگانيك را هدف قرار دهيد، بايد بدانيد كه هميشه رقابت وجود خواهد داشت. هيچ فرمول جادويي در اينجا وجود ندارد، و اگر فرصت اشخاص ديگر را بگيريد، آنها هم به احتمال زياد فرصت شما را مي گيرند.

به جاي تمركز بر رتبه بندي، كه با توجه به تعداد عوامل الگوريتمي مانند مكان و شخصي سازي، شكننده و متغير هستند، به بازگشت سرمايه گذاري ارگانيك در رابطه با كانال هاي ديگر نگاه كنيد، و در نظر بگيريد چه كار مي توانيد بكنيد تا مطمئن شويد حداكثر سود را از جستجو ارگانيك بدست مي آوريد.


ادامه مطلب
نوشته شده توسط نوين ماركتينگ | ۲۸ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۲۹:۰۵ | آرشيو نظرات (0) :موضوع |

الگوريتم جديد گوگل به نام “Possum”

۵۹۸۸۸

هر آنچه كه لازم است در مورد به روز رساني الگوريتم “Possum” گوگل بدانيد

مي خواهيد بدانيد به تازگي چه اتفاقي براي رتبه بندي جستجوي محلي افتاده است؟ جوي هاوكينز(Joy Hawkins)، مقاله نويس، در مورد به روز رساني اخير الگوريتم محلي كه كارشناسان سئوي محلي به آن مي گويند “Possum”، مطالبي نوشته است.

براي كساني كه نمي دانند “Possum” چيست بايد بگويم اين اسمي است كه جامعه سئوكاران محلي تصميم گرفته اند به روز رساني الگوريتم محلي عظيمي بدهند كه اول سپتامبر ۲۰۱۶ اتفاق افتاده است.

فيل روزك (Phil Rozek) كسي بود كه اين اسم را پيشنهاد كرد، دليلش هم اني بود كه بسياري از صاحبان كسب و كار ها فكر مي كنند ليستينگ Google My Business انها از بين رفته است، در حالي كه اينطور نيست. آنها فقط فيلتر شده اند- خودشان را به موش مردگي زده اند.

حالا اين به روز رساني چه بود؟

تمام شواهد نشان مي دهد ظاهرا اين به روز رساني خاص، تنها رتبه بندي –pack3 و Local Finder (يا به عبارتي همان نتايج محلي و يا نتايج Google Maps) را تحت تاثير قرار داده است. ظاهرا يك به روز رساني ديگر هم هست كه درست بعد از اين به روز رساني اتفاق افتاده، كه نتايج ارگانيك را تحت تاثير قرار داده است.

به نظر من هدف اصلي اين به روز رساني براي تنوع بخشيدن به نتايج محلي و همچنين جلوگيري از اسپم رتبه بندي بوده است.

بر اساس ده ها گزارش رتبه بندي كه تحليل كرده ام، مي گويم اين بزرگترين به روز رساني محلي، از زماني است كه كبوتر در سال ۲۰۱۴ اتفاق افتاد. يكي از موارد اصلي كه به روز رساني شده، فيلتر گوگل است كه بر روي نتايج محلي اعمال شده است.

جزئيات

 1. رتبه بندي كسب و كارهايي كه خارج از محدوده طبيعي شهر قرار دارند، به شدت افزايش كرد.

اوايل سال جاري در مورد مشكلي نوشتم كه ما سئوكاران محلي مواجه ايم و آن اينكه اگر يك كسب و كار خارج از محدوده طبيعي شهر باشد، براي هر كلمات كليدي كه نام آن شهر را داشته باشد، به طور جدي در رتبه بندي به مشكل خواهند خورد. با توجه به نقشه گوگل، اين كسب و كار “از لحاظ فني” حتي جز شهر هم محسوب نمي شود.

پس از اين به روز رساني، كسب و كارهاي اين چنيني، افزايش عظيمي در رتبه بندي هاي محلي خود داشتند. در اينجا يك مثال مي آوريم.

Direct Inspections شركتي در ساراسوتا است كه اخيرا از من مشاوره گرفتند. آنها واقعا مي خواستند براي كلمات كليدي مانند “home inspector Sarasota” رتبه بگيرند. آنها خارج از مرزهاي طبيعي ساراسوتا بودند و از لحاظ فني به منطقه اي مربوط مي شدند كه اراضي گُلف گِيت ناميده مي شد. و مانند خيلي ديگر از اين موارد، آدرس پستي آنها نيز در ساراسوتا است.

در ۶ آگوست، رتبه بندي محلي آنها براي “Home Inspector Sarasota” 31 بود و من كم كم داشتم به اين نتيجه مي رسيدم كه بدون يك آدرس در داخل محدوده طبيعي شهر، رتبه بندي براي كلمات كليدي مثل اين باعث افت بيشتر بود. همه ما تعداد زيادي از اين مشتري ها داشته ايم و ديده ايم كه حتي پس از سال ها انجام كارهاي درست و مناسب، رتبه بندي محلي آنها براي چنين كلمات كليدي اصلا تكان هم نمي خورد.

