آيا سئو براي كسب و كار شما مناسب است؟


۴۲۶۳۳۱۳۶۱_۱۱۲۷۱_۱۱۱۸۴۴۷۲۶۹۶۱۲۵۳۱۱۷۰۰

بهينه سازي موتور جستجو (سئو) مي تواند براي هر مشتري نتايج مثبت و قوي در پي داشته باشد، اما ماركوس ميلر (Marcus Miller) مقاله نويس، توضيح مي دهد كه چرا سئو ممكن است براي هر كسب و كار و يا هر وضعيتي مناسب نباشد.

شنيدن اين حرف از يك سئو كار ممكن است عجيب به نظر برسد، اما شرايط بسياري وجود دارند كه جستجوي ارگانيك در آنها ممكن است بهترين گزينه براي يك چالش بازاريابي نباشد.

در واقع، مواقعي هستند كه سئو به تنهايي به درد آن موقعيت ها نمي خورد. در اين مقاله، من مي خواهم چند موقعيت مشترك و معمول در آژانس خودم را بررسي كنم، كه گاهي براي انجام سئو با يك مشتري قرارداد مي بنديم، اما بعد قرار داد را لغو مي كنيم چون به نظرمان سئو با مواردي كه آنها در نظر دارند مطابق نيست و يا عدم تطابق در موارد ديگري وجود دارد (مثل سرعت، بودجه، و غيره).

 1. بودجه

۴۲۶۳۱۰۹۳۴_۸۰۵۵۴_۴۴۰۰۲۹۴۱۳۳۵۴۶۱۲۵۲۲۲اين موضوع اولين و رايج ترين مسئله اي است كه با آن مواجه هستيم. كسب و كار مورد نظر مي خواهد در يك مدت مشخص در يك دوره زماني ثابت و با بودجه مشخص رتبه بگيرد. شما بايد اول چشم انداز را بررسي كنيد؛ و بسته به اينكه آيا يك كسب و كار محلي داريد يا يك كسب و كار در سطح ملي، بايد در مورد هزينه اي كه بايد صرف كنيد تا به جايي برسيد واقع بين باشيد.

برآورد هزينه پروژه هاي سئو به خودي خود اغلب دشوار است. متغيرهاي بسياري وجود دارند، اما در اكثر موارد، با استفاده از ابزارهايي مانند Majestic و Ahrefs مي توانيد تا حدي متوجه شويد كه اين رقابت به چه شكل است و رويكرد تقريبي براي حركت رو به جلو چه خواهد بود.

البته، حتي زماني كه به جايي رسيديد كه مي خواستيد، باز هم بايد كارهايي انجام شود تا جايگاه ارگانيك و مطلوب خود را حفظ كنيد، و اگرچه هزينه اين كار به مراتب كمتر از هزينه اوليه است، اما بايد اين عامل را نيز به بودجه بازاريابي خود اضافه كنيد.

در دسترس بودن بودجه همچنين مي تواند افراد را به سمت تاريك سئو نيز هدايت كند. هميشه افرادي هستند كه مي خواهند خيلي سريع و در زمان كم با دستورالعمل هاي گوگل شما را به پيشرفت برسانند تا به اين ترتيب مجبور نشويد خيلي از بودجه بازاريابي خود استفاده كنيد – در حالي كه آسيب چنين كاري در دراز مدت به مراتب خيلي بيشتر است.

 1. زمان بندي (Timeframe)

مسئله زمان بندي هم معمولا با بودجه همراه است، و شركت ها معمولا تمايل دارند در يك دوره زماني مشخص، مثلاً در جايگاه سوم قرار بگيرند. اما در اين مورد نيز نمي توانيد خيلي راحت مشخص كنيد كه اين كار چه مدت طول خواهد كشيد.

سئو معمولا هدفي است كه هميشه در حال حركت است. علاوه بر اين، اگر در حال حاضر در صفحه سه هستيد و مي خواهيد جز سه لينك برتر در صفحع اول رتبه بندي شويد، بنابراين ما بايد يك سري كارها را انجام دهيم و بررسي كنيم چگونه مي توانيد سريع تر به جلو حركت كنيد. به طور معمول، هرچه به بالاي صفحه اول نزديك و نزديك تر مي شويم، سرعت ارتقا كاهش مي يابد و نتايج تا حدي بالا و پايين مي شوند.

در اينجا هم درست همانند تعيين بودجه، بايد به اين كوه ديجيتال كه مي خواهيد از آن صعود كنيد تا حدي اشراف داشته باشيد و بتوانيد يك بازه زماني را تخمين بزنيد كه با بودجۀ در دسترستان هم خواني داشته باشد. مثلث مديريت پروژه در اينجا به ما نشان مي دهد كه پروژه هاي سئو هرگز نمي توانند هم خوب، هم سريع و هم ارزان باشند، در بهترين حالت شايد فقط بتوانيد به دو معيار از اين معيارها برسيد – يعني كار مي تواند خوب و سريع باشد، اما قطعا ارزان نخواهد بود.

 1. رقابت آگهي

در حالي كه سر و صدا و هياهو در مورد پنگوئن و پاندا و ديگر اجزاي الگوريتمي زياد است كه محتواي كم كيفيت يا تلاش هايي كه براي دستكاري نتايج وجود دارند را به شدت مورد هدف قرار مي دهد، اما جنگ واقعي در مورد اسپم ها، توسط تيم طرح بندي صفحه (page layout) هدايت مي شود.

۴۲۶۳۱۰۴۸۸_۸۲۷۰۶_۲۶۸۴۲۸۴۸۱۸۹۶۱۵۴۸۵۶۸حركت اخير گوگل در نشان دادن چهار آگاهي در بالاي صفحه نتايج جستجو براي برخي از كوئري ها، و سپس بزرگ تر كردن اين آگهي ها، باعث شده است كه محتواي ارگانيك بيشتر از هميشه به پايين صفحه منتقل شوند. Factor in site links and ad extensions in paid results، و شما مي توانيد بيش از ۲۰ لينك در بالاي اولين ليستينگ ارگانيك داشته باشيد. ليستينگ هاي ارگانيك براي عبارات تجاري، در تركيب با برخي از نتايج محلي، نتايج تصويري، اخبار، و يا محتواي ديگري كه در صفحه اول هستند، can look like a poor relative of the big booming ads.

رقابت در فضاي آگهي نيز خيلي شديد است. كساني كه تبليغ مي كنند دائما حواسشان به اين است كه چه كلمات كليدي نتيجه مي دهند و مي توانند صفحات فرود عالي خلق كنند و در ارائه آگهي ها خلاقانه عمل مي كنند تا اطمينان حاصل كنند ليستينگ هاي ارگانيك در مورد عبارات تجاري، كمتر و كمتر كليك مي خورند. ليستينگ هاي ارگانيك به طور كلي كليك هاي بيشتري مي گيرند؛ با اين حال، زماني كه به عبارات كاملا تجاري نگاه كنيم، متوجه مي شويم كه نتايج پرداخت شده (paid results) به ازاي هر يك كليك ارگانيك، دو كليك مي گيرند، و فكر مي كنم گوگل به همين دليل بود كه به ارگانيك هاي تجاري (commercial organic) واكنش نشان داد.

 1. كلمات كليدي اشتباه

ما اغلب با اين مسئله روبرو مي شويم، و معمولا وقتي اتفاق مي افتد كه برخي از كلمات كليدي نمي توانند كاري از پيش ببرند چون كلمات كليدي ديگر كار نمي كنند چرا كه هيچ استراتژي وجود ندارد كه باعث شود هر كسي كه كليك مي كند، در نهايت هم خريد بكند. بهترين مثال در اينجا اين است كه هدف كاربر جستجوي يك كلمه كليدي اطلاعاتي باشد اما يك صفحه تجاري خاص برايش باز شود. براي مثال، كاربر با جستجوي “بهترين تلويزيون ال سي دي”، از صفحه اي سر دربياورد كه به جاي اينكه به كاربر اطلاعاتي بدهد يا براي تصميم گيري در مورد خريد به او كمك كند، فهرستي از تلويزيون هاي LCD را آورده باشد.