بعد از به روز رساني، رتبه بندي آنها به جايگاه ۱۰ رسيد (بله، ۲۱ جايگاه ارتقا پيدا كرد). دقيقا همين الگوهاي يكسان براي همه كسب و كارهاي ديگري كه پيگيري مي كرديم اتفاق افتاد.

 1. گوگل ديگر بر اساس آدرس و وابستگي (affiliation) فيلتر مي كند.

پيش از اين، اغلب يك فيلتر محلي كه روي نتايج محلي اعمال مي شد پروفايل هايي كه شماره تلفن يا دامنه هاي مشابه را به اشتراك گذاشته بودند فيلتر مي كرد.

به عنوان مثال، ممكن است يك دفتر فيزيوتراپي داشته باشيد كه سه ليستينگ جداگانه براي هر يك از پزشكان و سپس يك ليستينگ براي خود داشته باشد. اين پروفايل هاي جداگانه همه به يك وب سايت لينك مي شوند و از يك شماره تلفن نيز استفاده مي كنند. معمولا، تنها يك يا دو تا از اين ها در نتايج محلي نشان داده مي شوند، و بقيه فيلتر مي شوند.

البته دليلش هم مشخص است، چون گوگل به طور منظم محتواي تكراري را فيلتر مي كند، و نشان دادن نتايج مشابه از يك شركت به هزاران كاربر، لزوما خيلي به درد كاربران نمي خورد. وقتي داريد يك دندانپزشك جديد را جستجو مي كنيد، آيا واقعا مي خواهيد نام يك دفتر را چندين بار ببينيد؟

بعد از اين به روز رساني، شاهد اين بوديم كه بسياري از شركت ها با توجه به اينكه آدرس شركت با ليستينگ ديگري در همان رده مشابه (همان نوع كسب و كار) است، فيلتر مي شوند. در اينجا يك مثال مي آوريم.

شما عبارت “personal injury attorney palmdale” را جستجو مي كنيد و ۱۶ نتيجه در Local Finder نشان داده مي شود. حداقل پنج ليستينگ وجود دارد كه آدرس آن كاليفرنيا، پالم ديل، خيابان ۱۰۰۸ W باشد، كه همه آنها وكلاي صدمه شخصي هستند. در حال حاضر، يكي از آنها در Local Finder نشان داده مي شوند و چهارتاي ديگر فيلتر مي شوند:

Stefyan Law Firm – نشان داده شده

DeVille Law Group Inc – فيلتر شده

iAccidentLawyer – فيلتر شده

Nadrich & Cohen – فيلتر شده

Wilshire Law Firm – فيلتر شده

Broland در انجمن محلي جستجوي محلي خاطر نشان كرد اگر شما فقط بر روي نقشه در Local Finder كمي زوم كنيد مي توانيد ليستينگ هاي فيلتر شده را ببينيد. وقتي من براي اين كوئري اين كار را انجام دادم، ۶۱ نتيجه بدست آمد – و بيشتر نتايج فيلتر شده اي هم كه در بالا به اشاره كردم نيز نمايش داده شدند.

local-filter-possum

مورد ديگري كه بررسي كردم در مورد مالك شركتي بود با دو ليستينگ بود كه نام هاي متفاوت، شماره تلفن متفاوت، وب سايت هاي متفاوت و آدرس متفاوت داشتند. رتبه بندي اين شركت را روزانه پيگري كرديم و از ردياب BrightLocal استفاده كرديم كه هر روز از نتايج جستجو عكس مي گرفت.

روزي كه يك ليستينگ نشان داده مي شد، ليستينگ ديگر نمايش داده نمي شد. جايشان با هم عوض مي شد اما هرگز همان زمان با هم ظاهر نمي شدند.

در ابتدا كمي گيج شدم چون نام، آدرس، شماره تلفن و مشخصات آنها كاملا با هم تفاوت داشت. بعدا مشتري توضيح داد كه آدرسشان متفاوت است اما در اصل در يك ساختمان هستند. آدرس به اين دليل متفاوت بود كه ساختمان دوبر بود و به دو خيابان راه داشت.

اين اطلاعات به من كمك كرد تا مطمئن شوم گوگل پيچيده تر از آن است كه تنها به دنبال آدرسي باشد كه در Google My Business وارد كرده ايد.

(توجه داشته باشيد خيلي ها صرفا با اضافه كردن يك شماره پلاك متفاوت در تلاش بوده اند از فيلتر فرار كنند. در مواردي كه من كار كرده ام چنيچ چيزي جواب نداده است.)

مورد ديگري هم هست كه خيلي شديد تر است. دندانپزشكي كه من با او كار مي كردم دو كلينيك مختلف داشت. هر دو در يك خيابان بودند، اما آدرسشان كاملا متفاوت بود و در يك ساختمان هم نبودند. NAP هاي مختلف و پزشكان مختلف داشتند، هاست سايت ها يكي نبود، و حتي حساب گوگلشان نيز با هم متفاوت بود. تنها ارتباط اين دو اين بود كه صاحب هر دو يك نفر بود، و به لحاظ فني، شركت مادر كه صاحب هر دو بود تنها چيزي بود كه در مجوز كسب و كار وي ذكر شده بود.