اغلب مشخص نيست كه يك مجموعه كلمات كليدي مشخص چگونه كار مي كنند، به همين دليل، مي توان با استفاده از تبليغات كيلكي، آزمون هاي پايه اي انجام داد تا ارزش آن كلمات كليدي را بهتر تشخيص داد. با خريد ۱۰۰۰ كليك و اثبات نتايج با مبالغ كم، مي توانيد معيارهايي را تعيين كنيد كه به شما كمك مي كنند در مقابل ضربه هاي سئو جا خالي دهيد.

ممكن است شاهد مخالف هايي در مورد اين رويكرد باشيد، اما يك ماه كمپين تبلغات كليكي كه به هيچ نتيجه اي نرسيده است، بهتر از شش ماه كمپين سئويي است كه عبارات را رتبه بندي مي كند و هيچ نتيجه اي هم نمي گيرد.

گوگل بسيار هوشمند است، و رتبه بندي براي يك عبارت خاص كاملا مستلزم بهترين محتوا براي آن عبارت جستجو است. بنابراين دوباره مي گويم، اگر نمي خواهيد يا نمي توانيد چنين محتوايي توليد كنيد، بايد بدانيد كه اين استراتژي سئو، استراتژي خوبي نيست.

وقتي به پايان اطلاعاتي طيف كلمه كليدي (informational end of the keyword spectrum) برسيم، خطوط و محدودۀ بين بازاريابي محتوا، بازاريابي رسانه هاي اجتماعي، و بهينه سازي سايت محو مي شود، بنابريان اطمينان حاصل كنيد استراتژي شما امكان چنين كاري را مي دهد.

موارد بسياري وجود دارد كه كلمات كليدي ممكن است مناسب آنها نباشند، از رقابت آگهي گرفته تا صرفا دور بودن از موضوع به لحاظ استراتژيكي. قبل از اينكه بخواهيد يك كمپين بلند مدت را شروع كنيد، اطمينان حاصل كنيد كه كلمات كليديتان به خوبي عمل مي كنند.

 1. كسب و كار جديد

جستجوي ارگانيك نيازمند زمان و تلاش است، بنابراين اگر در حال راه اندازي يك صنعت بسيار رقابتي هستيد و شديدا نياز داريد خيلي سريع نتيجه بگيريد، بهتر است بدانيد سئو ممكن است خيلي مناسب شما نباشد. حتي در فضاي كسب و كار محلي هم مي توانيد ببينيد كه شش ماه يا بيشتر طول مي كشد كه به نتيجه دست پيدا كرد.

اگر سرعت براي شما مهم است، ممكن است بخواهيد بر روي يك تاكتيك بازاريابي تمركز كنيد كه مي تواند به سرعت به نتيجه برسد. سپس در حالي كه با دقت نتايج حاصل از كمپين ارگانيك خود را اندازه گيري مي كنيد، به آرامي ترافيك ارگانيك خود را در پس زمينه ايجاد كنيد.

 1. خدمات يا محصول جديد

در صورتي كه هيچ كس از محصول يا خدماتي كه ارائه مي كنيد اطلاع نداشته باشد، سئو ممكن است گزينه خوبي نباشد. اگر هيچ كس در جستجوي شما و يا آنچه انجام مي دهيد نباشد، بنابراين كسي پيداتان نمي كند.

در اين مورد، شما بايد بر روي نقاط ضعف مشتريان خود متمركز شويد، تا بتوانيد با تبليغات و يا محتوايي كه آگاهي از محصول يا خدمات شما را افزايش مي دهند، آنها را هدف قرار دهيد. شايد لازم باشد رويكرد هايي را به كار ببنديد كه باعث مي شود افراد در مورد شما آگاهي پيدا كنند و سپس به آنها نشان دهيد محصول شما چگونه مي تواند زندگي آنها را ساده تركند و يا در وقت و هزينه شان صرفه جويي كند.

 1. خودتان را فقط براي قرار گرفتن در جايگاه اول آماده كنيد

سئو يك بازي مجموع صفر است، بنابراين اگر عبارات تجاري از طريق جستجوي ارگانيك را هدف قرار دهيد، بايد بدانيد كه هميشه رقابت وجود خواهد داشت. هيچ فرمول جادويي در اينجا وجود ندارد، و اگر فرصت اشخاص ديگر را بگيريد، آنها هم به احتمال زياد فرصت شما را مي گيرند.

به جاي تمركز بر رتبه بندي، كه با توجه به تعداد عوامل الگوريتمي مانند مكان و شخصي سازي، شكننده و متغير هستند، به بازگشت سرمايه گذاري ارگانيك در رابطه با كانال هاي ديگر نگاه كنيد، و در نظر بگيريد چه كار مي توانيد بكنيد تا مطمئن شويد حداكثر سود را از جستجو ارگانيك بدست مي آوريد.


ادامه مطلب
نوشته شده توسط نوين ماركتينگ | ۲۸ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۲۹:۰۵ | آرشيو نظرات (0) :موضوع |

الگوريتم جديد گوگل به نام “Possum”

۵۹۸۸۸

هر آنچه كه لازم است در مورد به روز رساني الگوريتم “Possum” گوگل بدانيد

مي خواهيد بدانيد به تازگي چه اتفاقي براي رتبه بندي جستجوي محلي افتاده است؟ جوي هاوكينز(Joy Hawkins)، مقاله نويس، در مورد به روز رساني اخير الگوريتم محلي كه كارشناسان سئوي محلي به آن مي گويند “Possum”، مطالبي نوشته است.

براي كساني كه نمي دانند “Possum” چيست بايد بگويم اين اسمي است كه جامعه سئوكاران محلي تصميم گرفته اند به روز رساني الگوريتم محلي عظيمي بدهند كه اول سپتامبر ۲۰۱۶ اتفاق افتاده است.

فيل روزك (Phil Rozek) كسي بود كه اين اسم را پيشنهاد كرد، دليلش هم اني بود كه بسياري از صاحبان كسب و كار ها فكر مي كنند ليستينگ Google My Business انها از بين رفته است، در حالي كه اينطور نيست. آنها فقط فيلتر شده اند- خودشان را به موش مردگي زده اند.

حالا اين به روز رساني چه بود؟

تمام شواهد نشان مي دهد ظاهرا اين به روز رساني خاص، تنها رتبه بندي –pack3 و Local Finder (يا به عبارتي همان نتايج محلي و يا نتايج Google Maps) را تحت تاثير قرار داده است. ظاهرا يك به روز رساني ديگر هم هست كه درست بعد از اين به روز رساني اتفاق افتاده، كه نتايج ارگانيك را تحت تاثير قرار داده است.

به نظر من هدف اصلي اين به روز رساني براي تنوع بخشيدن به نتايج محلي و همچنين جلوگيري از اسپم رتبه بندي بوده است.

بر اساس ده ها گزارش رتبه بندي كه تحليل كرده ام، مي گويم اين بزرگترين به روز رساني محلي، از زماني است كه كبوتر در سال ۲۰۱۴ اتفاق افتاد. يكي از موارد اصلي كه به روز رساني شده، فيلتر گوگل است كه بر روي نتايج محلي اعمال شده است.

جزئيات

 1. رتبه بندي كسب و كارهايي كه خارج از محدوده طبيعي شهر قرار دارند، به شدت افزايش كرد.

اوايل سال جاري در مورد مشكلي نوشتم كه ما سئوكاران محلي مواجه ايم و آن اينكه اگر يك كسب و كار خارج از محدوده طبيعي شهر باشد، براي هر كلمات كليدي كه نام آن شهر را داشته باشد، به طور جدي در رتبه بندي به مشكل خواهند خورد. با توجه به نقشه گوگل، اين كسب و كار “از لحاظ فني” حتي جز شهر هم محسوب نمي شود.

پس از اين به روز رساني، كسب و كارهاي اين چنيني، افزايش عظيمي در رتبه بندي هاي محلي خود داشتند. در اينجا يك مثال مي آوريم.

Direct Inspections شركتي در ساراسوتا است كه اخيرا از من مشاوره گرفتند. آنها واقعا مي خواستند براي كلمات كليدي مانند “home inspector Sarasota” رتبه بگيرند. آنها خارج از مرزهاي طبيعي ساراسوتا بودند و از لحاظ فني به منطقه اي مربوط مي شدند كه اراضي گُلف گِيت ناميده مي شد. و مانند خيلي ديگر از اين موارد، آدرس پستي آنها نيز در ساراسوتا است.