مي دانستم زماني كه ليستينگ كسب و كار به حالت تعليق است، گوگل اغلب جواز كسب مي خواهد، اما ظاهرا گوگل واقعا خيلي بيشتر از چيزي كه من فكرش را مي كردم در مورد كسي كه صاحب شركت هاي متعدد در همان صنعت مشابه مي داند.

در مورد اين دندانپزشك، دو كلينيك وي قبلا براي كلمات كليدي مختلف، دو رتبه در pack-3 مي گرفتند. در حال حاضر، نمي توانم كاري كنم كه هر دو با هم باشند، يا اين بود يا آن.

توجه داشته باشيد كه اين فيلتر با جريمه فرق مي كند. گوگل ليستينگ را از بين نمي برد يا از رتبه بندي حذف نمي كند. در واقع بيشتر شبيه به يك فيلتر ارگانيك عمل مي كند، كه “بهترين” و مناسب ترين ليستينگ ها را دست چين مي كند و آنهايي كه خيلي مشابه هستند را فيلتر مي كند.

من اغلب براي كلمات كليدي مختلف، رتبه بندي ليستينگ مختلف مشاهده كرده ام، به طوري در حالي كه ليستينگ شركت حقوقي براي “personal injury attorney” رتبه مي گيرد، وكلاي خصوصي ممكن است در عوض براي “motorcycle accident attorney” رتبه بگيرند (مانند review هايي كه در مورد تصادفات موتور سيكلت صحبت مي كنند).

 1. اهميت مكان فيزيكي جستجوگر بيشتر از قبل شده است.

يك شركت براي مشاوره با ما تماس گرفت، و در مورد اين به روز رساني الگوريتم نگران بود. آنها متوجه شده بودند كه مكانهاي آنها ديگر در pack-3 رتبه نمي گرفت. وقتي بررسي هاي لازم را انجام داديم، معلوم شد كه از آنجايي كه آنها از دفتر مركزي خود در آلاباما جستجو را انجام مي دادند، چيزي كه مي ديدند كاملا متفاوت از چيزي بود كه كاربري كه در تگزاس، جايي كه يكي از شركت هايشان شعبه داشت، جستجو مي كرد مي ديد.

اين شركت در ريچلند هيل تگزاس بود، و در هنگام جستجو هرچه از شهر دورتر مي شديد، نقشه بيشتر روم اوت مي كرد، و در نتيجه رتبه بندي ليستينگ نيز بيشتر كاهش پيدا مي كرد. براي آنها كه در آلاباما بودند شركت براي كلمه كليدي [خدمات + شهرستان] در جايگاه هفتم ليست بود، در حالي كه يك كاربر در ريچلند هيل تگزاس بود، ممكن بود شركت را براي همان كلمه كليدي در جايگاه اول ببينيد.

به نظر مي رسد كه بعد از اين به روز رساني، اطمينان از يكي بودن موقعيت مكاني جستجوگر با شهري كه رتبه بندي را دنبال مي كند مهم تر از هميشه است. ابزاري است كه امكان انجام اين كار را به شما مي دهد Bright Local است.

 1. نتايج جستجو بسته به تغييرات جزئي كلمه كليدي جستجو، متفاوت مي شوند.

گزارش هاي زيادي دريافت كردم مبني بر اينكه pack-3 بر اساس تغييرات جزئي كلمات كليدي، تفيير كرده است. پيش از اين، اگر تايپ مي كرديد “Los Angeles Chiropractor” يا “Chiropractor Los Angeles” و يا ” Chiropractor Los Angeles CA” اغلب نتايج نسبتا مشابه مي ديديد.

بعد ار اين به روز رساني، شاهد نوسانات بسيار بيشتري بين كلمات كليدي مشابه بوده ايم. در برخي موارد ديده ام كه يك ليستينگ كه براي يك كوئري فيلتر شده بود، اگر مخفف ايلات را به كلمه كليدي اضافه مي شد، در نتايج محلي نشان داده مي شد.

 1. به نظر مي رسد فيلتر محلي مستقل از فيلتر هاي ارگانيك عمل مي كند.

قبلا اينطور بود كه اگر گوگل وب سايت خود را به صورت ارگانيك فيلتر مي كرد (يا صفحه خاصي را فيلتر مي كرد كه ليستينگتان را به آن لينك مي داديد)، تاثير منفي بر رتبه بندي مي گذاشت.

بعد از اين به روز رساني، شركت هاي زيادي را ديده ام كه براي عبارت رقابتي رتبه بالايي مي گيرن كه صفحات لينك شده اند كه به صورت ارگانيك فيلتر شده بودند.

يك موردي كه من بررسي كردم مربوط به يك شركت خدماتي بود كه سايت هاي مختلفي داشت. يكي از سايت ها همه جا فيلتر مي شد چون سابقاً رتبه بندي را كاهش مي داد.

پس از به روز رساني، مشتري متوجه شد كه رتبه بندي اش ارتقا پيدا كرده است، علي رغم اينكه URL اي كه در ليستينگ GMB خود استفاده مي كرد، صفحه بود كه فيلتر شده بود.

مثال ديگر مربوط به شركتي است كه پس از به روز رساني دو بار رتبه گرفته بود. آنها براي يك شركت دو ليستينگ در گوگل داشتند، و قبل از بروز رساني، تنها يكي از آنها در pack-3 رتبه مي گرفت (ديگري فيلتر مي شد). تفاوت بين اين دو ليست اين بود كه يكي از آنها به نسخه www وب سايت آنها لينك شده بود و ديگر فقط به نسخه domain.com (بدون www).