در ۶ آگوست، رتبه بندي محلي آنها براي “Home Inspector Sarasota” 31 بود و من كم كم داشتم به اين نتيجه مي رسيدم كه بدون يك آدرس در داخل محدوده طبيعي شهر، رتبه بندي براي كلمات كليدي مثل اين باعث افت بيشتر بود. همه ما تعداد زيادي از اين مشتري ها داشته ايم و ديده ايم كه حتي پس از سال ها انجام كارهاي درست و مناسب، رتبه بندي محلي آنها براي چنين كلمات كليدي اصلا تكان هم نمي خورد.

بعد از به روز رساني، رتبه بندي آنها به جايگاه ۱۰ رسيد (بله، ۲۱ جايگاه ارتقا پيدا كرد). دقيقا همين الگوهاي يكسان براي همه كسب و كارهاي ديگري كه پيگيري مي كرديم اتفاق افتاد.

 1. گوگل ديگر بر اساس آدرس و وابستگي (affiliation) فيلتر مي كند.

پيش از اين، اغلب يك فيلتر محلي كه روي نتايج محلي اعمال مي شد پروفايل هايي كه شماره تلفن يا دامنه هاي مشابه را به اشتراك گذاشته بودند فيلتر مي كرد.

به عنوان مثال، ممكن است يك دفتر فيزيوتراپي داشته باشيد كه سه ليستينگ جداگانه براي هر يك از پزشكان و سپس يك ليستينگ براي خود داشته باشد. اين پروفايل هاي جداگانه همه به يك وب سايت لينك مي شوند و از يك شماره تلفن نيز استفاده مي كنند. معمولا، تنها يك يا دو تا از اين ها در نتايج محلي نشان داده مي شوند، و بقيه فيلتر مي شوند.

البته دليلش هم مشخص است، چون گوگل به طور منظم محتواي تكراري را فيلتر مي كند، و نشان دادن نتايج مشابه از يك شركت به هزاران كاربر، لزوما خيلي به درد كاربران نمي خورد. وقتي داريد يك دندانپزشك جديد را جستجو مي كنيد، آيا واقعا مي خواهيد نام يك دفتر را چندين بار ببينيد؟

بعد از اين به روز رساني، شاهد اين بوديم كه بسياري از شركت ها با توجه به اينكه آدرس شركت با ليستينگ ديگري در همان رده مشابه (همان نوع كسب و كار) است، فيلتر مي شوند. در اينجا يك مثال مي آوريم.

شما عبارت “personal injury attorney palmdale” را جستجو مي كنيد و ۱۶ نتيجه در Local Finder نشان داده مي شود. حداقل پنج ليستينگ وجود دارد كه آدرس آن كاليفرنيا، پالم ديل، خيابان ۱۰۰۸ W باشد، كه همه آنها وكلاي صدمه شخصي هستند. در حال حاضر، يكي از آنها در Local Finder نشان داده مي شوند و چهارتاي ديگر فيلتر مي شوند:

Stefyan Law Firm – نشان داده شده

DeVille Law Group Inc – فيلتر شده

iAccidentLawyer – فيلتر شده

Nadrich & Cohen – فيلتر شده

Wilshire Law Firm – فيلتر شده

Broland در انجمن محلي جستجوي محلي خاطر نشان كرد اگر شما فقط بر روي نقشه در Local Finder كمي زوم كنيد مي توانيد ليستينگ هاي فيلتر شده را ببينيد. وقتي من براي اين كوئري اين كار را انجام دادم، ۶۱ نتيجه بدست آمد – و بيشتر نتايج فيلتر شده اي هم كه در بالا به اشاره كردم نيز نمايش داده شدند.

local-filter-possum

مورد ديگري كه بررسي كردم در مورد مالك شركتي بود با دو ليستينگ بود كه نام هاي متفاوت، شماره تلفن متفاوت، وب سايت هاي متفاوت و آدرس متفاوت داشتند. رتبه بندي اين شركت را روزانه پيگري كرديم و از ردياب BrightLocal استفاده كرديم كه هر روز از نتايج جستجو عكس مي گرفت.

روزي كه يك ليستينگ نشان داده مي شد، ليستينگ ديگر نمايش داده نمي شد. جايشان با هم عوض مي شد اما هرگز همان زمان با هم ظاهر نمي شدند.