گوگل آنقدر هوشمند است كه متوجه شود اين سايت ها يكي هستند، و هر دو را ايندكس نكرده بود، اما اين هم مثال ديگري بود در رابطه با اينكه ظاهرا فيلتر محلي كاملا متفاوت از فيلتر ارگانيك عمل مي كند و كمتر از گذشته به هم متصل هستند.

خلاصه

به طور خلاصه، ما هنوز شاهد نوسانات بسياري هستيم، كه من را به اين فكر وا مي دارد كه گوگل هنوز هم در حال تست سيگنال هاي مختلف رتبه بندي است. ردياب هاي رتبه بندي مانند Algoroo، هنوز نوسانات بسياري در نتايج جستجو نشان مي دهند. اين امكان وجود دارد كه برخي از چيزهايي كه تغيير داده اند به حالت قبل برگردد.

تا كنون، به نظر مي رسد اين فيلتر پا برجا باشد، اما من هنوز هم موارد بيشتري را ارزيابي مي كنم تا الگوهاي بيشتري ببينم.

آيا شما هم مواردي از اين قبيل داريد كه بخواهيد با به اشتراك بگذاريد؟

بهينه سازي سايت


ادامه مطلب
نوشته شده توسط نوين ماركتينگ | ۶ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۰۴:۵۱:۱۲ | آرشيو نظرات (0) :موضوع |

۵ راه براي محافظت از سايت در برابر جريمه هاي گوگل


۹۶۶۳

اگر مي خواهيد سايتتان مثل چسب دوقلو به بالاي صفحه اول گوگل بچسبد، بايد كارهاي زير را انجام دهيد:

بايد هميشه سايت خود را از مجازات گوگل، مانند پنگوئن (Penguin) و پاندا (Panda)، حفاظت كنيد.

سوال اينجاست:

چگونه مي توانيد سايت خود را نسبت به اين به روز رساني ها با دوام تر كنيد؟

براي گرفتن جواب اين مقاله را بخوانيد …

 1. guest posting نكنيد (از هر نوعش)

اجازه بدهيد يك بار براي هميشه اين موضوع را روشن كنم.

از نظر من guest posting، يك استراتژي لينك سازي كارساز است.

اما نبايد تنها استراتژي باشد كه شما از آن بهره مي بريد.

به ياد داشته باشيد: راه اجتناب از مجازات گوگل (به خصوص پنگوئن) داشتن يك پروفايل لينك طبيعي است.

و سايتي كه تعداد زيادي لينك از يك منبع (و حتي guest post) داشته باشد با سر به زمين خواهد خورد.

همچنين اين خطر هميشه در كمين است كه گوگل، ارزش لينك هاي guest post ها را تنزل دهد. افراد زيادي هستن كه به مقياس هاي بزرگ guest posting مي كنند و گوگل تمامي آنها را ناديده مي گيرد. همچنين، تشخيص لينك هاي guest post ها براي گوگل بسيار آسان است.

منظور من را اشتباه نگيريد:

guest posting يك راه موثر و قابل اندازه گيري براي ساخت لينك هاي معتبر و كمك به سئوي سايت است.

به همين دليل فكر مي كنم، عنوان ” guest posting نكنيد” تا حدي خشن است. شايد بهتر بود اين عنوان را مي نوشتم “اگر قرار است guest posting، استراتژي اول، دوم و يا حتي سومتان براي لينك سازي باشد، guest posting نكنيد”.

اقدام عملي:

در guest posting زياده روي نكنيد: لينك هاي guest post ها تنها بايد ۲۰٪ از پروفايل لينك شما را تشكيل دهند.

 1. بر روي LDR خود تمركز كنيد

احتمالاً مصاحبه با يكي از اعضاي سابق تيم Webspam گوگل را ديده ايد كه در آن مي گويد: “Relevancy، PR جديد است”.

گوگل بر روي علامت هايي مانند PageRank تاكيد كمتر، و بر روي( Linking Domain Relevancy (LDR تاكيد بيشتري دارد.

معني LDR اين است: “آيا سايتي كه به شما لينك مي دهد، با شما در يك زمينه (niche) مشابه است؟”

مثلا فرض كنيد كه شما سايتي داريد كه درباره غذاي سگ است.

منطقي است كه پروفايل لينكتان از لينك هايي تشكيل شده باشد كه دربارۀ غذاي سگ و حيوانات خانگي ديگر باشد.

البته مشخصاً لينك هايي هم از سايت هاي نا مرتبط و “عمومي”، مانند دايركتوري ها و سايت هاي خبري خواهيد داشت.

اما اين واقعيت همچنان به قوت خود باقي مي ماند كه پروفايل لينك طبيعي هر سايتي كه دربارۀ غذاي سگ باشد، از سايت هاي ديگري لينك دارد كه آنها هم مربوط به غذاي سگ هستند.

من كه فكر مي كنم تمركز دور بعدي به روز رساني هاي گوگل در زمينه LDR خواهد بود. سايت هايي كه لينك هاي fistful يا نا مرتبط دارند حتماً ضربه خواهند خورد.