در ابتدا كمي گيج شدم چون نام، آدرس، شماره تلفن و مشخصات آنها كاملا با هم تفاوت داشت. بعدا مشتري توضيح داد كه آدرسشان متفاوت است اما در اصل در يك ساختمان هستند. آدرس به اين دليل متفاوت بود كه ساختمان دوبر بود و به دو خيابان راه داشت.

اين اطلاعات به من كمك كرد تا مطمئن شوم گوگل پيچيده تر از آن است كه تنها به دنبال آدرسي باشد كه در Google My Business وارد كرده ايد.

(توجه داشته باشيد خيلي ها صرفا با اضافه كردن يك شماره پلاك متفاوت در تلاش بوده اند از فيلتر فرار كنند. در مواردي كه من كار كرده ام چنيچ چيزي جواب نداده است.)

مورد ديگري هم هست كه خيلي شديد تر است. دندانپزشكي كه من با او كار مي كردم دو كلينيك مختلف داشت. هر دو در يك خيابان بودند، اما آدرسشان كاملا متفاوت بود و در يك ساختمان هم نبودند. NAP هاي مختلف و پزشكان مختلف داشتند، هاست سايت ها يكي نبود، و حتي حساب گوگلشان نيز با هم متفاوت بود. تنها ارتباط اين دو اين بود كه صاحب هر دو يك نفر بود، و به لحاظ فني، شركت مادر كه صاحب هر دو بود تنها چيزي بود كه در مجوز كسب و كار وي ذكر شده بود.

مي دانستم زماني كه ليستينگ كسب و كار به حالت تعليق است، گوگل اغلب جواز كسب مي خواهد، اما ظاهرا گوگل واقعا خيلي بيشتر از چيزي كه من فكرش را مي كردم در مورد كسي كه صاحب شركت هاي متعدد در همان صنعت مشابه مي داند.

در مورد اين دندانپزشك، دو كلينيك وي قبلا براي كلمات كليدي مختلف، دو رتبه در pack-3 مي گرفتند. در حال حاضر، نمي توانم كاري كنم كه هر دو با هم باشند، يا اين بود يا آن.

توجه داشته باشيد كه اين فيلتر با جريمه فرق مي كند. گوگل ليستينگ را از بين نمي برد يا از رتبه بندي حذف نمي كند. در واقع بيشتر شبيه به يك فيلتر ارگانيك عمل مي كند، كه “بهترين” و مناسب ترين ليستينگ ها را دست چين مي كند و آنهايي كه خيلي مشابه هستند را فيلتر مي كند.

من اغلب براي كلمات كليدي مختلف، رتبه بندي ليستينگ مختلف مشاهده كرده ام، به طوري در حالي كه ليستينگ شركت حقوقي براي “personal injury attorney” رتبه مي گيرد، وكلاي خصوصي ممكن است در عوض براي “motorcycle accident attorney” رتبه بگيرند (مانند review هايي كه در مورد تصادفات موتور سيكلت صحبت مي كنند).

 1. اهميت مكان فيزيكي جستجوگر بيشتر از قبل شده است.

يك شركت براي مشاوره با ما تماس گرفت، و در مورد اين به روز رساني الگوريتم نگران بود. آنها متوجه شده بودند كه مكانهاي آنها ديگر در pack-3 رتبه نمي گرفت. وقتي بررسي هاي لازم را انجام داديم، معلوم شد كه از آنجايي كه آنها از دفتر مركزي خود در آلاباما جستجو را انجام مي دادند، چيزي كه مي ديدند كاملا متفاوت از چيزي بود كه كاربري كه در تگزاس، جايي كه يكي از شركت هايشان شعبه داشت، جستجو مي كرد مي ديد.

اين شركت در ريچلند هيل تگزاس بود، و در هنگام جستجو هرچه از شهر دورتر مي شديد، نقشه بيشتر روم اوت مي كرد، و در نتيجه رتبه بندي ليستينگ نيز بيشتر كاهش پيدا مي كرد. براي آنها كه در آلاباما بودند شركت براي كلمه كليدي [خدمات + شهرستان] در جايگاه هفتم ليست بود، در حالي كه يك كاربر در ريچلند هيل تگزاس بود، ممكن بود شركت را براي همان كلمه كليدي در جايگاه اول ببينيد.