در واقع، امكانش هست كه در حال حاضر نيز، بخشي از فيلتر الگوريتم پنگوئن همين موضوع باشد.

مي توانيد نمودار تجزيه و تحليل پنگوئن را از سايت، Microsite Masters.com’s بررسي كنيد:

سايت هايي كه لينك هاي مرتبط ندارند، به احتمال ۵۰ درصد بيشتر از سايت هايي كه حداقل تعدادي بك لينك مرتبط دارند، توسط پنگوئن ضربه مي خورند (get hit).security-website

اقدام عملي:

بر روي LDR تمركز كنيد: اطمينان حاصل كنيد كه حداقل ۳۰٪ از لينك هايتان niche-relevant باشند. حتما لازم نيست كه دقيقا در همان زمينه (niche) باشند، اما حتما بايد تا حدي LDR داشته باشند.

 1. تنوع هوشمندانۀ متون لنگر (Anchor Text)

احتمالا تا الان بايد دانسته باشيد كه تنوع در متون لنگر يك “اجبار” است.

متاسفانه، اكثر مردم در مورد متن لنگر به بيراهه مي روند.

و به جاي تكرار يك پروفايل لينك مجاز، متون لنگر را با anchor هاي عمومي مانند “اينجا” و “اين سايت” درهم مي كنند.

كه به نظر من (و حتي گوگل) طبيعي به نظر نمي رسد.

و مطمئن هستم كه گوگل – درست مثل پنگوئن – در آينده متن لنگر را به عنوان يك فاكتور در نظر مي گيرد.

هيچ آزموني براي ارزيابي نسبت دقيق anchor وجود ندارد، اما اين نسبت ها كه در پايين آورده شده، مي توانند به شما ايده اي بدهند كه متن لنگر خود را چگونه بايد توزيع كنيد:

۳۰% : متن لنگر برند (مثل Backlinko)

۱۰%: URL خالي (مثل backlinko.com)

۱۰%: نام دامنه (مثل Backlinko.com)

۱۰%: متن لنگر نام وب مستر (مثل Brian Dean)

۵%: anchor هاي عمومي (مثل اينجا، اين پست و بلاگ، وب سايت)

۴۵%: متن لنگر منحصر به فرد (مثل اين پست در گوگل توسط Brian، وب سايت لينك سازي وي و با توجه به پست Brian Dean به روز رساني شده)

۱%: متن لنگر كلمات كليدي پولي (مثل ساختمان)

اقدام عملي:

در مورد متن لنگر هوشمندانه عمل كنيد: از متن لنگر نام وب مستر و نام دامنه برند بيشتر استفاده كنيد.

 1. نشانه برند (Brand Signal) بسازيد

هيچ شكي نيست كه گوگل عاشق برندهاي بزرگ است.

برندهاي بزرگ نه تنها رتبه بهتري مي گيرند، بلكه كمتر مجازات هم ميشوند.

بنابراين اگر مي خواهيد از سايت خود در برابر مجازات هاي گوگل محافظت كنيد، ديگر كم كم بايد تبديل به يك برند شويد.

خوشبختانه، براي اينكه براي سايت خود برند آنلاين بسازيد، نيازي به بودجه شش رقمي نداريد.

برخي از راه هاي موثر و كم هزينه براي ساخت سريع نشانه هاي برند عبارتند از:

سايتي كه قانوني و مجاز به نظر برسد: براي اينكه سايتتان طراحي خوب و زيبايي ندارد، هيچ بهانه اي قبول نيست. نشانه هاي قابل اعتماد برند مانند يك آدرس فيزيكي و شماره ۱-۸۰۰ در صفحه “تماس با ما” (physical address and 1-800 number on your contact page) بسازيد.

حضور در رسانه هاي اجتماعي: گوگل ممكن است از ميزان فالوور هاي شما در رسانه هاي اجتماعي (مانند طرفداران فيس بوك) استفاده كند تا تشخيص دهد آيا شما يك برند هستيد يا نه. برند هايي كه شما حتي فكرش را هم نمي كنيد، فالور هاي زيادي در رسانه هاي اجتماعي دارند … كه در واقع اين را به گوگل القا مي كند كه آنها يك برند هستند و درنتيجه مي توانند مورد اعتماد باشند. اگر مي خواهيد مانند يك برند باشيد، بايد زمان زيادي را براي اين سيستم عامل ها صرف كنيد تا بتوانيد فالوور جمع كنيد.

Laptop computer, padlock and codes

جستجوي برندها (Branded Searches)

ساده است؛ مردم در گوگل، دنبال برند ها هستند. حتي با وجود اينكه Backlinko تقريبا جديد است، ميزان جستجوي آن در گوگل خيلي زياد است.

اقدام عملي

نشانه هاي برند بسازيد: كمي از زماني كه صرف ساختن لينك مي كنيد را به ساختن نشانه هاي برند براي سايتتان اختصاص دهيد.

 1. متوقف كردن سيگنال اسپم اجتماعي

اگر سيگنال هاي اجتماعي براي هميشه به يك بخش عمده از الگوريتم گوگل تبديل شوند، خيلي راحت به عنوان سيگنال هاي جعلي تشخيص داده مي شوند. فكر مي كنم به روز رساني بزرگ بعدي، سايت هايي را هدف قرار دهد كه از توييتهاي ساختگي، لايك هاي فيس بوك جعلي و AuthorRank اغراق آميز استفاده مي كنند.

و حتي ممكن است گوگل سايت هايي كه در رسانه هاي اجتماعي، فالوورهاي جعلي دارند را نيز هدف قرار دهد. و تشخيصش هم خيلي راحت است: يك حساب توييتر كه فقط ۱۰ تا توييت دارد و هيچ فعاليتي هم نمي كند، مسلما نبايد ۰۰۰/۱۰ فالوور داشته باشد.

به خصوص در مورد دستكاري گوگل پلاس بايد خيلي مراقب باشيد.

مثل اين است كه با محصول خودشان بخواهيد فريبشان بدهيد. گوگل در مورد سايت هايي كه چنين كاري مي كنند، خيلي سرسختانه عمل مي كند.

حداقل كاري كه مي كنند اين است كه از سيگنال هاي اجتماعي براي تاييد اعتبار لينك هايتان استفاده مي كنند. خودتان فكر كنيد: چطور ممكن است صفحه اي كه هزاران لينك دارد، نه توييتي داشته باشد و نه در فيس بوك چيزي به اشتراك گذاشته باشد ؟

بهينه سازي سايت


ادامه مطلب
نوشته شده توسط نوين ماركتينگ | ۲۹ شهريور ۱۳۹۵ ساعت ۰۲:۴۸:۰۹ | آرشيو نظرات (0) :موضوع |

الگوريتم جديد گوگل

۲۸۴

چند روزي است كه شاهد تغييرات زيادي در نتايج گوگل هستيم و تماس هاي زيادي از طرف افراد مختلف داشتيم كه رتبه سايت هاي آن دچار تغييرات زيادي شده است بعضي سايت ها رشد خيلي خوبي داشتند و بعضي ديگر نزول زيادي داشتند

گوگل هنوز به طور رسمي اعلام نكرده كه الگوريتم جديدي عرضه كرده است اما كاملا مشهود است كه الگوريتم نتايج آپديت شده است

براساس تحقيقاتي كه تيم سئو نوين در چند روز گذشته انجام داده است چند فاكتور اساسي به فاكتور هاي قبلي مهم براي گوگل اضافه شده است كه يكي از آن ها رسپانسيو بودن سايت است

تيم ما در حال بررسي و تحقيق در ارتباط با الگوريتم جديد گوگل است براي دريافت جديد ترين اخبار سئو سايت به كانال ما در تلگرام بپيونديد

آدرس تلگرام ما : https://telegram.me/seonovin

telegram_logo-svgادامه مطلب
نوشته شده توسط نوين ماركتينگ | ۲۷ شهريور ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۵۳:۳۰ | آرشيو نظرات (0) :موضوع |

۱۰ دليل كاهش رتبه بندي سئوي سايت

ok

۱۰ دليل كاهش رتبه بندي سئوي سايت شما و كارهايي كه بايد در اين باره انجام دهيد

تا پيش از اين وب سايت شما رتبه بندي خوبي داشت، همه جا در موتورهاي جستجو نشان داده مي شد، ترافيك زيادي دريافت مي كرديد و متعاقب آن ميزان ايميل ها و تلفن هايي كه به شما مي شود و درنهايت خريد و فروشتان زياد بود. ولي ناگهان اتفاقي افتاد، كه هنوز هم مطمئن نيستيد چه اتفاقي بوده، و آگهي ها و فروشتان كم شد. گزارش تجزيه و تحليل خود را بررسي كرديد و ديديد ميزان ترافيكتان نيز خيلي ناگهاني كاهش پيدا كرده است. اينجا بود كه كم كم نگران شديد. رتبه بندي خود را بررسي  مي كنيد، و متوجه مي شويد كه كاهش يافته و يا به طور كامل ناپديد شده است. در اين مرحله فقط نگران نيستيد، الان ديگر وحشت زده ايد. چگونه چنين چيزي مي تواند اتفاق بيفتد؟ مهمتر از آن، چه كاري مي توان كرد تا اين مشكل را رفع كرد و جريان آگهي و فروش را دوباره بازگرداند؟

توجه: اگر مواردي كه در بالا توضيح داده شد در مورد شما نيز صدق مي كند، بنابراين شما فقط قرباني از دست دادن رتبه بندي نيستيد، بلكه احتمالا وسواس رتبه بندي داريد. رتبه بندي مهم ترين معيار سئو نيست، و تمركز بيش از اندازه بر روي رتبه بندي ممكن است نتيجه معكوس دهد. با همه اينها، رتبه بندي هنوز هم مهم است، پس ادامه مي دهيم.

seo-blog-post_5

رتبه بندي مي تواند به دلايل مختلفي افت كند. گاهي اوقات به دليل اشتباهي است كه مي شد از آن اجتناب كرد. در موارد ديگر افت رتبه بندي ممكن است نتيجه طبيعي و موقت يك عمل عمدي از جانب شما باشد. در اينجا به  ۱۰ دليلي كه ممكن است به علت آنها افت رتبه بندي را تجربه كرده باشيد و همچنين كارهايي كه مي توانيد در مورد هر يك از آنها انجام دهيد اشاره مي كنيم.