به نظر مي رسد كه بعد از اين به روز رساني، اطمينان از يكي بودن موقعيت مكاني جستجوگر با شهري كه رتبه بندي را دنبال مي كند مهم تر از هميشه است. ابزاري است كه امكان انجام اين كار را به شما مي دهد Bright Local است.

 1. نتايج جستجو بسته به تغييرات جزئي كلمه كليدي جستجو، متفاوت مي شوند.

گزارش هاي زيادي دريافت كردم مبني بر اينكه pack-3 بر اساس تغييرات جزئي كلمات كليدي، تفيير كرده است. پيش از اين، اگر تايپ مي كرديد “Los Angeles Chiropractor” يا “Chiropractor Los Angeles” و يا ” Chiropractor Los Angeles CA” اغلب نتايج نسبتا مشابه مي ديديد.

بعد ار اين به روز رساني، شاهد نوسانات بسيار بيشتري بين كلمات كليدي مشابه بوده ايم. در برخي موارد ديده ام كه يك ليستينگ كه براي يك كوئري فيلتر شده بود، اگر مخفف ايلات را به كلمه كليدي اضافه مي شد، در نتايج محلي نشان داده مي شد.

 1. به نظر مي رسد فيلتر محلي مستقل از فيلتر هاي ارگانيك عمل مي كند.

قبلا اينطور بود كه اگر گوگل وب سايت خود را به صورت ارگانيك فيلتر مي كرد (يا صفحه خاصي را فيلتر مي كرد كه ليستينگتان را به آن لينك مي داديد)، تاثير منفي بر رتبه بندي مي گذاشت.

بعد از اين به روز رساني، شركت هاي زيادي را ديده ام كه براي عبارت رقابتي رتبه بالايي مي گيرن كه صفحات لينك شده اند كه به صورت ارگانيك فيلتر شده بودند.

يك موردي كه من بررسي كردم مربوط به يك شركت خدماتي بود كه سايت هاي مختلفي داشت. يكي از سايت ها همه جا فيلتر مي شد چون سابقاً رتبه بندي را كاهش مي داد.

پس از به روز رساني، مشتري متوجه شد كه رتبه بندي اش ارتقا پيدا كرده است، علي رغم اينكه URL اي كه در ليستينگ GMB خود استفاده مي كرد، صفحه بود كه فيلتر شده بود.

مثال ديگر مربوط به شركتي است كه پس از به روز رساني دو بار رتبه گرفته بود. آنها براي يك شركت دو ليستينگ در گوگل داشتند، و قبل از بروز رساني، تنها يكي از آنها در pack-3 رتبه مي گرفت (ديگري فيلتر مي شد). تفاوت بين اين دو ليست اين بود كه يكي از آنها به نسخه www وب سايت آنها لينك شده بود و ديگر فقط به نسخه domain.com (بدون www).

گوگل آنقدر هوشمند است كه متوجه شود اين سايت ها يكي هستند، و هر دو را ايندكس نكرده بود، اما اين هم مثال ديگري بود در رابطه با اينكه ظاهرا فيلتر محلي كاملا متفاوت از فيلتر ارگانيك عمل مي كند و كمتر از گذشته به هم متصل هستند.

خلاصه

به طور خلاصه، ما هنوز شاهد نوسانات بسياري هستيم، كه من را به اين فكر وا مي دارد كه گوگل هنوز هم در حال تست سيگنال هاي مختلف رتبه بندي است. ردياب هاي رتبه بندي مانند Algoroo، هنوز نوسانات بسياري در نتايج جستجو نشان مي دهند. اين امكان وجود دارد كه برخي از چيزهايي كه تغيير داده اند به حالت قبل برگردد.

تا كنون، به نظر مي رسد اين فيلتر پا برجا باشد، اما من هنوز هم موارد بيشتري را ارزيابي مي كنم تا الگوهاي بيشتري ببينم.

آيا شما هم مواردي از اين قبيل داريد كه بخواهيد با به اشتراك بگذاريد؟

بهينه سازي سايت


ادامه مطلب
نوشته شده توسط نوين ماركتينگ | ۶ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۰۴:۵۱:۱۲ | آرشيو نظرات (0) :موضوع |