 1. داريد رتبه بندي اشتباهي را دنبال مي كنيد. در سال هاي اخير، جهت جستجو به سمت “زبان طبيعي” چرخيده است، يعني، مردم در زمان استفاده از موتورهاي جستجو، به جاي تنها چند كلمه كليدي، از جملات كامل استفاده مي كنند. اگر شما داريد كلمات كليدي عمومي را دنبال مي كنيد، احتمالا استراتژي كلمات كليديتان از رده خارج شده است. افرادي كه به دنبال شما هستند، از كلمات كليدي و يا عبارات جديد استفاده مي كنند، و شما هم بايد استراتژي كلمات كليدي خود را به روز رساني كنيد.
 1. “نوسان” گوگل. طبيعي است كه رتبه بندي دائما ثابت نباشد. نه فقط از يك روز به ديگر، بلكه از يك كامپيوتر به كامپيوتر ديگر، از يك مكان به مكان ديگر، و بسته به متغيرهاي ديگر نيز اين نوسان وجود دارد. گوگل به طور مداوم هر متغيري را كه مي تواند با تغيير نتايج جستجو تشخيص دهد، مي آزمايد. به همين دليل است كه تمركز بيش از حد به رتبه بندي خاص نتيجه معكوس دارد. شركتي كه كار بهينه سازي وبسايت شما را انجام مي دهد ممكن است به شما يك گزارش رتبه بندي دهد، اما وقتي خودتان رتبه بندي را بر روي كامپيوتر خود بررسي كنيد، ممكن است متفاوت باشد، صرفا به اين دليل كه گزارش ها از يك كامپيوتر ديگر اجرا شده است. و يا شايد به اين دليل كه رتبه بندي ها از ديروز تا به حال تغيير كرده اند. به طور كلي رتبه بندي هايي كه در معرض نيروهاي ديگري كه در اين فهرست آورده شده نيستند، تفاوت زيادي نمي كنند، اما نوسان گوگل تنها توضيح منطقي براي افت هاي كوچك در رتبه بندي است.
 1. وب سايت جديد. اگر يك طراحي جديد براي وب سايت فعليتان راه اندازي كنيد، صرف نظراز هر كاري كه براي آماده شدن راه اندازي آن انجام دهيد، و صرف نظر از اينكه وب سايت جديد تا چه حد از نظر سئو بهتر از وب سايت قديمي باشد، بايد انتظار افت رتبه بندي وب سايت خود را داشته باشيد. براي به حداقل رساندن اين افت رتبه بندي مطمئن شويد كه طرح ريدايركت ۳۰۱ مناسب سر جاي خود باشد. دست كم يك شركت را مي شناسم كه به دليل اين اشتباه ساده، كسب و كار خود را از دست داد. پيش از راه اندازي وب سايت جديد، اطمينان حاصل كنيد كه به خوبي بهينه سازي شده باشد. اما خودتان را براي افت رتبه بندي، حداقل به طور موقت، آماده كنيد. به طور كلي رتبه بندي در ظرف ۱-۲ ماه ارتقا پيدا مي كند، البته اگر بيشتر از اين طول نكشد.
 1. وب سايتي كه ديگر جديد نيست. شما يك وب سايت با طراحي مجدد را جايگزين وب سايت قديمي كرديد، رتبه بندي كاهش پيدا كرد، سپس به سرعت اقزايش يافت، حتي بالاتر از رتبه اي كه قبلا بود، ولي در حال حاضر دوباره كم كم در حال كاهش است. يا اينكه يك وب سايت برند جديد راه اندازي كرديد، و بعد از چند هفته وب سايت شما به بالاترين رتبه رسيد و سپس رتبه بندي ان به شدت كاهش يافت. اين هم يك اتفاق معمول است. نكته اين جاست كه صبور باشيد، و بر روي بهترين شيوه هاي سئو سرمايه گذاري كنيد. رتبه بندي طولاني مدت نياز به كار طولاني مدت نيز دارد.
 1. لينك هاي با كيفيت پايين. چند سال پيش بسياري از شركت ها تسليم اين پيشنهاد شدند كه هزاران لينك را در ازاي يك قيمت پايين دريافت كنند. اما امروزه، با به روز رساني هاي مختلفي كه توسط موتورهاي جستجو انجام شده است تا آنچه به نظرشان “هرزه نامه (spamming) موتور جستجو” است را متوقف كنند، به اين ترتيب وب سايت هايي كه تعداد زيادي لينك هاي با كيفيت پايين به آنها داده شده است، خواهند ديد كه رتبه بنديشان دارد كاهش پيدا مي كند و يا به طور كامل ناپديد مي شود. گوگل مي گويد اگر سايت شما توسط لينك ها صدمه ببيند كه به طور مستقيم كنترلي بر انها نداريد، “شما بايد … هر تلاشي از دستتان بر ميآيد انجام دهيد تا لينك هاي غير طبيعي كه به سايت شما داده شده اند را پاك كنيد”. به عنوان آخرين راه چاره، مي توانيد آن لينك ها را رد كنيد.

۱۲۹۹۶۵۹۳_f520

 1. از دست دادن لينك ها خوب. كاهش رتبه بندي ممكن است به علت از دست دادن لينك با كيفيت بالا باشد. شايد وب سايت ها و يا صفحات آن لينك ها ناپديد شده اند، و يا لينكي كه به وب سايت شما داده شده است حذف شده باشد. علت هرچه باشد، راه حل اين است كه به طور مستمر لينك با كيفيت بالا بسازيد. و وقتي مي گويم: “بسازيد”، منظورم اين است كه جذب كندي، چون بهترين لينك ها به طور طبيعي مي آيند. چطور مي توانيد لينك با كيفيت بالا جذب كنيد؟ با توليد محتواي جالب، و يا صرفا مفيد، كه به نظر مردم آنقدر جالب توجه باشد كه بخواهند آن را به اشتراك بگذارند.

۷. هاستينگ بد. تعويض شركت هاستينگ خود با يك شركت با كيفيت پايين، و يا شركتي كه مركز داده آن مكاني ايده آل نيست تا بتواند صفحاتي كه سريع بار گذاري مي شوند براي بازديد كنندگان سايت فراهم كنند، باعث مي شود كابران وب سايت ما را ترك كنند، به همين دليل موتورهاي جستجو وب سايت هاي ديگر را قبل از شما قرار مي دهند. راه حل اين است كه تا جايي كه امكان دارد، هاستينگ وب سايت شما نزديك به بازديد كنندگان باشد تا به اين ترتيب مطمئن شويد اكثر بازديد كنندگان وب سايت شما، تجربه اي سريع و پويا در وب سايت شما خواهند داشت، و همچنين به اندازه كافي براي وب سايت خود هزينه كنيد تا مجبور نباشيد يك سرور را با ۵۰۰۰ وب سايت ديگر مشتراك داشته باشد.

 1. فايل روبوتكست (robots.txt) نادرست. چند سال پيش من يك اشتباه در فايل robots.txt وبلاگي كه هم مالكيت و هم مديريت آن با خودم بود انجام دادم. در واقع، به نحوي به موتورهاي جستجو گفتم وب سايت من را ناديده بگيرد و اجازه ندهد هر كسي آن را پيدا كند. اي داد بيداد. ترافيك تقريبا به طور كامل از بين رفت. خبر خوب اين است كه به محض اينكه متوجه مشكل شدم و اشتباهم را تصحيح كردم، رتبه بندي ام در عرض چند روز، و در برخي بخش ها در عرض چند هفته، دوباره بازگشت. اطمينان حاصل كنيد كه بهترين شيوه ها را براي فايل robots.txt خود، به كار مي بريد، و غلط املايي هم نداشته باشيد.
 1. رقبا. رتبه بندي موتور جستجو مانند بازي مجموع صفر است. اگر رتبه بندي يك وب سايت براي يك كلمه كليدي ارتقا بگيرد، رتبه بندي حداقل يك وب سايت ديگر براي آن كلمه كاهش پيدا مي كند. به همين دليل است كه خدمات سئو بايد هميشگي باشد و نمي شود فقط گاهي انجام شوند. وب سايت شما هرگز به طور كامل بهينه سازي نمي شود، چون رقباي شما ميز به طور مداوم در حال ارتقاي وب سايت خود هستند. اين يك نسخه ابدي از بازي پادشاه كوهستان است، و تنها راه براي رسيدن به قله، تلاش مستمر است.
 1. به روز رساني گوگل. هزاران نفر با مدارك دكترا در گوگل استخدام شده اند تا الگوريتم جستجوي آن را بهبود ببخشند. اين الگوريتم هر ساله صد ها بار به روز مي شود؛ بعضي از اين به روز رساني ها، بزرگ و مخرب اند، اما بسياري ديگر، تاثير جزئي و كمي دارند. معمولا بر روي به روز رساني هاي بزرگتر نام حيوانات گذاشته مي شود، مانند پنگوئن، پاندا، يا مرغ مگس خوار. نكته اين جاست، هنگامي كه گوگل يك به روز رساني انجام مي دهد، رتبه بندي وب سايت هايي كه در انطباق با آن به روز رساني نيستند، به صورت منفي تغيير مي كند. براي اينكه از به روز رساني هاي گوگل جان سالم به در ببريد، دستورالعمل هاي Google Webmaster را كه بهترين شيوه ها را ارائه مي دهد دنبال كنيد، و فقط تاكتيك هاي كلاه سفيد سئو را بكار ببريد. اين مسير كه منتهي به رتبه بندي است هم  در حال حاضر و هم سه سال ديگر ترافيك توليد مي كند.

اين دلايل تنها دلايل افت رتبه بندي نيستند، اما برخي از اين دلايل بيشترين تاثير را بر روي رتبه بندي و ترافيك دارند. آيا تا به حال رتبه بنديتان به دليلي غير از دلايلي كه در اين فهرست آورده شده اند، افت پيدا كرده است؟ در قسمت نظرات به ما در اين باره بگوييد.


ادامه مطلب
نوشته شده توسط نوين ماركتينگ | ۲۱ شهريور ۱۳۹۵ ساعت ۰۸:۲۰:۴۲ | آرشيو نظرات (0) :موضوع |